२० मंसिर २०७९, मंगलवार

Dec 6, 2022

बुटवल । नेकपा (दाहाल-नेपाल) ले आह्वान गरेको बन्द खुलेपछि जनजीवन सामान्य बन्दै गएको छ । सरकारले संवैधानिक निकायमा प्रक्रिया मिचेर एकतर्फी रुपमा नियुक्ति गरेको भन्दै प्रचण्ड–नेपाल समूहले आज देशव्यापी आम हड्तालको घोषणा गरेका थिए ।

बन्दका कारण दिनभर मुलुकको जनजीवन प्रभावित भएको थियो । देशका विभिन्न ठाउँमा भएका छितफुटका घटना बाहेक बन्दको कार्यक्रम शान्तिपूर्ण रुपमा नै सकिएको छ । एकाविहानै देशको राजधानी काठमाण्डौंमा बन्दकर्ताले एक सवारी साधानमा आगजनी गरेका थिए भने चितवनमा ४ वटा ट्रकमा आगजनी गरेका थिए । यसैगरी जनकपुरमा प्रहरी र बन्दकर्ता बीच झडप हुँदा केही व्यक्ति घाइते भएका थिए । नेकपा केन्द्रिय सदस्य रामचन्द्र झा घाइते भएको झडपमा नियन्त्रणमा लिनका लागि प्रहरी दर्जन बढी हवाई फायर र लाठी चार्ज गरेको थियो ।

प्रहरीले बन्द गराउँदै हिडेकी नेकपा केन्द्रिय सदस्य अष्टलक्ष्मी शाक्य लगायतका नेता कार्यकर्तालाई पक्राउ गरेको थियो । समग्रह रुपमा लुम्बिनी प्रदेशमा भने हडताल तथा बन्दको कार्यक्रम शान्तिपूर्ण रह्यो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मोटरसाइकलको ठक्करबाट ८ वर्षीय बालिका घाइते प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से सूचक २.३१ अंकले वृद्धि भाइलाई पत्नी जुटाउन यी दिदीले १२ वर्षदेखि गर्दैछिन् पैसाको जोहो अनुमतिविनाका अस्पताल छ्यापछ्याप्ती, नियमक निकाय मूकदर्शक सुपरमादीको आईपीओ खुल्यो, पुस ५ सम्म भर्न पाइने रोनाल्डो किन्‍न साउदी क्लब तयार सिम्रिकसँग हेलिकोप्टर किनेको हेली एभरेष्टले माग्यो ६ जना पाइलट अर्घाखाँचीको एउटै गाउँमा फल्यो पाँच करोडको सुन्तला पहिरोले बस पुर्दा कम्तीमा ३३ जनाको मृत्यु नेपाली अर्थतन्त्रको उल्टो यात्रा गृहमन्त्रीको चेतावनीलाई टेरेनन् मुख्यमन्त्रीले, बुटवलबाट रातारात मन्त्रालय दाङ देशभर चिसो बढ्यो, तराईमा साझ विहान हुस्सु वायु प्रदूषणः चीनमा हरेक वर्ष ६४ हजार शिशुको गर्भमै मृत्यु महाकालीको समस्या समाधानका लागि नेपालले आज कूटनीतिक नोट पठाउँदै नयाँ सांसद पनि भाडाकै भवनमा किन पार्टी फेरिरहन्छन् दीपक मनाङे ? प्रतिनिधि सभामा पुरुषको वर्चश्व, प्रत्यक्षतर्फ १६५ मध्ये ९ जना मात्र यी हुन् महिला एमाले गुल्मी-१ मतदातालाई धन्यवाद दिन गाउँतिर घाँटी रेटेर मायाको हत्या अभियोगमा पक्राउ परेका आरोपित सार्वजनिक रवि लामिछानेविरुद्ध निर्वाचन आयोगमा फेरी अर्को उजुरी