१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार

May 28, 2023


बुुटवल । निजी तथा संस्थागत विद्यालय शिक्षक कर्मचारी यूूनियन(प्याब्स्यु) प्रदेश नं. ५ ले वर्तमान समयमा कोरोनाका कारण निजी तथा संस्थागत विद्यालयका शिक्षक कर्मचारीलाई परेको मर्का र प्याब्सन केन्द्रले शिक्षक कर्मचारीलाई बेतलबी विदा दिने गरेको निर्णयप्रति असहमति जनाउँदै विहिवार प्रेस विज्ञप्ती जारी गरेको छ । 

प्याब्स्यूूले भनेको छप्याब्सन केन्द्रले निजी शिक्षक तथा कर्मचारीहरुले खाइपाइ आएको तलब भत्ता रोक्ने र शिक्षक कर्मचारीलाई बेतलबी विदा दिने गरेको निर्णयप्रति हाम्रो यूूनियनको घोर आपत्ति छ । यस्तो विषम समयमा शिक्षकहरुको दयनीय अवस्थालाई ख्याल गरी थप आर्थिक सहयोग गर्नुपर्ने बेला झन् गैह्जिम्मेवारी तरिकाले निर्णय गरिनु आफ्नो यूूनियनका लागि किमार्थ मान्य हुने छैन । नेपाल सरकारले समेत निजी तथा संस्थागत विद्यालयहरुका सन्दर्भमा खासै चासो नदेखाएको कारण सञ्चालकहरुलाई भन्दा पनि त्यहाँ कार्यरत शिक्षक कर्मचारीहरु थप मर्कामा परेको बताउँदै शिक्षक तथा कर्मचारीहरुले पाउनु पर्ने सबै सेवासुविधाहरु अविलम्ब प्रदान गर्न सरोकारवाला विद्यालय प्रशासनसँग माग गरेको छ ।

शिक्षक कर्मचारीहरु बौद्धिक श्रमिकहरु भएको कारण उनीहरुलाई कुनै हालतमा समेत शोषण गर्न नहुने  बताउँदै प्याब्सन,एन प्याब्सन,शिक्षक कर्मचारी संघसंगठन,राजनीतिक दल तथा स्थानीय,प्रदेश तथा संघीय सरकारसँग प्याब्स्यूू प्रदेश  ५ का अध्यक्ष लेखनाथ पौडेल र इन्चार्ज हरिप्रसाद पौडेलले संयुक्त रुपमा प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै हार्दिक अपील समेत गरेका छन्  । 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलमा भारतीय नम्बरको कारको ठक्करबाट प्रहरी साहयक हवल्दार अमृत बस्नेत घाइते ‘छल्दी खोलामा बाढी आएपछि स्थानीयले भने : विपतमा खै रेसुङ्गा र इस्माका जनप्रतिनिधी ?’ बुटवलका मासुपसलमा खसीबोकाको भनेर बाख्रीको मासु विक्रि, ७५ किलो मासु जफत गरी नष्ट नदी उत्खनन् गर्न नपाएपछि ट्याक्टर व्यवसायीले घेरे देवदह नगरपालिका सरकारको आर्थिक सर्वेक्षणले भन्छ- अर्थतन्त्र सुधार हुँदैछ [पूर्णपाठ] बुटवलको ढवाहामा जेठ २५ गतेदेखि ‘दोस्रो पीस पार्क मेला’ हुने भारत भ्रमणबारे पूर्वप्रधानमन्त्रीसहित नेताहरुसँग मागे प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सुझाव सेयर बजार दोहोरो अंकको गिरावट धर्नामा बसेका अधिकारकर्मीहरु पक्राउ प्रतिनिधिसभा संसदीय सुनुवाइ समिति गठन, यही हुन् सदस्यहरू अनिता ढुंगानालाई योजना आयोगको सदस्यमा नियुक्त गर्ने सरकारको निर्णय ७० वर्षीया वृद्धा र १७ वर्षीया किशोरी बलात्कृत भाडादर छुट गरी सहयोग गर्न होटल ब्यवसायीहरुको घरधनीलाई आग्रह तमोर जलाशययुक्त आयोजनाबाट पावर चाइनालाई बिदाइ गर्ने प्रक्रिया अघि बढाइयो अनुष्का भन्छिन्–वर्षमा एउटामात्र फिल्म बुटवलका रुकबहादुर आफ्नै सुत्ने कोठामा मृत फेला प्रि ओपन सेसनमा नेप्से सूचक बढ्यो घट्यो सुनको मूल्य, चाँदीकाे बढयाे ‘एनाटोमी अफ ए फल’लाई पाल्मे डी ओर अवार्ड रामबहादुरको रामकहानी