१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका पूर्व मन्त्री तथा नेकपा एमालेबाट नवनिर्वाचित प्रदेशसभा सदस्य भोजप्रसाद श्रेष्ठले छापामार शैलीमा रातारात मन्त्रालयका समानहरु सारिनु गलत भएको टिप्पणी गरेका छन् । श्रेष्ठले कुनै पनि राजनीतिक दल र सरोकारवालाहरुसगँ छलफल नै नगरी सेवाग्राहीलाई नै असर पर्ने गरी प्रदेश सरकार अघि बढ्नुले राम्रो सन्देश नदिने उल्लेख गरे ।

Advertisement

सरकार गैरजिम्मेवारी कामबाट फर्किनुपर्ने बताउँदे उनले जनमत प्राप्त प्रतिनिधिहरुको भावनालाई कुल्चेर बिना पूर्वाधार नै बलजफ्ति ढङ्गले मन्त्रालय सारिनुले आउने पुस्तालाई समेत नकारात्मक सन्देश जाने बताए । देशको अर्थतन्त्र नै खल्बलिएको अवस्थामा राज्यको करोडौं रकम खर्चेर मुलुकलाई थप आर्थिक भार दिने गरी प्रदेश सरकार अघि बढ्नुले सुशासनमाथि नै गम्भिर प्रश्न उठेको श्रेष्ठले बताए ।

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीको निर्देशनमा सोमबार मध्येराती बुटवलबाट मान्त्रालयका सामान बोकी दाङ पुर्याइएको छ । तत्कालको काम चलाउ सरकारले मंसिर–४ को निर्वाचन सम्पन्न नभएको तथा आचारसंहिता विपरित बुटवलबाट दाङ मन्त्रालय सार्न नहुने बिरोधका बीच मुख्यमन्त्री केसीले रातारात कार्यालय सारेका हुन् । प्रदेशको स्थायी राजधानी दाङको देऊखुरीमा संरचना नबन्दै मन्त्रालय सार्ने कुरा अव्यवहारिक भन्दै रुपन्देहीका राजनीतिक दलहरुले बिरोध जनाएका छन् । नेपाली काँग्रेस, नेकपा एमाले लगायतका राजनीतिक दलका साथै यहाँट निर्वाचित प्रदेशसभा सदस्यहरुे समेत मन्त्रालय तत्काल सार्न नहुने बताउँदै आएका छन् । दिनमो समयमा मन्त्रालयको सामान सार्दा विरोध हुने देखिएपछि मुख्यमन्त्री केसीले मध्येरातमा सबै सामान पोको पारेर दाङ लैजानु लज्जास्पद र छापामार शैली भएको भन्दै यहाँ राजनीतिक दलका नेताहरु टिप्पणी गरेका छन् ।

यसै बीच लुम्बिनी प्रदेशका अर्थ तथा सहकारी मन्त्री कृष्णध्वज खड्काले भने राजधानी सार्नुको विकल्प नभएको बताएका छन् । रिपोर्टर्स क्लव लुम्बिनी प्रदेशले बुटवलमा मँगलबार आयोजना गरेको साक्षात्कार उनले प्रदेश सभाले बहुमतकासाथ पारित गरेको विषयलाई कार्यान्वयन गर्नु सरकारको दायित्व भएको जिकिर गरे । उनले राप्ती, भेरी र लुम्बिनीको भावनालाई समेटेर लुम्बिनी प्रदेशको नाम र राजधानी तोकिएको बताउँदै राजधानीको विषयलाई अतिरन्जित ढङ्गले व्याख्या नगर्न सबैलाई आग्रह समेत गरे । मन्त्री खड्काले दाङ्गको राप्ती उपत्यका देऊखुरीमा निर्मित प्रदेश सभाको भवन निर्माण कार्य अन्तिम चरणमा पुगेको जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सुनको मूल्य ५०० रुपैयाँले घट्यो ट्रान्सपरेन्सी रिपोर्ट : नेपालमा झन बढ्यो भ्रष्टाचार, ३४ अंकसहित ११० औं स्थानमा प्रधानमन्त्री र रवि लामिछानेबीच भेटवार्ता प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से २.९१ अंकले बढ्यो बालापन झल्काउने गणेशको ‘चियावाला’, हजुरबुवादेखिको पेशालाई नयाँ स्वरुपमा ‘ब्राण्डिङ’ मन्नतको बालकोनीमा किन जान्छन् शाहरुख ? सहकारीको ऋण चुक्ता नगर्ने आठ ऋणीको जग्गा रोक्काका लागि मालपोतमा निवेदन वृद्धाभत्ता नदिएको भन्दै छोराले गरे बन्चरोले हानेर आमाको हत्या प्रचण्डलाई नेकपा एसको ज्ञापनपत्र- चरम आर्थिक संकट पर्‍याे (पूर्णपाठ) बैतडीका २० बर्षीय युवक चार दिनदेखि बेपत्ता प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई भेट्न बालुवाटार पुगे रवि लामिछाने मर्स्याङ्दीपारीबाट वैकल्पिक सडक स्तरोन्नति गर्न पहल यस्ताे छ विदेशी मुद्राकाे विनिमय दर डिएसपीसहित ८ सुरक्षाकर्मी मारिएको टिकापुर घटनाको सर्वोच्चमा आज पेसी आजको मौसमः कर्णाली र लुम्बिनीमा पानी पर्न सक्ने, हिमाली भु–भागमा हिउँ पर्ने लुम्बिनीमा राष्ट्रियसभा उपनिर्वाचनको अन्तिम तयारी, तीन उम्मेदवार सार्वजनिक दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने