१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

गुल्मी । गुल्मीको गाउँका तीन बालबालिकाहरु बिचल्लीमा परेका छन्। बुधबार राति मालिका गाउँपालिका–२ , पाटाखर्क गाउँकी २८ वर्षिया कमला पर्तेलको चट्याङ्गले हानेर मृत्यु भएपछि उनका तीन नाबालक छोराछोरीहरु विचल्लीमा परेका हुन्। पर्तेल दलित समुदायका विपन्न परिवार हुन्। दिनभरी अर्काको मेलापात गरेर जिविका चलाउँदै आएकी कमला बुधबार दिनभरी कोदोरोप्ने मेलामा गएको र साँझ घर आएर खान पकाउन आगो फुक्ने क्रममा चट्याङ्गले हानेर घरमै ज्यान गएको छिमेकी तथा नेपाली कांग्रेस त्यस वडा कार्य समिति सभापति भरत केसीले बताए ।

Advertisement

शव पोष्टमार्टम गर्न लैजानका लागि त्यस परिवारमा खर्च नभए पछि उनै केसीले ५ हजार रुपैयाँ दिएको र वडा कार्यालयले गाडी सुविधा दिई तम्घास पठाउनु परेको हो । पहिलो चरणको कोरोना संक्रमणबाट बच्न गत वर्ष भारतको पुनाबाट घर फर्केका उनका श्रीमान यमबहादुर पर्तेल ८ महिना अघि फेरी पुना मै गएका थिए । भारतमा पनि दोश्रो चरणको कोरोना संक्रमण बढेपछि उनले त्यहाँ नियमित काम पाउन नसकेर बसेको बताईएको छ ।

घरको आर्थिक अवस्था निकै कम्जोर भएपछि यमबहादुर कलिलै उमेरदेखि भारतको रोजगारमा हिँडेका थिए । सानो कटेरी घर , तीन महिना खान नपुग्ने जमिन भएको त्यस परिवारमा ८ र ५ वर्षकी दुई वटी छोरी र ३ वर्षका एक छोरा रहेका छन् । त्यस वडा सभापति केसीले भन्छन्–‘बाबु घर छैनन्, आमाको मृत्यु भएपछि उनीहरुको विचल्ली भएको छ ।’

उनका अनुसार बुधबार साँझ उनले घरमा आई आगो फुक्दै कोखैमा चार्जमा राखिएको मोवाईलबाट चट्याङ्ग बज्रिएको अहिले विहान गाउँवासीले हेर्दा पाईएको छ । बुधबार साँझ जिल्ला कै ईस्मा गाउँपालिका–४ दोहलीका ११ वर्षीय बालक राहुल गन्धर्वको पनि चट्याङ्गले हानेर ज्यान गएको छ । त्यस बुधबार सात जना चट्याङ्गले हानेर घाइते भएका थिए । तीन जनाको स्थानीय स्वास्थ्य केन्द्रमै उपचार भई रहेको छ भने गम्भीर घाइते तीन जनाको लुम्बिनी मेडिकल कलेज पाल्पामा थप उपचारका लागि पठाइएको प्रहरी प्रवक्ता डिएसपी पुरुषोत्तम प्रसाद पाण्डेले जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित