६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

बुटवल । बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. १ मा रहेको पद्म चैत्य विहारमा लागेको एक महिने गुँला धर्म (गुँलाभजन) कार्यक्रम सकिएको छ ।

Advertisement

साउन ३२ गते देखि भदौ ३० गते सम्म पद्म चैत्य विहारमा गुँला धर्म (गुँलाभजन) कार्यक्रम गरिएको थियो ।

उक्त कार्यक्रमको अन्तीम दिन विहार स्थित बौद्ध महिला संघको ३० औं बार्षिक साधारण सभा भएको छ ।

गुँला धर्मको अन्तिम दिन भाद्र ३० गते गरिएको संघको साधारण सभाको एक कार्यक्रमका बीच विहारका र्धम्मानु शासक भिक्षु कविन्द्र स्थवीरले उद्घाटन गरे । सो अवसरमा बोल्दै उनले यस्ता पर्वहरुले सामाजिक एवं सांस्कृतिक महत्व दर्साउने भन्दै निरन्तरता दिन आग्रह गरे ।

संघकी अध्यक्ष उत्तमा उदासको अध्यक्षतामा भएको सो कार्यक्रममा ६ जना महिलाहरुलाई सम्मानित गरिएको थियो ।

कार्यक्रममा सम्मानित भएकी मायादेवी शाक्य, सल्लाहकार जीवन प्रसाद ओझा, बौद्ध युवा संघका अध्यक्ष धिरेद्रमणी तुलाधर, पद्म चैत्य विहारका सञ्चालक समितिका अध्यक्ष सुरेश रत्न बज्रचार्य लगाएतले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए ।

कार्यक्रममा कोषाध्यक्ष उर्मिला शाक्यले कोषाध्यक्षको प्रतिबेदन तथा महासचिव निरु बज्रचार्यले बार्षिक प्रतिबेदन प्रस्तुत गरेकी थिईन । त्यस्तै कार्यक्रममा धन्यवाद ज्ञापन संघी उपाध्यक्ष भाग्यलक्ष्मी शाक्यले गरेकी थिईन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य पल्लीकोट स्वास्थ्य चौकीमा गुल्मी जिल्लाका स्वास्थ्यकर्मीहरुको जमघट २१ औं लिस्नु कपको उपाधि फर्साटिकरलाई सरकार र शिक्षकबीच सहमति, आन्दाेलन फिर्ता बैतडीमा १९ वर्षीया एक किशोरी मृत फेला रासायिक मल विस्थापित गर्न अर्गानिक मल उत्पादनमा ध्यान बाँकेको जयेन्दु बाल सुधार गृहमा झडपपछि नौ थुनुवा फरार मलेसिया पठाइदिन्छु भन्दै तीन लाख ठगी गर्ने एक जना प्रकाउ नक्कली नोटसहित सुनसरीबाट दुई जना पक्राउ दिगो विकास लक्ष्यका बारेमा छलफल गर्न सरकारले सर्वपक्षीय बैठक बोलाउनुपर्छ : अध्यक्ष तिमिल्सिना अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन र प्रधानमन्त्री प्रचण्डबीच भेटवार्ता रुपन्देहीमा माछापुच्छ्रे बैंकको ठगी प्रकरण: बैकिङ्ग कसुरमा एजेण्ट निरन्जन पाठक पक्राउ सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच वार्ता जारी