२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

मंसिर ९,

Advertisement

सुमन केसी / ग्लोबल आवाज

दाङ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री ओली राष्ट्रबादी नभई लम्पसारबादी भएको बताए । सोमबार नेपाली कांग्रेस दाङले निर्वाचन क्षेत्र नं. ३ (ख) को श्रीगाउँमा आयोजना गरेको चुनावी सभालाई सम्वोधन गदै उनले यस्तो बताए । उनले राष्ट्रबाद, राष्ट्रबाद भन्दै प्रधानमन्त्री ओलीले बोल्ने गरेको भएता पनि आज उनको राष्ट्रबाद कालापानीमा लम्पसारबाद भएको बताए ।

पूर्वप्रधानमन्त्रीसमेत रहेका देउवाले ओली राष्ट्रबादी नभई नाटक गरेको उनले बताए । प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रबादको कुरा गरेर चुनाव जितेको भएता पनि आज कालापानीमा जोडिएर लम्पसारबाद भएको आरोप लगाए । त्यसैगरी कम्युनिष्ट सरकारले करको भार बोकाएर जनतालाई आर्जित बनाएको भन्दै उनले अब यो सरकारलाई सच्याउन कांग्रेसलाई जिताउन आवश्यक रहेको बताए । अहिलेको सरकारले विकास निमार्णका कार्यको उपभोक्ता समितिमा आफ्ना कार्यकर्ता भर्ने र प्रत्यक्ष सरकारी कोषमा लुट मच्याएको भन्दै देउवाले आक्रोस पनि पोखे ।

देशको स्वतन्त्र न्यायपालिका भित्र सत्ताको हस्तक्षेप भएको उनको भनाई छ । त्यसैगरी सभापति देउवाले पार्टीमा सवैलाई मिलाएर लगेको बताए । उनले महिला, आदीबासी, जनजाती लगायत सवै समुदायलाई नेपाली कांग्रेसले मात्र समावेशी ढंगले समेटेको बताए । त्यसैगरी उनले कांग्रेस जति विकास कम्युनिष्ट सरकारले नगरेको बताए । कम्युनिष्टले धेरै विकास गरेका छौँ, भनेर भ्रम फैलाएका छन् । उनले भन्ने । अहिले जति पनि विकास भएको छ, त्यो सबै नेपाली कांग्रेसको पालामा शुरु भएका हुन । त्यसैगरी सभापति देउवाले प्रदेश ५ को राजधानी तत्कालिन अवस्थामा आफु नेतृत्व सरकारले अस्थायी राजधानी बुटवल तोके पनि अहिलेको कम्युनिष्ट सरकारले दाङ राजधानी बनाउन नसकेको बताए ।

कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेसका बरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले अहिलेको सरकारले देशको शान्ति सुरक्षालाई भगं पारेको संज्ञा दिए । उनले भन्ने, द्धण्दकालमा ठूलो लडाई लडेर नेपाली कांग्रेसले देशमा संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र ल्यायो तर अहिलेको सरकारले यसलाई उल्टो गति तर्फ लैजान खोजिरहेको छ । साथै उनले मंसिर १४ मा हुन लागेको उप–चुनाव सरकार बदल्ने वा बनाउने नभएपनि आफैमा महत्वपूर्ण भएको बताए ।

त्यस्तै नेपाली कांग्रेसका नेता तथा पूर्व अर्थमन्त्री डा. रामशरण महतले कम्युनिष्टको ज्याजदी रोक्न नेपाली कांग्रेसको रुख चिन्हमा मतदान गर्न आग्रह गरे । कम्युनिष्टले जनतालाई पैसा बाँडेर राजनीति गरिरहेका छन, उनले भन्ने, पैसा बाँडेर राजनिति गर्नु गलत हो, देशमा शान्ति र लोकतन्त्रलाई बचाउन कांग्रेसलाई मतदान गर्नुहोस् । कार्यक्रममा कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य डा. शेखर कोईरालाले नेकपाको सरकार अत्यन्तै गैर जिम्मेवार ढंगले अगाडि बढेको हुँदा त्यो रोक्न नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवारको पक्षमा मतदान गर्नुपर्ने बताए ।

त्यस्तै कांग्रेस सह–महामन्त्री डा. प्रकाशशरण महतले जनताका सामु काम गरेर देखाउने पार्टी भनेको नेपाली कांग्रेस मात्र भएको दावी गरे । उनले अहिलेको सरकारले धर्म संस्कृति रक्षा गर्नुको साटो धर्म संस्कृति प्रनि आक्रमण गरेको समेत बताए । कार्यक्रममा कांग्रेस नेता कृष्णा सिटौला, केन्द्रिय सदस्य एवं पुर्वमन्त्री दिपक गिरी, केन्द्रिय सदस्य देबेन्द्रराज कंडेल, नेपाली कांग्रेसकी केन्द्रिय सदस्य महिला नेतृ सिला खड्कालगायतले चुनावी सभामा सम्बोधन गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दिल्लीको तापक्रम ४९ डिग्री सेल्सियस, सर्वसाधारणलाई घरभित्रै बस्न अनुरोध भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी आज ६ घण्टाको लागि नेपाल आउँदै बुटवलमा खेलराज पाण्डेय १८१४ मतले अघि तिलोत्तमामा एमालेको विजयी सुरुवात, गठबन्धनलाई हराउँदै वडा १ को अध्यक्षमा गिरी सैनामैना २ मा गठबन्धनलाई हराउँदै एमालेका कंडेल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस २०९ मतले पछाडी चितवनका २० वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस ९ र एमाले ६ वडामा विजयी पोखराको पहिलाे नतिजा : १ मा एमाले, २ मा कांग्रेस विजयी तिलोत्तमामा खाँण र चापागाईं बीच कडा प्रतिस्पर्धा जारी गौतमबुद्ध विमानस्थलमा पहिलाे अन्तर्राष्ट्रिय उडान, जजिरा एयरबेजको जहाज अवतरण बुटवल उपमहानगर-१९ मा प्यानलसहित एमाले विजयी लुम्बिनी प्रदेशसहित यी स्थानमा वर्षाकाे सम्भावना, भाेलि हावाहुरी चल्नसक्ने दाङको बङ्गलाचुलीमा गठबन्धन दल विजयी देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस १६९ मतले पछाडी तिनाउमा गठबन्धनलाई हराउँदै बहुमत वडासहित एमालेको जित लुम्बिनी भ्रमणले नेपाल–भारत सम्बन्ध अझ मजबुत बनाउने छ : भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाइँ र कांग्रेसका खाँणबीच कडा प्रतिष्पर्धा देवदह–२ मा एमालेका रास्कोटी प्यानलसहित विजयी बुटवलमा खेलराज पाण्डेयले अग्रता फराकिलो बनाउँदै, १५०८ मतले अघि जेठ ३ देखि भैरहवामा अण्डर १४ लिटिल स्टार क्रिकेट प्रतियोगिता