१४ चैत्र २०७९, मंगलवार

Mar 28, 2023

गुल्मी । हरेक कुरामा नयाँ र एक कदम अघि हुँदै आएको गुल्मीको धुर्कोट गाउँपालिका सडक सञ्जाल बिस्तार र स्तरोन्नतिको सवालमा पनि अन्य स्थानीय तहभन्दा अब्बल देखिएको छ ।

Advertisement

संघीयता लागू नहुनुअघि कालोपत्रे भैसकेका सडक बाहेक गुल्मी सदरमुकामदेखि पालिकासम्मको पहुँच मार्ग सबैभन्दा पहिला कालोपत्रे गरेर सक्ने धुर्कोट गाउँपालिका बन्ने भएपछि त्यसपालिका अब्बल हुने देखिएको हो । सदरमुकाम तम्घासदेखि पश्चिम सेउवासम्म्म मदन भण्डारी राकमार्ग पहिलेनै कालोपत्रे भैसकेको छ । सेउवादेखि धुर्कोट गाउँपालिकाको केन्द्रसम्म १३ किलोमिटर सडक कालोपत्रे गरेर सक्ने अन्तिम चरणमा पुगेपछि धुर्कोट गाउँपालिकाले पालिका सम्मको पहुच मार्ग कालोपत्रे गर्ने कुरामा पनि आफूलाई अब्बल साबित गर्ने भएको हो ।

सेउवा सिमाहघाट बर्वोट वाग्ला सडक नाम रहेको धुर्कोट गाउँ पालिकाको पहुँच मार्ग धमाधम कालोपत्रे गर्न सुरु भएपछि जिल्ला समन्वय प्रमुख द्रोण बहादुर खत्री, प्रमुख जिल्ला अधिकारी सागरमणि पाठक, समन्वय उपप्रमुख तेजेन्द्र सलामी र सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्रमुख सचितानन्द चौधरी लगायतका सरोकारवाला अनुगमनमा पुगेका छन् । अनुगमनका क्रममा सडक कालोपत्रे गर्ने कार्यमा खासै कमजोरी नदेखिएको तर नाली निर्माणमा त्रुटि देखिएको जिल्ला समन्वय प्रमुख खत्रीको भनाई छ।

उक्त सडक निर्माणको जिम्मा २०७७ जेठ १० गते सम्झौता भई गत वर्ष सक्ने गरी काठमाडौं स्थित एएनके माउन्टेन जेभिले पाएको थियो। कोभिडका कारण म्याद थप गरि २०८० जेठ २ गते सम्पन्न गर्ने सम्झौता भएकोमा हालसम्म ७० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको छ । निर्धारित मितिभन्दा पहिल्यै सक्ने निर्माण व्यबसायिले बतएको सडक पूर्वाधार बिकास कार्यालय प्रमुख चौधरीको भनाइ छ ।

उक्त सडक २०५१ सालमा सांसद भएका जैसिथोकका समाजसेवी टंक पोखरेलको पहलमा २०४९ सालदेखि खन्न सुरु गरिएको थियो । त्यस पूर्व जिविस सदस्य रहँदा पोखरेलले जन श्रमदानमा ट्रयाक खोल्न सुरु गरेको र पछि आफू सांसदहुँदा १५ लाख बजेट परेर जैसिथोकसम्म ट्रयाक खोली ५५ सालतिर सकेको बताउछ्न।

सोही सडकलाई कालोपत्रे गराउन यसअघि धुर्कोट गाउँपालिका प्रमुखले जिम्मेवारी सम्हालेदेखि नै पहल गरेका थिए । फलस्वरूप दोश्रो कार्यकालमा आइपुग्दा जिल्लाका १२ वटा पालिका मध्ये सदरमुकामदेखि पालिकासम्मको पहुँच मार्ग कालोपत्रे गर्ने धुर्कोट पहिलो गाउँपालिका बन्न लागेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘लालपुर्जा लिँदा लाग्ने शुल्क धेरै भयो, घटाउनुको विकल्प छैन्’ मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु लागुऔषधसहित १० जना पक्राउ लटरम्म फूलेको आँपमा फड्के किराको प्रकोप बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ विश्वप्रकाश शर्माले भने- गणतन्त्रमा विरोधीको मुख थुन्न पाइँदैन, युवालाई अविलम्ब रिहा गर जनताले चाहे अर्को पार्टी खोल्न सक्छु : भीम रावल मिटरब्याज पीडितसँग वार्ता गर्न समिति गठन, विधेयक दर्ताबारे मन्त्रिपरिषद्को बैठकमा निर्णय हुने एकीकृत समाजवादीको सचिवालय बैठक आह्वान घट्यो सुनकाे भाउ नायक शिव श्रेष्ठले पोडकास्ट चलाउने एमाले एक्लनु षडयन्त्रको शिकार कि नेतृत्वको कमजोरी ? प्रमोद खरेलको ‘कर्मै मेरो रैछ खोटी’मा शिल्पा पोखरेल र विक्रम एमालेमै बस्न अन्तिम बिन्दुसम्म प्रयास गर्नेछु : भीम रावल खुलामञ्च निषेधित क्षेत्र होइन, खुलामञ्चमा राख्ने तयारी गरिनु शंकास्पद : मेयर शाह महालक्ष्मी विकास बैंकले ऋणपत्र निष्कासन गर्न धितोपत्र बोर्डबाट पायो अनुमति कृषि विकास बैंकको आज लाभांश प्रस्ताव पारित हुँदै साथीले चलाएको बन्दुक पडकिदा गुरुङको मृत्यु बैंकको रकम लुटेको आरोपमा पक्राउ तीन जनालाई डाँका मुद्धा राज्यको लगानी बालुवामा पानी : आफ्नो भवन छाडेर भाडाको घरबाट सेवा