ताजा अपडेट »

आइएसले लियो ५४ जनाको ज्यान जाने पाकिस्तानको आत्मघाती हमलाको जिम्मेवारी

मंगलबार, १६ साउन २०८०, ०९ : ११
10 Shares

इस्लामबाद । इस्लामिक स्टेट समूहले पाकिस्तानको बाजौर आत्मघाती विस्फोटको जिम्मेवारी लिएको छ । सोमबार भएको सो आत्माघाती हमलामा अहिलेसम्म  २३ बालबालिकासहित ५४ जनाको मृत्यु भएको छ भने एक सय भन्दा बढी घाइते भएका छन् ।

अलजजिराका अनुसार इस्लामिक स्टेट (आईएसआईएले)  का एक आत्मघाती आक्रमणकारीले खार शहरमा भीडको बीचमा आफ्नो विस्फोटक भेस्ट विस्फोट गराएको छ, सशस्त्र समूहको समाचार शाखा अमाकले एक विज्ञप्तिमा भनेको छ । सो घटना घटिरहेको बेला पाकिस्तानको पुलिसले आतंकवाद र हत्याको आरोपमा अज्ञात संदिग्धहरू विरुद्ध एफआईआर दर्ता गरेर आक्रमणको लागि जिम्मेवार इस्लामिक स्टेट आतंककारीहरूलाई पक्राउ गर्न प्रयासहरू बढाएको छ। यस सम्बन्धमा ५४ जनाविरुद्ध मुद्दा दर्ता गरिएको प्रहरीले सोमबार जानकारी दिएको छ ।

पाकिस्तानको खैबर पख्तुनख्वा प्रान्तमा कट्टरपन्थी इस्लामिक पार्टी जमियत उलेमा ए इस्लाम फजलको राजनीतिक सम्मेलनमा यो आत्मघाती हमला भएको हो। आइतबार खार सहरमा कट्टरपन्थी जमियत उलेमा ए इस्लाम फजलका ४०० भन्दा बढी सदस्यहरू भेला भएका बेला विस्फोट भएको थियो। यस सहरको सिमाना अफगानिस्तानसँग छ। प्रतिबन्धित आतंकवादी समूह इस्लामिक स्टेट (आईएस) को आदिवासी जिल्ला बाजौरको राजधानी खारमा भएको आत्मघाती विस्फोटको पछाडि थियो, जसमा करिब १०० जना घाइते भएका थिए, प्रहरीले प्रारम्भिक अनुसन्धान उद्धृत गर्दै पाकिस्तानी सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

इस्लामिक स्टेटको स्थानीय इकाईले यसअघि पनि सो पार्टीका नेताहरूलाई विधर्मी ठानेकाले निशाना बनाएको जनाउँदै आएको थियो।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।