६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

इस्लामबाद । इस्लामिक स्टेट समूहले पाकिस्तानको बाजौर आत्मघाती विस्फोटको जिम्मेवारी लिएको छ । सोमबार भएको सो आत्माघाती हमलामा अहिलेसम्म  २३ बालबालिकासहित ५४ जनाको मृत्यु भएको छ भने एक सय भन्दा बढी घाइते भएका छन् ।

Advertisement

अलजजिराका अनुसार इस्लामिक स्टेट (आईएसआईएले)  का एक आत्मघाती आक्रमणकारीले खार शहरमा भीडको बीचमा आफ्नो विस्फोटक भेस्ट विस्फोट गराएको छ, सशस्त्र समूहको समाचार शाखा अमाकले एक विज्ञप्तिमा भनेको छ । सो घटना घटिरहेको बेला पाकिस्तानको पुलिसले आतंकवाद र हत्याको आरोपमा अज्ञात संदिग्धहरू विरुद्ध एफआईआर दर्ता गरेर आक्रमणको लागि जिम्मेवार इस्लामिक स्टेट आतंककारीहरूलाई पक्राउ गर्न प्रयासहरू बढाएको छ। यस सम्बन्धमा ५४ जनाविरुद्ध मुद्दा दर्ता गरिएको प्रहरीले सोमबार जानकारी दिएको छ ।

पाकिस्तानको खैबर पख्तुनख्वा प्रान्तमा कट्टरपन्थी इस्लामिक पार्टी जमियत उलेमा ए इस्लाम फजलको राजनीतिक सम्मेलनमा यो आत्मघाती हमला भएको हो। आइतबार खार सहरमा कट्टरपन्थी जमियत उलेमा ए इस्लाम फजलका ४०० भन्दा बढी सदस्यहरू भेला भएका बेला विस्फोट भएको थियो। यस सहरको सिमाना अफगानिस्तानसँग छ। प्रतिबन्धित आतंकवादी समूह इस्लामिक स्टेट (आईएस) को आदिवासी जिल्ला बाजौरको राजधानी खारमा भएको आत्मघाती विस्फोटको पछाडि थियो, जसमा करिब १०० जना घाइते भएका थिए, प्रहरीले प्रारम्भिक अनुसन्धान उद्धृत गर्दै पाकिस्तानी सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

इस्लामिक स्टेटको स्थानीय इकाईले यसअघि पनि सो पार्टीका नेताहरूलाई विधर्मी ठानेकाले निशाना बनाएको जनाउँदै आएको थियो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र चिनियाँ राष्ट्रपति सिबीच भेटवार्ता महिलाको छातीमा अटोग्राफ दिए पछि डोनाल्ड ट्रम्प बिबादमा लुम्बिनीमा ४८९ जनाले लगाए पाठेघरको मुखको क्यान्सर विरुद्ध खोप, असोज १० गतेसम्म अभियानको समय थप आलुले बजार र मूल्य नपाउँदा किसान मर्कामा प्रधानमन्त्री दाहाल चीनमा, यस्तो छ एक हप्ताको कार्यक्रम कांग्रेस निकट मुस्लिम संघको महाधिवेसनको तयारी पूरा नेपाल क्रिकेट संघको अध्यक्षमा पुनः चन्द निर्वाचित ‘स्वास्थ्य सामग्रीमा वितरणमुखी बनेर राज्यलाई कंङ्गाल नबनाऔं’ एनआरएनए अध्यक्षका प्रत्याशी शर्माकाे विश्व दौडाहा जारी देश बिरुद्ध लेखेको आरोपमा पाकिस्तानमा एक पत्रकार हिरासतमा छन्द लहरीमा लहरिँदा नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य पल्लीकोट स्वास्थ्य चौकीमा गुल्मी जिल्लाका स्वास्थ्यकर्मीहरुको जमघट