५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

जनकपुरधाम । प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतले प्रदेशसभाबाट विश्वासको मत पाएका छन् । बुधबार प्रदेशसभामा उपस्थित १०० सांसदमध्ये ७७ जना सांसदले मुख्यमन्त्री राउतको पक्षमा मत जाहेर गरेका छन् भने २३ जना सांसदले विपक्षमा मत दिएका थिए ।

Advertisement

मुख्यमन्त्री राउतलाई आफ्नो पार्टी जनता समाजवादी (जसपा)सहित कांग्रेस, माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा (एकीकृत समाजवादी) पार्टी, नेकपा (माओवादी केन्द्र) र रिजवान अन्सारी नेतृत्वको नेपाल संघीय समाजवादी पार्टीका सांसदहरूले विश्वासको मत दिएका हुन् । 

महन्थ ठाकुर नेतृत्वको लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा) र नेकपा एमालेले विपक्षमा मत जाहेर गरेका थिए ।

संविधानको धारा १८८ को उपधारा २ अनुसार सत्तारुढ दल विभाजन भएकामा वा सत्ता साझेदार दलहरूमध्ये कुनै दलले समर्थन फिर्ता लिएमा ३० दिनभित्रमा सरकारले विश्वासको मत लिनुपर्ने उल्लेख छ । सोही संवैधानिक व्यवस्थाअनुसार मुख्यमन्त्रीले विश्वासको मत लिएको जसपाका सांसद अशोक यादवले बताए । 

यसैबीच मुख्यमन्त्री राउतले विश्वासको मत लिनुअघि प्रमुख प्रतिपक्षी दल लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीका सांसदहरूको नाराबाजीका कारण प्रदेश २ सभाको बैठक १० मिनेट अवरुद्ध भएको थियो । 

साइकल खरिदमा अनियमितता भएकाले र अख्यितार दुरूपयोग अनुसन्धान आयोगले छानबिन गरिरहेकाले मुख्यमन्त्री राउतले राजीनामा दिएर छानबिनमा सहयोग गर्नुपर्ने माग गर्दै लोसपाले बैठकमा नाराबाजी गरेपछि सभामुख सरोजकुमार यादवले १० मिनेटका लागि बैठक स्थगित गरेका थिए ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा थपिए ७०८ कोरोना संक्रमित, ११ जनाको मृत्यु जिपलाइनमा रमाए पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्ड उज्यालो लुम्बिनी प्रदेश निर्माणमा प्रयासरत : मन्त्री राना एमाले स्थायी कमिटीमा १० बुँदे कार्यदलले सुझाव प्रस्तुत गर्दै मन मोतीपुर घटनामा मारिएकालाई क्षतिपूर्तिको माग आफ्ना र पहुँचवाला सञ्चार गृहलाई मात्रै बजेट वितरण गरेकोप्रति प्रकाशन समाजद्वारा लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई ध्यानाकर्षण किसानको आँशु रोक, पीडामा मल्हम लगाऊ नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परीक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो