७ आश्विन २०८०, आईतवार

Sep 24, 2023

बुटवल । बुटवलमा व्यवहारीक तथा उपयोगि कक्षामा सहभागि भएका २५५ जना किशोरीहरुलाई प्रमाण पत्र वितरण तथा दीक्षित गरिएको छ । सेतो गुराँस बालबिकास सेवा रुपन्देहीले सोमबार बुटवलमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरि व्यवहारिक तथा उपयोगि सीपको १० महिने कक्षामा सहभागि विद्यालय बाहिर रहेका बुटवल उपमहानगरपालिका भित्रका २५५ जना किशोरीहरुलाई प्रमाणपत्र तथा दीक्षान्त गरेको हो ।

दीक्षित हुनेमा मध्ये ८५ जना गरिबी, ७ जना परीक्षामा फेल भएर, ३७ जना पढ्न मन नभएर, ११ जना अभिभावकहरुको बेवास्ता, ८१ जना छिट्टो विबाह, १४ माइग्रेशनले, २ जना अभिभावकको लापरवाही र ६ जना किशोरीहरु लकडाउनको कारणले विद्यालय बाहिर रहेको सेतो गुँरास सेवाकी रुपन्देही अध्यक्ष ओमिकला गाहाले जानकारी दिइन् । साथै १५१ जना किशोरीहरु विवाहीत रहेको उनले बताइन् ।

प्रमाणप्रत्र वितरण तथा दीक्षान्त समारोहमा बोल्दै बुटवल उपमहानगरपालिकाकी उपप्रमुख सावित्रदेवी अर्यालले बुटवलमा केही पनि पढ्ने उमेर समूहका किशोर किशोरीहरु विद्यालय बाहिर हुनु पर्ने अवस्थामा आएमा उपमहानगरले आवश्यक परेको अवस्थामा अभिभावकत्व ग्रहण गर्न तयार रहेको बताइन् । साथै आफुले गर्नु पर्ने सबै सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्दै किशोरीहरुले बनाएका विभिन्न सामानहरु कोसेली घरको बजारिकरण बुटवल उपमहानगरपालिकाले नै गरिदिने बताइन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘सिद्धार्थ चेम्बर अफ कमर्श पत्रकारिता पुरस्कार’बाट गुप्ता सम्मानित विषादीयुक्त केमिकलबाट स्थानीय बासीको स्वास्थ्यमा समस्या भएको भन्दै उद्योग बन्द गर्न माग लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा बाल तथा महिला प्रसुतीका लागि छुट्टै काउन्टरको सुरुवात बुटवल आएर एआईजी भण्डारीको निर्देशन : भ्रष्टाचार शुन्य सहनशिलतामा काम गर्नुस् बुटवल गाेलपार्कको दुर्गा मन्दिरमा सन्ध्याकालिन महाआरती हुने बुटवलको देवीनगरमा गणपति मिष्ठान्नको ‘फ्रेन्चाइज’ बुटवलमा ईस्लाम धर्मालम्विहरुको धर्मगुरु पैगम्बरको १४९८ औं जन्मोत्सव विविध कार्यक्रम गरि मनाइँदै लागुऔषधसहित एकजना पक्राउ ‘अपराधको शैली परिवर्तन हुँदै जाँदा अनुसन्धान तथा नियन्त्रण थप चुनौतिपूर्ण बन्दै’ बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ खुकुरी प्रहार गरी हत्या गरेको आराेपमा एकजना पक्राउ जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा पाँचजना पक्राउ एयर गनसहित एकजना पक्राउ गाईको चित्रअंकित ‘मेडालियन सिक्का’ सार्वजनिक जसपाको कोशी प्रदेश समिति पुनर्गठन, पदाधिकारीमा को को परे ? चिलिमे-त्रिशुली २२० केभी प्रसारण लाइन पुषभित्र सक्ने समयसीमा नेपाल–चीन व्यवसाय परिषद् स्थापना गर्न नेपाल उद्योग परिसंघ र सीसीपीआईटीबीच समझदारी प्रधानसेनापति शर्मा भारत प्रस्थान टिकटक स्टार ‘मुन’को सम्झानामा युवा वर्गलाई सदेश मुलक गीत (भिडियोसहित) भष्ट्रचारको थप सुचना ओलीज्यूले नै दिनुहुन्छ: बराल