ताजा अपडेट »

बुटवलको चौराहा अस्पताको प्राविधिक सहयोगमा आयोजित शिविरमा म्याद गुज्रीएका औषधी

आइतबार, २१ फागुन २०७९, १९ : ०६
34 Shares

गुल्मी । रेसुङ्गा नगरपालिकाले आयोजना गरेको विशेषज्ञ डाक्टरसहितको नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविरमा म्याद गुज्रीएको औषधी बितरण गरेको भेटिएको छ । बुटवल स्थित चौराह अस्पतालको प्राबिधिक सहयोगमा उक्त अस्पतालले उपलब्ध गराएको औषधी म्याद सकिएको पाइएको हो । सेवाग्राहीको स्वास्थ्यमा खेलवाड गर्दै डेट एक्साएर औषधी वितरण गरिएको पाइएपछि घटना लुकाउने प्रयास समेत गरिएको छ ।

गाउँपाीकाले तामझामसहित शनिबार आयोजना गरेको शिविरमा स्थानीय हरिमाया थापालाई दिएको औषधी ३ महिना अघिनै म्याद गुज्रीएको भेटिएको छ । नसा  सम्बन्धि विमार भएकी  रेसुङ्गा-८ की थापालाई म्याद गुज्रीएको  एमिजोय-१० नामक  औषधी बितरण गरेको पाइएपछि घटना बाहिर आएको हो । अगष्ट  २०२१ मा  उत्पादन भई शिल्ड गरिएको उक्त औषधिको प्रयोग मिति जनवरी २०२३ सम्म रहेको थियो । म्याद गुज्रेको ३ महिनापछि अर्थात मार्च २०२३ मा औषधि वितरण गरिएको छ ।

पीडित थापाले घरमा लगेर औषधि सेवन गर्न लागेको समयमा उनकी छोरीले म्याद गुज्रीएको पाएपछि सेवन गर्न रोक लगाएकी थिइन । उक्त घटना बाहिरिएसँगै शिविरमा वितरण गरिएको औषधीको प्रयोग गर्न मिल्ने म्याद हेरेर मात्रै सेवन गर्न नगरपालिकाले आग्रह गरेको छ ।

जिल्ला  समन्वय प्रमुख,  प्रमुख जिल्ला अधिकारी, जिल्ला प्रहरी प्रमुख लगायतलाई अतिथी गराएर आयोजित शिविरमै गल्ती भेटिएपछि उनीहरु समेत आलोचित हुन पुगेका छन् । चौराह अस्पतालले  प्राविधिक सहयोग गरेको शिविरमा औषधी व्यवस्थापन लगायतको काम ईस्मा गाउँपालिका-५ मा अवस्थित स्वास्थ्य चौकीका अहेब रमेश मरासिनी र क्षितिज भन्डारिले गरेका थिए ।

प्रेम सुनार
लेखकको बारेमा
प्रेम सुनार