११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

बुटवल । ‘नगरपालिका भएर पनि हाम्रो टोल सहित प्रायः सिङ्गो वडावासी विद्युत बत्ती अभावमा अँध्योरामा बस्छन्’– शुक्रबार देलेखको दुल्लु नगरपालिका –३ मा नेपाली काग्रेसको १४ औं महाधिवेशनबाट त्यस वडा कार्य समिति सभापतिमा निर्वाचित १९ बर्षीया स्वस्तिका महतले भनिन्– ‘अबे मैले हाम्रो वडामा छिटो बत्ति बाल्नका लागि सम्वन्धित पक्षलाई घचघचाउने छु । ’

Advertisement

त्यस वडाको पिाली टोल नवासी स्वस्तिकाले गत बर्ष मात्रै नेपाली कांग्रेसको क्रियाशिल सदस्यता लिएकी उनले राजनीति बुझ्न भर्खर भरखर मात्रै सुरु गरेको बताईन् ।अध्याान संगै राजनीतिलाई अगाडी बढाउने उद्देश्य राखेकी उनलाई कहाँ सम्म पुग्छु भन्ने छ रु भन्ने प्रश्नमा उनले छोटो जवाफ दिदै भनिन्–‘ हेरौं राजनीति बुझ्दै र सक्रिय हुँदै जाँदा कहाँ पुगिन्छ । ’ उनी नेपाली कांग्रेस दैलेखका पुर्व पार्टी उप–सभापति भुपेन्द्रजंग महतकी छोरी हुन् । बाबुको २०७६ साल कार्तिक ६ गते मृत्यु भएको स्वस्तिकाले बताईन् ।

उनकी आमा अरुण जिसी महत त्यहाँकी अस्थाई शिक्षक हुन्। दुई सन्तान मध्ये स्वस्तिका जेठी छोरी र सन्दिप महत कान्छा छोरा रहेको आमा अरुणा जिसी महतले बताईन् । अस्मिता नेपागञ्ज टेक्निकल कलेज बाट भर्खर एचए ९ हेल्थ असिस्टेनको ० पढाई सकाएर फर्केको र छोराले सुर्खेतको एभरग्रिज बोर्डिङ्ग स्कुलमा कक्षा ११ मा पढ्दै गरेको र आफु पनि यसपालीको महाधिबेशनबाट महाधिवेशन प्रतिनिधी निर्वाचित भएको सुनाईन् । वडा सभापतिका लागि तिन जनाको उमेदबारी परेकोमा स्वस्तिका सर्वसम्मत निर्वाचित भएको निर्वाचन अधिकृत बिश्व बस्नेतले घोषणा गरेका थिए । स्वस्तिका सबै भन्दा कान्छि वडा सभापति भएको नेपाली कांग्रेसका प्रबक्ता बिश्व प्रकाश शर्माले बताएका छन् । उनी परिवर्तनको नयाँ पालुवा भएको शर्माले विभिन्न सञ्चार माध्यमलाई बताएका छन् ।

त्यस दुल्लु नगरपालिकाका मेयर घनाश्याम भण्डारीले नवनिर्वाचित वडा सभापति स्वस्तिकाले नगरपालिका भित्र विद्युत सुविधा नभएको बिषय उठाएको कुरा सत्य भएको बताए । उ । उनले भने–‘ कुनै ठुलो विद्युतका योजनाहरु छैनन् । टुक्रे योजनाहरु हुन् । हामीले जिम्मेवारी सम्हाल्दा यस नगरपालिका भर जम्मा १७ प्रतिशत जनताले बिधुत बत्ति बाल्थे । अहिले हामीले करिव ६४ प्रतिशत जनतामा बत्ति पुराएका छौं । डाडो लाईनमा बत्ति बल्छ , तल भित्रै गाउँहरुमा झण्डै ४० प्रतिशत जनताको घरमा बत्ती बल्न बाँकी छ । स्वस्तिका भन्छिन्–‘ पोल गाडेको बर्षऔं भई सक्यो बत्ति आउने अत्तोपत्तो छैन् ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी