६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

बुटवल । निर्वाचनमा मजदुरहरूको प्रतिनिधित्व कम्तिमा पनि १० प्रतिशत गराउन मजदुर नेताहरुले आग्रह गरेका छन् । हरेक पार्टीहरुले १० प्रतिशत मजदुरको प्रतिनिधित्व गराउने बताए पनि विगतमा नगराएको उल्लेख गर्दै उनीहरुले यस पटकको निर्वाचनमा सबै दलले कम्तिमा पनि १० प्रतिशत मजदुर नेताहरुको प्रतिनिधित्व गराउन आग्रह गरे । जनमत सञ्चार केन्द्र नेपालले बुटवलमा आयोजना गरेको आगामी निर्वाचनमा मजदुरको प्रतिनिधित्व विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले यी कुरामा जोड दिएका हुन।

कार्यक्रममा बोल्दै ट्रेड युनियनका लुम्बिनी प्रदेश उपाध्यक्ष कृष्ण बेल्वासेले सबैबाट मजदुर वर्गले आश्वासन मात्रै पाएको अवस्था रहेको बताउदै सबैतिरबाट पछाडी पारिएको गुनासो गरे। उनले कम्युनिस्ट तथा काङ्ग्रेस लगायत सम्पुर्ण पार्टिहरुबाट श्रमिक मजदुर निकै पिल्सिनुपरेको बताए। उनले भने,’निर्वाचनमा विभिन्न कोटाहरु छुट्ट्याईएको छ, तर मजदुर छैन। अब यसको बारेमा जनता, नेता, मन्त्री सबैले यसको बारेमा गम्भीर हुनुपर्छ। ‘उनले प्रदेशसभा निर्वाचनमा आफ्नो नाम सिफारिस भएको बताउदै टिकट दिन आग्रह समेत गरे।

कार्यक्रममा बोल्दै जिफन्ट प्रदेश सदस्य गोकर्ण गिरिले राजनीतिक दलहरुले निर्वाचनमा मागे भन्दा न्यून अवसर पाएको गुनासो गरेका छन।उनले निर्वाचनमा १० प्रतिशत सहभागीता गराउनुपर्ने भएपनी २ प्रतिशतको हाराहारीमा मात्रै अवसर पाएको बताए। उनले निर्वाचनमा कार्यक्रम आयोजना गर्न लगाउने र आफै बिजयी भएर जाने गरेको गुनासो गरे।उनले उम्मेदवार छनोटमा सबै पार्टिले ध्यान दिनुपर्नेमा जोड दिए।
कार्यक्रम जनमत सञ्चार केन्द्र नेपालका अध्यक्ष प्रकाश खनालको अध्यक्षतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भाटभटेनीलाई झापाली जनताको उत्साहजनक साथ, बिर्तामोड स्टोरमा छुट यथावत प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र चिनियाँ राष्ट्रपति सिबीच भेटवार्ता महिलाको छातीमा अटोग्राफ दिए पछि डोनाल्ड ट्रम्प बिबादमा लुम्बिनीमा ४८९ जनाले लगाए पाठेघरको मुखको क्यान्सर विरुद्ध खोप, असोज १० गतेसम्म अभियानको समय थप आलुले बजार र मूल्य नपाउँदा किसान मर्कामा प्रधानमन्त्री दाहाल चीनमा, यस्तो छ एक हप्ताको कार्यक्रम कांग्रेस निकट मुस्लिम संघको महाधिवेसनको तयारी पूरा नेपाल क्रिकेट संघको अध्यक्षमा पुनः चन्द निर्वाचित ‘स्वास्थ्य सामग्रीमा वितरणमुखी बनेर राज्यलाई कंङ्गाल नबनाऔं’ एनआरएनए अध्यक्षका प्रत्याशी शर्माकाे विश्व दौडाहा जारी देश बिरुद्ध लेखेको आरोपमा पाकिस्तानमा एक पत्रकार हिरासतमा छन्द लहरीमा लहरिँदा नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य