१६ असार २०७९, बिहीबार

Jun 30, 2022

बुटवल । नेकपा (दाहाल-नेपाल) ले आह्वान गरेको बन्द खुलेपछि जनजीवन सामान्य बन्दै गएको छ । सरकारले संवैधानिक निकायमा प्रक्रिया मिचेर एकतर्फी रुपमा नियुक्ति गरेको भन्दै प्रचण्ड–नेपाल समूहले आज देशव्यापी आम हड्तालको घोषणा गरेका थिए ।

बन्दका कारण दिनभर मुलुकको जनजीवन प्रभावित भएको थियो । देशका विभिन्न ठाउँमा भएका छितफुटका घटना बाहेक बन्दको कार्यक्रम शान्तिपूर्ण रुपमा नै सकिएको छ । एकाविहानै देशको राजधानी काठमाण्डौंमा बन्दकर्ताले एक सवारी साधानमा आगजनी गरेका थिए भने चितवनमा ४ वटा ट्रकमा आगजनी गरेका थिए । यसैगरी जनकपुरमा प्रहरी र बन्दकर्ता बीच झडप हुँदा केही व्यक्ति घाइते भएका थिए । नेकपा केन्द्रिय सदस्य रामचन्द्र झा घाइते भएको झडपमा नियन्त्रणमा लिनका लागि प्रहरी दर्जन बढी हवाई फायर र लाठी चार्ज गरेको थियो ।

प्रहरीले बन्द गराउँदै हिडेकी नेकपा केन्द्रिय सदस्य अष्टलक्ष्मी शाक्य लगायतका नेता कार्यकर्तालाई पक्राउ गरेको थियो । समग्रह रुपमा लुम्बिनी प्रदेशमा भने हडताल तथा बन्दको कार्यक्रम शान्तिपूर्ण रह्यो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

केपी ओली र वामदेव गौतमबीच भेटवार्ता पर्खाल भत्किएर पुरिँदा एकको मृत्यु प्रजातन्त्र होइन गठबन्धनतन्त्र ! सर्वोत्तम लिटोको प्याकेटमा कीरा कसरी लाग्छ हैजा ? यी हुन् लक्षण र रोकथामका उपाय सुनको मूल्य प्रतितोला तीन सय रुपैयाँले घट्यो दक्षिण कोरियामा २०२३ का लागि श्रमिकको तलब ५ प्रतिशतले वृद्धि सयपत्री हाइड्रोपावरको आईपीओ भर्ने समय थप ट्रक र मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु राजस्थानमा धार्मिक तनावः मोदीलाई धम्की, इन्टरनेट सेवा बन्द रुपन्देहीको सैनामैनाका एक युवा मृत अवस्थामा फेला फुटबलर भरत र नवयुग एनएसी प्रतियोगिता खेल्न अमेरिका प्रस्थान डाइभर्सन निर्माणपछि खुल्यो पूर्व–पश्चिम राजमार्ग, कस्ताे छ अन्य सडककाे अवस्था ? मध्यअसारसम्म लुम्बिनीमा ३३ प्रतिशत मात्र रोपाईं आज पनि देशभर वर्षाको सम्भावना श्रीमान १० वर्ष वेपत्ता भए श्रीमतीलाई एकल भत्ता दिने प्रस्ताव रोटरी क्लब भैरहवाद्वारा तिलोत्तमास्थित विद्यापिठका विद्यार्थीलाई कम्प्युटर तथा झोला वितरण एमाले निकट युवा संघको धान राेपाइँमा कुटाकुट बुटवलमा जंगली च्याउ खाँदा ६ जना बिरामी, अवस्था गम्भीर असारे–१५ः ‘हिलोमा रमाउनेहरुको दाउ–१७’