१० मंसिर २०७९, शनिबार

Nov 26, 2022

दाङ । सरकारले संवैधानिक निकायमा प्रक्रिया मिचेर एकतर्फी रुपमा नियुक्ति गरेको भन्दै नेकपाको प्रचण्ड नेपाल समूहले विरोधमा आज देशव्यापी आम हड्तालको घोषणा गरेको छ ।

बन्दका कारण दाङमा बिहानैदेखि सवारी साधन कम चलेका छैनन् । छिटफुट रुपमा साना निजी सवारीका साधन संचालनमा आएपनि सार्वजनिक सवारी साधन ठप्प रहेका रहेका छन् । बन्दका कारण बजारहरु पनि सुनसान देखिएका छन् । जिल्लाका मुख्य बजार तुलसीपुर, घोराही, लमही, भालुवाङलगायतका बजारमा औषधि पसल, अस्पताल बाहेक अन्य व्यापार व्यवसाय प्राय ः बन्द छन् । बन्दमा अवान्छित क्रियाकलाप हुन सक्ने भएकाले ठाउँठाउँमा प्रहरी परिचालन गरिएको दाङका प्रहरी प्रमुख एसपी गणेश चन्दले जानकारी दिए । बन्द भएपनि प्रहरीले गन्तव्यमा हिडेका यात्रुलाई सार्वजनिक सवारीमा स्कटीङ गरेर पुर्याउने गरेको एसपी चन्दले बताए ।

तुलसीपुरमा पनि प्रहरीले बन्दमा हुन सक्ने क्रियाकलापलाई मध्यनजर गरी सुरक्षा सतर्कता बढाएको इलाका प्रहरी कार्यालय तुलसीपुरका प्रमुख डिएपी शिबबहादुर सिंहले जानकारी दिए । नेकपा प्रचण्ड–नेपाल समुह दाङका अध्यक्ष टिकाराम खड्काले साँझ ६ बजेसम्म बन्द जारी रहने विज्ञाप्तीबाट जानकारी दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादी लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष बरालले दिए राजीनामा कान्ति माध्यमिक विद्यालयमा स्वागत कार्यक्रम तिलोत्तमामा मंसिर १५ देखि औद्योगिक व्यापार मेला, २५ करोड बढी आर्थिक कारोबरको लक्ष्य रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार गण्डकीमा सांसदः १५ जना ५० वर्ष मुनिका, ८ जनाले ६० नाघे पाका चिन्तामणी बाको जीत द्वन्द्वकालको पीडामा न्याय भानुभक्त ढकाललाई हराए सुनिल शर्माले, रेखा थापा तेस्रो पाँच वर्ष अघि ३६ सिट जितेको माओवादी १८ सिटमा सीमित, सुदूरपश्चिममा निल कांग्रेस नेता अजुर्ननरसिंह केसी नुवाकोटबाट निर्वाचित आवासीय भवनमा आगलागी, १० जनाको मृत्यु रुपन्देही-३ मा ८४ हजार ७४ मत गणना, दिपक बोहोराको अग्रता कायमै तराईमा हुस्सु लाग्न थाल्यो, सावधानी अपनाउन अनुरोध एमाले उपाध्यक्ष विष्णु पौडेल रुपन्देही-२ बाट निर्वाचित रुपन्देही-२ मा विष्णु पौडेलको अग्रता कायमै, ३ हजार ९१६ मत गन्न बाँकी जन्ती बोकेको जिप दुर्घटना आवश्यक परे गठबन्धन गर्ने रवि लामिछानेको भनाइ रुपन्देही-२ मा विहानदेखि अवरुद्ध मतगणना सुरू आगामि सरकारका आर्थिक चुनौती जेलमै बसेर रेशमले जिताइदिए बुवा र श्रीमतीलाई देउवा क्याविनेटका १२ मन्त्री : कसले जिते, कसले हारे ?