४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

मंसिर ११,

Advertisement

काठमाडौँ । भारतीय गृहमन्त्रालयले पाकिस्तान र बंगलादेशसँगको सीमामा तारबार लगाएर पूर्ण रुपमा सिल गर्ने तयारी गरेको छ । गृहमन्त्रालयले तारबार लगाएर पाकिस्तान र बंगलादेशसँगको सीमा पूर्ण रुपमा बन्द गर्न लागेको हो । यसका लागि मन्त्रालयले देशका सबै अर्ध सैन्यबललाई सीमा क्षेत्रलाई पुनः रेखाङ्कन गर्न निर्देशन दिएको छ ।

साथै गृहमन्त्रालयले भारतमा लागू औषध तस्करी हुन सक्ने संभावित क्षेत्रलाई पहिचान गरी निगरानी बढाउने भएको छ । गृहमन्त्रालयले सीमा क्षेत्रलाई निगरानी गरी तस्करी हुने संभावित क्षेत्रमा तारबार लगाउने गरी काम सुरु गर्न निर्देशन दिएको भारतीय समाचार माध्यमले जनाएका छन् । पाकिस्तान र बंगलादेशसँगको सीमामा तारबार लगाएर पूर्ण रुपमा बन्द गर्न भन्दै गत महिना भारतीय गृहमन्त्री अमित शाहले एउटा बैठक समेत डाकेका थिए । उक्त बैठकमा सबै अर्थ सैन्य बलका प्रमुखहरु उपस्थित थिए ।

उक्त बैठकमा गृहमन्त्री अमित शाहले सबै अर्थ सैन्य बललाई पैदल वा बाइकमा सवार भएर सीमा क्षेत्रलाई रिम्यापिङ (पुनर्रेखाङ्कन) गर्न निर्देशन दिएको समाचारमा बताइएको छ । यसका लागि भारतीय गृहमन्त्रालयले एउटा विशेष टोली गठन गरिसकेको छ । भारत सरकारले सीमाबाट हुने तस्करी र आतंकवादीको घुसपैठलाई नियन्त्रण गर्न नयाँ कदम लिएको बताइएको छ । विशेषगरी पाकिस्तानमा बढिरहेको महङ्गी, बेरोजगारी र जिहादी गतिविधिले भारतीय सुरक्षा सेनामाथि ठूलो चुनौती थपेपछि सरकारले सीमामा पूर्ण रुपमा तारबार लगाउने तयारी गरेको हो ।

पछिल्लो समय पाकिस्तानबाट पञ्जाब र राजस्थानमा लागू औषध तस्करी बढेको भन्दै केन्द्रीय सरकारले दुबै राज्यसँग मिलेर नयाँ योजना बनाउन लागेको छ ।- एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिद्धार्थनगर प्रमुखमा कांग्रेसका इश्तियाक, उपप्रमुखमा एमालेकी उमा विजयी रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई