२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

मंसिर ११,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । रुपन्देही उद्योग संघको ४२ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विज्ञान र अध्यात्म बिषयक अन्तक्रिर्या कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । संघका अध्यक्ष बाबुराम बोहोराको अध्यक्षतामा सम्पन्न समारोहमा आध्यात्मीक चिन्तक तथा बैज्ञानीक डा. जय प्रकाश अग्रवालले बिज्ञान र आध्यात्मको विषयमा प्रवचन दिएका थिए ।

बिज्ञानले बिकास गर्छ तर शान्ति दिन सक्दैन अध्यात्मले बिकास होईन शान्ति दिन्छ , यि दुवैको संयाजनबाट बिश्वले बिकाश र शान्ति एकै साथ प्राप्त गर्छ, अग्रवालले भने ।
लामो समय देखि चिकित्सकको रुपमा काम गरेका बैज्ञानिक अग्रवालले पछिल्लो समय बिज्ञान र आध्यात्मलाई जोडने अभियान स्वरुप समाजका बिभिन्न बर्ग र समुदायमा आध्यात्मीक प्रवचन दिदै आएका छन् ।

प्रवचन कार्यक्रममा अग्रवालले समाजको बिकासमा बिज्ञानको जत्तिकै महत्व आध्यात्मको समेत रहेकोमा जोड दिंदै बिज्ञानले देखिने भौतिक बिकास गरे पनि समाज परिवर्तनको संवाहक आध्यात्म हो, आध्यात्मीक चिन्तन र अध्ययनबाट मात्रै समाजको मुहार फेर्न सकिने बताउनु भएको थियो । कार्यक्रममा सहभागीहरुको जिज्ञासा उपर उनलृ स्पष्ट पारे । रुपन्देही उद्योग संघका अध्यक्ष बावुराम बोहोराको अध्यक्षता, महासचिव जिवकान्त काप्mलेको सञ्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा संघका पुर्व आर्थिक सल्लाहकार तथा कार्यक्रम संयोजक बैकुण्ठ पाण्डेले कार्यक्रमको उदेश्यमाथी प्रकाश पारे ।

कार्यक्रममा रुपन्देही उद्योग संघ आवद्ध उद्योगीहरु संगै यस क्षेत्रका समाजसेवी बुद्धीजिवी, कानून ब्यवसायी, सुरक्षा एवं सरकारी निकाय, बिद्यार्थी, श्रमिक वर्ग, समाजसेवी, सञ्चारकर्मी लगायत विभिन्न क्षेत्रका विशिष्ट व्यक्तित्वहरुको सहभागीता रहेको थियो । रुपन्देही उद्योग संघले आफ्नो ४२ औं स्थापना दिवसको अवसर पारेर प्रवचन, रक्तदान, गोष्ठी तथा सेमीनार,स्वास्थ्य शिविर, सम्मान तथा पुरस्कार वितरण लगायतका कार्यक्रमहरु आयोजना गरिने संघका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत यादवप्रसाद भण्डारीले जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

२२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै लुम्बिनी आएर भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले भने– न्यानो स्वागतको लागि धन्यवाद प्रधानमन्त्री देउवा र भारतीय समकक्षी मोदीले मायादेवी मन्दिरमा एकसाथ गरे प्रार्थना भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत