१५ मंसिर २०८०, शुक्रबार

Dec 1, 2023

मंसिर ११,

Advertisement

काठमाडौँ । भारतीय गृहमन्त्रालयले पाकिस्तान र बंगलादेशसँगको सीमामा तारबार लगाएर पूर्ण रुपमा सिल गर्ने तयारी गरेको छ । गृहमन्त्रालयले तारबार लगाएर पाकिस्तान र बंगलादेशसँगको सीमा पूर्ण रुपमा बन्द गर्न लागेको हो । यसका लागि मन्त्रालयले देशका सबै अर्ध सैन्यबललाई सीमा क्षेत्रलाई पुनः रेखाङ्कन गर्न निर्देशन दिएको छ ।

साथै गृहमन्त्रालयले भारतमा लागू औषध तस्करी हुन सक्ने संभावित क्षेत्रलाई पहिचान गरी निगरानी बढाउने भएको छ । गृहमन्त्रालयले सीमा क्षेत्रलाई निगरानी गरी तस्करी हुने संभावित क्षेत्रमा तारबार लगाउने गरी काम सुरु गर्न निर्देशन दिएको भारतीय समाचार माध्यमले जनाएका छन् । पाकिस्तान र बंगलादेशसँगको सीमामा तारबार लगाएर पूर्ण रुपमा बन्द गर्न भन्दै गत महिना भारतीय गृहमन्त्री अमित शाहले एउटा बैठक समेत डाकेका थिए । उक्त बैठकमा सबै अर्थ सैन्य बलका प्रमुखहरु उपस्थित थिए ।

उक्त बैठकमा गृहमन्त्री अमित शाहले सबै अर्थ सैन्य बललाई पैदल वा बाइकमा सवार भएर सीमा क्षेत्रलाई रिम्यापिङ (पुनर्रेखाङ्कन) गर्न निर्देशन दिएको समाचारमा बताइएको छ । यसका लागि भारतीय गृहमन्त्रालयले एउटा विशेष टोली गठन गरिसकेको छ । भारत सरकारले सीमाबाट हुने तस्करी र आतंकवादीको घुसपैठलाई नियन्त्रण गर्न नयाँ कदम लिएको बताइएको छ । विशेषगरी पाकिस्तानमा बढिरहेको महङ्गी, बेरोजगारी र जिहादी गतिविधिले भारतीय सुरक्षा सेनामाथि ठूलो चुनौती थपेपछि सरकारले सीमामा पूर्ण रुपमा तारबार लगाउने तयारी गरेको हो ।

पछिल्लो समय पाकिस्तानबाट पञ्जाब र राजस्थानमा लागू औषध तस्करी बढेको भन्दै केन्द्रीय सरकारले दुबै राज्यसँग मिलेर नयाँ योजना बनाउन लागेको छ ।- एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सेलरोटी पकाउँदा इराकमा सांसदका आफन्त सवार गाडीमा बम आक्रमण, १० को मृत्यु पूर्व गृहमन्त्री खाँण थुनामुक्त हुने नहुने बारे आज फैसला हुँदै केपी ओली टी-२० को फाइनल आज मधेस प्रदेश र आर्मी भिड्दै नेपालमा लगानी गर्न प्रधानमन्त्रीको आग्रह आज ३६औँ विश्व एड्स दिवस युवाहरु मिलेर बुटवलमा खोले ३ करोड लगानीमा ग्याष्ट्रो सेन्टर आजबाट बागमती प्रदेश महिला क्रिकेटको तयारी सुरू लुम्बिनीमा छाडा चौपायाको व्यवस्थापन गर्न कोष र नगरपालिकाविच सहकार्य बौद्व शिक्षाबाट विश्वमा शान्ति फैलाउन सकिन्छ : प्रदेश प्रमुख शेरचन हरियाली प्रबर्द्धनमा नमस्ते एकेडेमी भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री आम्दा अस्पतालमा सुत्केरी मृत्यु प्रकरण : ३ दिनदेखि शव अस्पतालको गेटमा बाग्लुङका कांग्रेसका क्षेत्रीय सभापति पक्राउ, आरोप- मापसे गरी प्रहरीमाथी कुटपिट एमालेमा फर्किए नेकपा एसका बैतडी इन्चार्ज र अध्यक्ष, बैतडीमा एस रित्तिएको एमाले दावी नक्कली शरणार्थी प्रकरणमा जवाफी बहस जारी, खाँणलाइ थुनामुक्त गर्न माग रविको राजनीतिक प्रतिवेदन – प्रदेश भ्रष्टाचारको केन्द्र र कार्यकर्ता भर्तीकेन्द्र बन्याे, विकल्प सोच्नुपर्छ आगो ताप्ने क्रममा जलेर मृत्यु विपिनका बाआमा भन्छन्– समाचार हेर्दै रात बित्छ सुनको मूल्य स्थिर