२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । केहिदिन यता सामाजिक सञ्जालमा पाइपलाई दृश्यमा राखेर खिचिएका तस्विरहरु देखिन थालेका छन् । नेपथ्यमा पाइप राखेर खिचिएका तस्विर पोष्ट गर्नेहरुको संख्यासँगै कहाँ होला, भनी जिज्ञासा राख्नेहरु र सोही स्थानमा जान चाहानेहरु पनि धेरै भएको पाइन्छ । वरीपरी हरियाली बीचमा कैंयौं पाइपहरु र ती पाइपमा लिइएका आकर्षक तस्विरहरु यतिबेला फेसबुक लगाएतका सामाजिक सञ्जालहरुमा देखिएका छन् ।

Advertisement

विभिन्न उमेरका युुवा–युवतीहरुसँगै विभिन्न पेशामा आवद्धहरु पनि सो स्थानमा गई तस्विर लिएको पाइन्छ ।बुटवल –७ स्थित शिवनगर सामुदायिक वनमा राखिएका पाइप अहिले तस्विर खिचाउने र भिडियो बनाउनेहरुका लागि आकर्षक स्थल बनेको छ । पूर्वी बुटवलको शिवनगर सामुदायिक वन भित्र रहेका पाइप हालै राखिएको भने होइन । करिब ४ वर्षदेखि ती पाइप सो स्थानमा राखिएपनि अहिले भने फोटो खिच्न र भिडियो बनाउन आउनेहरुको संख्या बढ्दो रहेको छ ।

कोरोना कहरसँगै स्थानीय स्तरमा रहेका आकर्षक स्थानहरु पायक पर्ने र सहज हुने हुँदा अहिले बुटवलबासीका लागि सो स्थान निकै महत्वपूर्ण बनेको छ ।लकडाउनमा फ्रेस हुने गतिलो माध्यम बनेको छ पाइप रहेको सो स्थान । चर्चित कलाकार, पत्रकार, बैंकर्स, उद्योगी/व्यवसायीहरु पनि सो स्थानमा पुगिसेका छन् । त्यसैगरी टिकटक स्टारहरु पनि सो स्थानमा गई टिकटक बनाएपछि त्यहाँ जानेहरुको संख्या दिनानुदिन बढेको स्थानीय बताउँछन् ।हाल ‘सेल्फी स्पट’ र ‘टिकटक जोन’ का रुपमा परिचित उक्त स्थल लामो लकडाउनमा बुटवलमै रहन बाध्य हुनेहरुको लागि नौलो आकर्षण बनेको छ ।

दिनानुदिन सो स्थानमा गई खिचिएका तस्विर र भिडियो सार्वजनिक भएपछि ती पाइप केका लागि राखिएको भन्ने विषयमा पनि जिज्ञासा उठेको छ । तीन वर्ष अगाडि खानेपानी संस्थानको आग्रहमा केहि समयको लागि पाइप राख्न दिएको बताउँदै हालसम्म पनि त्यहाँबाट पाइप नहटाइएको शिवनगर सामुदायिक वन समूहका अध्यक्ष नारायण बहादुर घिमिरेले बताए । ‘ खानेपानी संस्थाको आग्रहमा ६/७ महिनाको लागि राख्न दिइएको हो । तर, निरन्तर रुपमा हटाउन आग्रह गर्दा पनि संस्थानले हटाएका छैन ।’ उनले भने ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो