४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

मंसिर ८,

Advertisement

बुटवल । नयाँ शक्ति विद्यार्थी युनियन र समाजबादी विद्यार्थी फोरमको प्रदेश ५ को समायोजन भएको छ । केन्द्रमा यस अघि नै भइसकेपनि प्रदेश ५ मा भने शनिबार समायोजन भएको हो । समायोजनबाट ओम प्रकाश यादबको नेतृत्वमा ३७ सदस्यीय प्रदेश कार्यसमिति चयन भएको छ । जसको उपाध्यक्षमा सन्तोष भुषाल र बसन्त यादब , मुख्य सचिबमा संगम पोखरेल, सचिबमा बसन्त आचार्य र संगिता गाहा तथा कोषाध्यक्षमा सोएब आन्सारी चयन भएका छन् ।

पूर्व फोरमले अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, कोषाध्यक्ष र सचिब सहित १६ सदस्य तथा पूर्व नयाँ शक्तिले वरिष्ठ उपाध्यक्ष, मुख्य सचिब र वरिष्ठ सचिब सहित १४ सदस्य लिने सहमति अनुसार समायोजन प्रक्रिया सम्पन्न भएको समाजबादी विद्यार्थी युनियनका केन्द्रिय सदस्य प्रेम बहादुर आर्यालले बताए ।
प्रदेश समायोजन कार्यक्रममा बोल्दै पूर्वमन्त्री एवं प्रदेश ईन्चाज दान बहादुर चौधरीले समाजबादी पार्टीले हिमाल, पहाड र तराईलाई जोड्दै सबै जाति, समुदायबीच भावनात्मक एकताको पक्षमा रहकोले समाजबादी नै नेपालको बलियो वैक्लिपक शक्ति बन्ने दाबी गरे । त्यस्तै समाजबादी विद्यार्थी युनियनका केन्द्रिय अध्यक्ष रुपनारायण श्रेष्ठले अहिले बिश्व विद्यालयमा भएको चरम राजनितीक नियुक्ति गरिएकाले शैक्षिक गुणस्तर कमजोर भएकाले राजनितिक भागवण्डा अन्त्य गर्न माग गरे । राजनितिक नियुक्तकै कारण प्रतिभाशाली विद्यार्थीहरु डिप्रेशनको सिकार बन्नेको बताउँदै राजनीतिक भागवण्डा गरिने नियुक्ति अन्त्य नगरे समाजबादी विद्यार्थी युनियन जस्तो सुकै आन्दोलन गर्न पनि पछि नपर्ने चेतावनी दिए । उनले प्राबिधिक शिक्षा बिना देशको बिकास असम्भब रहेको भन्दै मेडिकल शिक्षा लगायत शिक्षा क्षेत्रमा भएका विकृति विकृति र विसङ्गतीको अन्त्य गर्दै गुणस्तरीय शिक्षाको बिकासमा जोेड दिएका छन् ।

कार्यक्रममा प्रदेश सह ईन्चाज कमल खनाल, प्रदेश अध्यक्ष अशोक यादब, मुख्य सचिब यज्ञ पोखरेल, प्रदेश सांसद सहसराम यादब, समाजबादी बिद्यार्थीका ईन्चाज अशोक यादब, नेताहरु बिमल गिरी, नारायण खनाल, टंक प्रसाद धमला, सिता यादब लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई भैरहवामा विजय जुलुसमा हिँडेकाे मिनी ट्रक दुर्घटना : २४ जना घाइते, ६ गम्भीर दाङको गढवा गाउँपालिकामा माओवादीका शर्मा विजयी २७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता प्रदूषणका कारण ९० लाख मानिसको मृत्यु ४४४ स्थानीय तहको छिनोफानो हुँदा कुन दलले कति ठाउँमा जिते ?