२७ श्रावण २०७९, शुक्रबार

Aug 12, 2022

बुटवल । रुपन्देहीको सिद्धार्थनगर नगरपालिकामा स्थानीय तह आएको ५ वर्ष बितिसक्दा  पनि वडा नम्बर ६ को आफ्नै कार्यालयबाट सेवा सञ्चालन भएको छैन । उक्त वडाको कार्यालय भवन निर्माण सम्पन्न नहुँदै हतारमा उद्घाटन भए पनि वडा नम्बर ५ मा अवस्थित नगरपालिकाको भवनबाट कार्य सञ्चालन हुँदै आएको छ । जस पाउने होडमा निर्माण पूरा नहुँदै गत चैत १५ गते उद्घाटन गरिएको भवनबाट ३ महिना बितिसक्दा पनि कार्यालय सञ्चालन गरिएको छैन ।

Advertisement

सिद्धार्थनगर-६ स्थित पिपरहियामा निर्माण गरी उद्घाटन भइसकेको कार्यालयबाट अझैसम्म वडाबासीले सेवा लिन पाएका छैनन् । आफ्नै वडाबाट पाउनुपर्ने सेवाका लागि वडाबासी सिद्धार्थनगर-५ स्थित पुरानै वडा कार्यालयमा जान बाध्य छन् । निर्वाचनको बेला जस लिने होडमा निर्माणसम्पन्न नहुँदै कार्यालय उद्घाटन गर्नुको परिणाम सिद्धार्थनगर–६ को हो । पछि निर्वाचित भएर को आउने हो र कसले जस लिने हो भन्ने चिन्ताले अधुरा योजनाको उद्घाटनको पछाडी जनप्रतिनिधि लाग्दा जनताले दुःख पाउने गरेका छन् । वडा नम्बर ६ को यो घटना प्रतिनिधिमुलक मात्र हो । सिद्धार्थनगरमा यस्ता अन्य योजनाहरु पनि रहेका छन् ।

गत चैत १५ गते ६ नम्बर वडा कार्यालय तथा आधारभूत स्वास्थ्य सेवा केन्द्र भवनको तत्कालिन नगरप्रमुख हरिप्रसाद अधिकारीले उद्घाटन गरेका थिए । स्थानीय तहको निर्वाचनको १५ दिन अघि उद्घाटन भएको कार्यालय निर्वाचन सम्पन्न भएपश्चात निर्वाचित जनप्रतिनिधिले पुरानै वडा कार्यालयमा पदभार ग्रहण गर्दै त्यहीबाट नै कार्यसम्पादन गरिरहेका छन् ।

वडाबासी विवेकानन्द मल्लिक निर्वाचनको मुखमा हतारहतारमा वडा कार्यालय उद्घाटन गरिए पनि अहिलेसम्म उक्त कार्यालयबाट सेवाग्राहीले सेवा पाउन नसक्नु दुःखद भएको बताउछन् । उनले भने, ‘अहिलेसम्म सेवा सञ्चालन गर्न नसक्ने भए उद्घाटन गर्न किन हतार गरियो ? निर्वाचित जनप्रतिनिधि यस विषयमा गम्भिर हुनुपर्ने उनको भनाई छ ।

सिद्धार्थनगर–६ निवासी रवि कुमार रौनियारले चैत १५ गते नै उद्घाटन भएको वडा कार्यालयबाट अझैसम्म सेवाग्राहीले किन सेवा पाउन सकेनन् भन्दै प्रश्न गरे । यस्तै स्थानीय रामदयाल गुप्ताले चर्चा पाउने होडमा गरिएको कामले जनतालाई सुविधा दिन नसक्ने बताए । उद्घाटन भैसकेको भवनबाट सेवा सञ्चालन नहुँदा आफूलाई समेत आश्चार्य लागेको बताउँदै उनले  भोट बटुल्ने उद्देश्यले हतारमा उद्घाटन गरिएको परिणाम अहिले देख्न पाइएको उल्लेख गरे ।

यस विषयमा सिद्धार्थनगर नगरपालिका वडा नम्बर ६ का वडाअध्यक्ष विरेन्द्रनाथ श्रीवास्तवले कार्यालय उद्घाटनको समयमा केही प्रतिशत काम बाँकी रहेका कारण नयाँ भवनको उद्घाटन भए पनि काम पुरानै कार्यालयबाट गर्नुपरेको बताए । उनका अनुसार कार्यालय भवन उद्घाटन गर्दा १० प्रतिशत काम बाँकी नै थियो । हाल झण्डै तीन महिना हुन लाग्दा पनि अन्य काम सकिए तापनि विद्युत जडान लगायतका काम अझै बाँकी रहेको उल्लेख गरे ।  नयाँ भवनबाट सेवा सञ्चालन गर्नका लागि अझै २ साता बढी समय लाग्ने ग्लोबल आवाजसँग बााए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आर्थिक मन्दिका कारण अलिबाबाले गर्यो दश हजार कर्मचारी कटौती साउदीबाट ९३ नेपालीलाई एक्जिट भिषा, ६० दिन भित्र देश छाड्नु पर्ने बढ्दै जनैको महत्व, गत वर्ष साढे १७ करोडको आयात देशैभर आज पनि वर्षाको सम्भावना, भोलि र पर्सी ठूलो पानी पर्ने आज रक्षाबन्धन तथा जनैपूर्णिमा मनाइँदै बुटवलको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्र : कसले सञ्चालन गर्ने बारे अन्यौल अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवस : युवाका समस्या जस्ताको त्यस्तै अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई स्वागत तथा सम्मान ‘अमेरिका मेरो बुढा छ’ सार्वजनिक एकिकृत समाजवादीका अध्यक्ष नेपाललाई कोरोना संक्रमण गुल्मीको वार्षिक समीक्षा गोष्ठीमा जे देखियो… सामाजिक सञ्जालमार्फत महिलालाई सास्ति दिएको भन्दै एक जना पक्राउ सनराइज बैंकको लगानीमा चौतारी निर्माण एमालेले गठन गर्‍यो ओलीको नेतृत्वमा केन्द्रीय निर्वाचन परिचालन कमिटी लुम्बिनीका १० सहित ६३ पालिकाले अझै बजेट पेश गरेनन् चाउचाउपछि फिल्मी क्षेत्रमा रुपन्देहीको यशोदा समूह, चलचित्र ‘फूलबारी’ निर्माण गर्दै माओवादीबाट ३ पटक जितेका टोपबहादुरले एमालेबाट के गर्लान्? कोरोना संक्रमणबाट एकै दिन पाँच जानाको मृत्यु राप्रपा रुपन्देही उपाध्यक्ष गुप्ताद्वारा पदबाट राजीनामा (पत्रसहित) भुवन केसीको नियुक्ति प्रक्रिया बदरको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर, सोमबार पेसी