१२ मंसिर २०८०, मंगलवार

Nov 28, 2023

बार्सिलोना । कोलम्बियाली पप स्टार शकिरा समस्यामा परेकी छन् । शकिरालाई कर छलीको मुद्दामा सोमबार बार्सिलोना अदालतमा हाजिर हुन बोलाइएको छ । मियामीमा बस्ने ४६ वर्षीय कोलम्बियाली स्टारले दोषी पाइएमा आठ वर्षसम्म जेल र २४ मिलियन युरो जरिवाना भोग्नु पर्ने द गार्डियनले समाचारमा लेखेको छ ।

Advertisement

वास्तवमा, सन २०१२ देखि २०१४ सम्म, शकिराले ६ महिना भन्दा बढी स्पेनी निवासीको रूपमा बिताइन्, यस अवधिमा उनले कर तिर्नु पर्ने थियो, जुन उनले गरिनन्। यद्यपि उनले यो दाबी अस्वीकार गरेकी छन् । 

यस्तो अवस्थामा उनी स्पेनकी बासिन्दा भएको प्रमाणित गर्न अभियोजन पक्षले कपाल, स्टुडियो प्राविधिक, डान्स टिचर, डाक्टर, ब्यूटिसियन, स्त्री रोग विशेषज्ञ र चालकसहित ११७ जना साक्षी बोलाएको छ । शकिरा विरुद्ध कथित कर छलीको मुद्दा सन् २०१८ मा पहिलो पटक चर्चामा आएको थियो।

यस्तो अवस्थामा शकिरा त्यसबेला कहाँ बसेकी थिइन् ? भन्ने पुष्टि हुन बाँकी छ । अभियोजकहरूले कोलम्बियाली पप स्टारले कर छली गरेको आरोप लगाएका छन्। उनले स्पेनमा आफ्नो समय बिताएको तर कर नतिरेको उनीहरुको आरोप छ । 

तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि शकिराको आधिकारिक निवास अझै बहामासमा छ। बहामासमा कर दरहरू स्पेनको तुलनामा धेरै कम छन्।

यसै क्रममा शकिराले कर अधिकारीहरुमाथि आफ्नो छवि धमिलो पार्ने अभियान चलाएको र स्पेनका अन्य करदाताहरुलाई आफ्नो उदाहरण प्रस्तुत गरेको आरोप लगाएकी छन् । शकिराले गत वर्ष एक अन्तर्वार्तामा यी सबै झुटा आरोप भएको बताएकी थिइन् । समाचार अनुसार बार्सिलोनाको अदालतमा सुरु भएको मुद्दा डिसेम्बर १४ सम्म चल्ने अपेक्षा गरिएको छ, जसमा अदालतले करिब १२० साक्षीहरूको सुनुवाइ गर्नेछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बिल नभएको सुन जस्तो देखिने धातुसहित एकजना पक्राउ प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र केपी ओलीबीच भेटवार्ता गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पूर्ण सुचारु गर्न आवश्यक पहल गरी दिन उद्योगीको देउवासँग आग्रह बसाइँसराइको समस्या विकराल : मन्त्री बस्नेत भूकम्प प्रभावितलाई राहतका लागि टानले गर्‍यो ५० लाख बढी सहयोग शान्तिपुरमा मनिषा मृत्यु प्रकरण : घाँटी थिची अचेत बनाएर बलात्कारपछि हत्या विष्णुका बयान इन्धन अभावका कारण उत्तरी गाजा अस्पतालमा ’जोखिममा जीवन’ सुनको मूल्यको फेरि नयाँ रेकर्ड कतारको मध्यस्तमा गाजामा थप दुइ दिन युद्बबिराम, यस बिचमा यस्तो गरिदैँछ ११ किलोमिटर लामो नहर सफा गर्न खटिए एक हजार जना एमाले अध्यक्ष ओली आज धनगढी जाँदै पाकिस्तानी पुर्व प्रधानमन्त्री खानका सल्लाहकारमाथि बेलायतमा एसिड प्रहार एमाले निकट प्रेस चौतारीको सम्मेलन आजबाट सुरु हुँदै आज पनि बस्दै रास्वपाको केन्द्रिय समिति र दलको बैठक भूकम्पको असर : त्रिपालमुनि एक हजार ७६ सुत्केरी ! अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा सम्पन्न लुम्बिनीका अस्पताल बिकास समितिहरुमा नियुक्ती बदरको मागसहित सर्बोच्चमा रिट दायर बझाङबाट ९१ किलो गाँजासहित तीन जना पक्राउ गौशालामा प्रहरी र प्रसाईं समर्थकबीच झडप