१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

दाङ । दाङमा लाइसेन्स प्राप्त हतियारहरू २७२ वटा रहेका छन् । तत्कालिन गाउँ पन्चायत र अहिलेको गृह मन्त्रालयसँग स्विकृत लिइएका हतियारहरूको संख्या जिल्लामा २७२ वटा रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाडले जनाएको छ ।

प्रहरीका अनुसार हालसम्म जिल्लामा १२ बोर, दुईनाले १४९ थान, १२ बोर एकनाले ७० थान, पेस्तोल ६ थान, २२ बोर राइफ ३८ थान, हावादारी बन्दुक २ थान र भरुवा बन्दुक ७ थान हतियार रहेको तथ्यांक छ । उक्त हातहतियारहरूको दुरूपयोग बढ्न सक्ने र स्थानीय तहको निर्वाचनमा सुरक्षा चुनौती थपिन सक्ने भन्दै बैशाख ३० गते हुने स्थानीय तहको निर्वाचनलाई व्यवस्थित बनाउनका लागि जिल्ला प्रशासन कार्यालय दाङले आफूसँग भएको हातहतियार बुझाउन्र निर्देशन दिएको छ ।

तर हातहतियार बुझाउने पक्षमा सम्बन्धित निकाय तथा व्यक्तिहरू मौन रहेका छन् । २ सय ७२ को संख्यामा हात हतियारको लाइसेन्स लिएको भएपनि हालसम्म कुनैपनि व्यक्ति, राजनैतिक दलहरूले हातहतियार नबुझाएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय दाङले जानकारी दिएको छ । हातहतियार समयमै नबुझाउँदा निर्वाचनको समयमा सुरक्षा चुनौती बढ्ने प्रशासनको भनाइ छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड सरकारमा बसेकाहरूप्रति चरम निराशा हुँदा आत्मदाहको घटना : नैनसिंह महर बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै