ताजा अपडेट »

जनप्रतिनिधिको घुमफिर : तानसेनको कार्यपालिका बैठक पोखरामा, माथागढीबाट सिक्किम यात्रा

शुक्रबार, २४ कार्तिक २०८०, ०९ : १६
52 Shares

बुटवल । पाल्पाका स्थानीय तहका जनप्रतिनिधिहरु घुमफिरमा व्यस्त छन् । जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरु घुमफिरको व्यस्ततासँगै कार्यपालिका बैठक समेत उतै बस्ने तथा वार्षिक कार्योजनामानै बजेट छुट्याएर भारत भ्रमणमा निस्केपछि आलोचना भएको छ ।

पाल्पाको तानसेन नगरपालिकाले पोखरा पुगेर कार्यपालिका बैठक बसेको छ । मेयर सन्तोषलाल श्रेष्ठका अनुसार वार्षिक समीक्षा गर्न पोखरा पुगेको अवसर पारी उतै कार्यपालिका बैठक सम्पन्न गरिएको हो । वर्षभरीमा गरेका कामको समीक्षा गर्न मेयर श्रेष्ठसहित उपप्रमुख प्रतिक्षा सिंजाली, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत जीवन ज्ञवाली, वडाका अध्यक्षहरु तथा कार्यपालिका सदस्यको टोली विहिबार पोखरा पुगेको हो ।

एसिया फाउण्डेशनको आर्थिक सहयोगमा पोखरा पुगेर बसेको कार्यपालिका बैठकले विभिन्न ९ वटा निर्णय गरेको मेयर श्रेष्ठले जानकारी दिए । तानसेनमै समीक्षा कार्यक्रमको आयोजना गर्दा जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरुले समय दिन नसक्ने भएपछि पोखरा पुग्नुपरेको उनले बताए । शुक्रबार दिनभरी पनि वार्षिक समीक्षामा सहभागी भएर तानसेन फर्किने उनले जानकारी दिए ।

यसैगरी माथागढी गाउँपालिकाबाट कर्मचारी तथा जनप्रतिनिधिको टोली भारत भ्रमणमा निस्केको छ । विहिबार पूर्वी नेपालको इलाम लगायतका ठाउँहरुको भ्रमण गरेको टोली आज सिक्किमतर्फ लागेको पालिकाका सूचना अधिकारी नित्यानन्द खनालले जानकारी दिए । भ्रमणमा कर्मचारीहरुसहित विभिन्न वडाका अध्यक्ष, कार्यपालिका सदस्य लगायतको उपस्थिती रहेको गाउँपालिका उपाध्यक्ष विष्णुमाया लुङ्चेले जानकारी दिइन् ।

गाउँपालिकाले अध्यय भ्रमणका लागि यो वर्ष ६ लाख रुपैयाँ विनियोजन गरेको र त्यसै रकमको आधा बजेट यस पटकको भ्रमणमा खर्च गरिएको उनले बताइन् । बाँकी बजेट अर्को पटकको भ्रमणमा खर्च गरिने उनले जानकारी दिइन् । भ्रमणमा गाउँपालिका अध्यक्ष यमबहादुर चिदी तथा उपाध्यक्ष लुङ्चे सहित केही वडा अध्यक्षहरु भने सहभागी भएका छैनन् । उपाध्यक्ष लुङ्चेका अनुसार उनी स्वास्थ्यका कारण भ्रमणमा सहभागी भइनन् भने अध्यक्षको पारिवारिक कारणले सहभागी नभएका हुन् । यस पटक छुटेका जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीहरु अर्को पटकको भ्रमणमा सहभागी हुने उनले जानकारी दिइन् ।

समयमै बजेट कार्यान्वयनका लागि विभिन्न योजनाहरुको सम्झौता गर्ने, कार्यान्वयनमा जाने तथा सञ्चालन भएका योजनाहरुको किस्ता भुक्तानी लगायतका काममा यतिबेला अधिकांश पालिकाहरुमा सेवाग्राहीको भिड लाग्ने गर्दछ । स्थानीय सरकारको काम कारबाही नै प्रभावित हुने गरी जनप्रतिनिधि र कर्मचारीको घुमफिरप्रति आलोचना हुने गरेका छन् । गत वर्ष पनि पाल्पाका विभिन्न पालिकाहरुबाट जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीले भ्रमणका नाममा लाखौं रकम खर्च गरेको भन्दै आलोचना भएको थियो ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।