२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार

Jun 6, 2023

मंसिर १२,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । उपनिर्वाचन बहिस्कार आन्दोलनको क्रममा गिरफ्तार गरिएका नेताहरुलाई रिहा गर्न नेकपा क्रान्तिकारी माओवादी प्रदेश ५ बुटवलले माग गरेको छ । मंसिर १४ गते हुने उपनिर्वाचन बहिस्कार आन्दोलनको क्रममा प्रहरीले बाँके जिल्लाको कोहलपुरबाट नेकपा (क्रान्तिकारी माओवादी) का पीवीएम भुपेन्द्र न्यौपाने,केस तेजविक्रम शाही, बाँके सेक्रेटरी प्रेम थापा, बर्दिया सेक्रेटरी कमल रोकाया, देजमो नेपालका केन्द्रीय सदस्य सुरेश ओली, हृदेश शाही, भीमबहादुर सिंहलाई गिरफ्तार गरेको हो ।

नेकपा क्रान्तिकारी माओवादी र देशभक्त जनगणतान्त्रिक मोर्चा, नेपाल प्रदेश ५ बुटवलले आज छुट्टा–छुट्टै वक्तव्य जारी गरी गिरफ्तार नेताहरुको रिहाईको माग गरेको हो । पार्टीका प्रदेश सचिव प्रमोद र देजमो, नेपालका प्रदेश अध्यक्ष केवी गुरुङले शान्तिपूर्ण कार्यक्रममा भएको प्रहरी हस्तक्षेप र गिरफ्तारीलाई वर्तमान सरकारको निरंकुश र फासिवादी कदमको संज्ञा दिंदै घोर विरोध एवम् भत्र्सना गरेका छन् । नेता कार्यकर्ताहरुलाई अविलम्ब रिहाइ नगरीए उत्पन्न परिणामप्रति राज्य जवाफदेही हुने चेतावानी समेत वक्तव्यमार्फत दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमालेले ७० वर्षे उमेरहद हटाउने मधेस सरकारको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनीक खप्तड अब ‘खप्तड विकास कोष’मा परिणत हुनेछ : प्रधानमन्त्री लागूऔषधसहित धनगढीमा एक किशोरी पक्राउ नाबालिका दिदीबहिनीमाथि सामूहिक बलात्कारको प्रयास नवलपरासीमा श्रीमान-श्रीमतिको रहस्यमय मृत्यु पहिलोपटक क्यानाडामा गुञ्जिँदै प्रकाश सपुत प्रथम खप्तड अन्तर्राष्ट्रिय आध्यात्मिक सम्मेलन सुरु, खप्तडको समग्र विकासका लागि पहल गर्छु : प्रधानमन्त्री संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ: केपी ओली संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ : केपी ओली सेयर बजार २५.६६ अंकले बढ्यो संसदमा ओलीको प्रश्न- गाँजाको बिउ लिएर बसेको व्यापारी को हो ? करका दरमा व्यापारीको अनुहार देखिन्छ : केपी ओली स्थानीय तहका उपप्रमुख र रूपन्देहीका पत्रकार महिलाबीच अन्तरसंवाद बजेट निर्माणमा मेरो इमान्दारितामा एक इन्च पनि हल्लिएको छैन : अर्थमन्त्री डा. महत ‘अखण्ड भारत’ को नक्सामा नेपाली भूमि समावेश गरिएकोप्रति युवा संघ रुपन्देहीको ध्यानकर्षण रुपन्देहीमा सदस्यता शुद्धिकरण सच्याउन माग गर्दै प्रेस चौतारीले बुझायो ज्ञापनपत्र बजेटमा विचौलिया प्रवेश रोक्न ठूला भ्रष्टाचारीलाई मृत्युदण्ड दिने व्यवस्था गरौँ : प्रेम सुवाल सिंगटी हाइड्रो इनर्जी लिमिटेडकाे साधारणसभा आह्वान कांग्रेसले कोशी प्रदेशमा आफ्नै नेतृत्वमा सरकार बनाउन पहल गर्ने