८ आश्विन २०८०, सोमबार

Sep 25, 2023

पुस २५,

Advertisement

काठमाडौँ । नेपाल ट्रस्टको दरबारमार्ग स्थित जग्गामा यति समूहले बनाउँदै गरेको भवन निर्माण रोक्न अदालतले अन्तरिम आदेश दिएको छ। अदालतका मुख्य न्यायाधीश नहकुल सुवेदीको एकल इजलासले ट्रस्टले यती समूहसँग गरेको सम्झौता त्रुटीपूर्ण देखिएको भन्दै यस्तो आदेश दिएको हो।

अदालतको आदेशअनुसार ट्रस्टले यती एयरलाइन्सको भगिनी संस्था थामसेर्कु ट्रेकिङ प्रालिलाई ०७३फागुन १८ मा पत्र काट्दै उसले पेश गरेको आर्थिक प्रस्तावअनुसार कुल ६ अर्ब ५४ करोड ३७ हजार ९ सय ९४ मा सम्झौता गर्न बोलाएको थियो। तर, पछि ०७४ वैशाक ६ मा पुन: पत्र काटेर १ अर्ब ५९ करोड २० लाख ९१ हजार ७ सय १ मा सम्झौता गर्न बोलाएको देखिएकोले उक्त कार्य सार्वजनिक खरिद ऐन, नियमावलीको विपरीत रहेको उल्लेख गरिएको छ।

यती समूहलाई अवैधानिक रूपमा ३० वर्षका लागि लिजमा दिएको दाबी गर्दै उच्च अदालत पाटनमा रिट दायर भएको थियो। दुवै पक्षलाई छलफलका लागि आउँदो माघ १ गते अदालतले बोलाएको अदालतका श्रेस्तेदार बाबुराम दाहालले जानकारी दिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोल्पामा बस दुर्घटना, तीन जना घाइते डेंगु संक्रमणबाट थप एकको निधन  चाँंगुको शिक्षाको विकासका लागि जेल जानुपरे सबैभन्दा पहिला म जान्छु : मेयर जीवन खत्री युवती बलात्कार आरोपमा बालक पक्राउ एसियाली खेलकुद : महिला क्रिकेटको उपाधि भारतलाई ड्रोनबाट ब्यानर उडाएर एमाले बागमती प्रदेश अधिवेशन सुरु सुशासन समृद्धि र भ्रष्टाचार कोरिया नेपाल बहुप्राविधिक शिक्षालय बुटवल-१२ तामनगरमा वेल्डिङ व्यवसाय तालीम सुरू विदेशमा नेपालीमा आत्महत्या र डिप्रेसनको डर लाग्दो समस्या बालुवा उत्खनन गर्ने १० ट्याक्टर प्रहरी नियन्त्रणमा पर्सामा ३२ किलो चरेससहित एक जना पक्राउ लागूऔषधसहित पाँचजना पक्राउ लम्पी स्किन भ्याक्सिनमा कालोबजारी, ८० रुपैयाँको खोप १७२ मा बेच्दै लोटस भेट अभियन्ताहरू बोलाउँदा आएनन्, उहाँहरूको नेतासँग वार्ता गर्नुपर्ने हो ?: बालेन नेपाल र चीनबीच १३ बुँदे समझदारीमा हस्ताक्षर प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से सूचक बढ्यो प्रधानमन्त्री प्रचण्डद्वारा चीनको राष्ट्रिय स्मारकमा पुष्पगुच्छा अर्पण अप्पर लोहोरे खोला हाइड्रोपावरको आईपीओ सूचीकृत, कारोबार सुरु विदेशबाट आएको रकम शाइन बैकको मोबाइल बैंकिङ्ग एपबाटै बुझ्न सकिने सुनचाँदीको मूल्य स्थिर