११ माघ २०७८, मंगलवार

Jan 25, 2022

बुटवल । ‘नगरपालिका भएर पनि हाम्रो टोल सहित प्रायः सिङ्गो वडावासी विद्युत बत्ती अभावमा अँध्योरामा बस्छन्’– शुक्रबार देलेखको दुल्लु नगरपालिका –३ मा नेपाली काग्रेसको १४ औं महाधिवेशनबाट त्यस वडा कार्य समिति सभापतिमा निर्वाचित १९ बर्षीया स्वस्तिका महतले भनिन्– ‘अबे मैले हाम्रो वडामा छिटो बत्ति बाल्नका लागि सम्वन्धित पक्षलाई घचघचाउने छु । ’

Advertisement

त्यस वडाको पिाली टोल नवासी स्वस्तिकाले गत बर्ष मात्रै नेपाली कांग्रेसको क्रियाशिल सदस्यता लिएकी उनले राजनीति बुझ्न भर्खर भरखर मात्रै सुरु गरेको बताईन् ।अध्याान संगै राजनीतिलाई अगाडी बढाउने उद्देश्य राखेकी उनलाई कहाँ सम्म पुग्छु भन्ने छ रु भन्ने प्रश्नमा उनले छोटो जवाफ दिदै भनिन्–‘ हेरौं राजनीति बुझ्दै र सक्रिय हुँदै जाँदा कहाँ पुगिन्छ । ’ उनी नेपाली कांग्रेस दैलेखका पुर्व पार्टी उप–सभापति भुपेन्द्रजंग महतकी छोरी हुन् । बाबुको २०७६ साल कार्तिक ६ गते मृत्यु भएको स्वस्तिकाले बताईन् ।

उनकी आमा अरुण जिसी महत त्यहाँकी अस्थाई शिक्षक हुन्। दुई सन्तान मध्ये स्वस्तिका जेठी छोरी र सन्दिप महत कान्छा छोरा रहेको आमा अरुणा जिसी महतले बताईन् । अस्मिता नेपागञ्ज टेक्निकल कलेज बाट भर्खर एचए ९ हेल्थ असिस्टेनको ० पढाई सकाएर फर्केको र छोराले सुर्खेतको एभरग्रिज बोर्डिङ्ग स्कुलमा कक्षा ११ मा पढ्दै गरेको र आफु पनि यसपालीको महाधिबेशनबाट महाधिवेशन प्रतिनिधी निर्वाचित भएको सुनाईन् । वडा सभापतिका लागि तिन जनाको उमेदबारी परेकोमा स्वस्तिका सर्वसम्मत निर्वाचित भएको निर्वाचन अधिकृत बिश्व बस्नेतले घोषणा गरेका थिए । स्वस्तिका सबै भन्दा कान्छि वडा सभापति भएको नेपाली कांग्रेसका प्रबक्ता बिश्व प्रकाश शर्माले बताएका छन् । उनी परिवर्तनको नयाँ पालुवा भएको शर्माले विभिन्न सञ्चार माध्यमलाई बताएका छन् ।

त्यस दुल्लु नगरपालिकाका मेयर घनाश्याम भण्डारीले नवनिर्वाचित वडा सभापति स्वस्तिकाले नगरपालिका भित्र विद्युत सुविधा नभएको बिषय उठाएको कुरा सत्य भएको बताए । उ । उनले भने–‘ कुनै ठुलो विद्युतका योजनाहरु छैनन् । टुक्रे योजनाहरु हुन् । हामीले जिम्मेवारी सम्हाल्दा यस नगरपालिका भर जम्मा १७ प्रतिशत जनताले बिधुत बत्ति बाल्थे । अहिले हामीले करिव ६४ प्रतिशत जनतामा बत्ति पुराएका छौं । डाडो लाईनमा बत्ति बल्छ , तल भित्रै गाउँहरुमा झण्डै ४० प्रतिशत जनताको घरमा बत्ती बल्न बाँकी छ । स्वस्तिका भन्छिन्–‘ पोल गाडेको बर्षऔं भई सक्यो बत्ति आउने अत्तोपत्तो छैन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु खोटाङमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमित सय नाघे