१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

नयाँ दिल्ली । तमिलनाड मर्केन्टाइल बैंक केही समयदेखि चर्चामा रहेको छ ।  

Advertisement

यसैबिच यो बैंकको बारेमा एउटा ठूलो खबर आएको छ । बैंकका प्रबन्ध निर्देशक तथा प्रमुख कार्यकारी अधिकृत एस कृष्णनले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । 

बैंकले केही दिन अगाडि ट्याक्सी चालकको खातामा गल्तीले ९ हजार करोड रुपैयाँ ट्रान्सफर गरेको खबर बाहिरिएसँगै उनको राजीनामाको खबर बाहिर आएको हो । तर, राजीनामाको जानकारी दिँदै एस कृष्णनले व्यक्तिगत कारणले आफुले पाएको पदबाट राजीनामा दिएको बताएका छन् । उनको कार्यकाल अझै धेरै बाँकी थियो ।

बिजनेश टुडेमा प्रकाशित समाचार अनुसार तमिलनाड मर्केन्टाइल बैंकले कृष्णनको राजीनामाको बारेमा बजार नियामकलाई जानकारी गराएको छ । यससँगै बैंकको सञ्चालक समितिको सेप्टेम्बर २८ गते बसेको बैठकले एमडीको राजीनामा पनि स्वीकृत गरेको छ । यसपछि यो जानकारी रिजर्भ बैंकलाई पनि दिइएको छ ।  तर, रिजर्भ बैंकबाट निर्देशन नआएसम्म कृष्णनले यो पदमा रहने छन्। उनले सेप्टेम्बर २०२२ मा यो पद ग्रहण गरेका थिए।

तमिलनाड मर्केन्टाइल बैंक चर्चामा त्यो बेला आयो, जब बैंकले ट्याक्सी चालकको खातामा गल्तीले ९ हजार करोड रुपैयाँ ट्रान्सफर गर्‍यो। चेन्नई क्याब चालक राजकुमारको पनि तमिलनाडु मर्केन्टाइल बैंकमा खाता थियो। जब ट्याक्सी चालकको खातामा ९ हजार करोड रुपैयाँ ट्रान्सफर भएको सन्देश आयो, उनी छक्क परे । उनले यो फेक म्यासेज हो भन्ने ठाने तर साथीको खातामा २१ हजार रुपैयाँ ट्रान्सफर गर्दा उनी सफल भए । यस्तो अवस्थामा उनले आफ्नो खातामा यति ठूलो रकम साँच्चै जम्मा भएको थाहा पाए तर बैंकले त्यो रकम आधा घण्टामै झिक्यो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचनको कार्यतालिका सार्वजनिक युद्दबिराम लगत्तै गाजामा इजरायली हमला, अहिलेसम्म २१ काे मृत्यु जनमत पार्टीको वडा अधिवेशन आजबाट सुरू, प्रदेश अधिवेसन बैशाखमा शिवम् होल्डिङ्सले आईपिओ निष्कासन गर्ने जाजरकोट भूकम्प : अस्थायी आवासको पहिलो किस्ता वितरण प्रारम्भ हमास र इजरायलबीच युद्ध सुरु, युद्धविराम सम्झौता समाप्त जनप्रतिनिधिहरुको विवादका कारण गाउँसभा भएन मङ्सिरमा बिहेका ६ वटा लगन बाँकी आयल निगममा ३१ पदका लागि नयाँ कर्मचारीको माग सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी