१७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

Mar 31, 2023

रुपन्देही । असंवैधानिक ढंगले सरकारले संवैधानिक आयोगमा नियुक्ति गरी कानून विपरित सपथ ग्रहण समेत गराएपछि नेकपाले आह्वन गरेको आमहड्तालको प्रभाव रुपन्देहीमा पुर्ण रुपमा परेको छ ।

Advertisement

आमहड्तालको कारण लुम्बिनी प्रदेशका मुकाम रहेको रुपन्देही सदरमुकाम भैरहवा, धकधई, बेथरी, लुम्बिनी क्षेत्रमा ब्यापक प्रभाव परेको छ । डार्विन, जिवलाल अर्याल, कमला थापा, राम बहादुर बस्नेत, नुरजंग, मेराज खानहरुले भैरहवामा आमहड्ताललाई प्रभावकारी कार्यन्वयन गराउन नेतृत्व गरिरहेका छन् ।

धकधई क्षेत्रमा प्रदीप पान्डे, राजाबाबु क्षेत्रीले नेतृत्व गरेको सडक आन्दोलनकारीहरुले आमहड्ताललाई शान्तिपुर्ण रुपमा अगाडी बढाएका छन् । आमहड्तालको कारण रुपन्देहीमा रहेका कुनैपनि यातयात समितीले लामो तथा छोटो दुरीको सवारी साधन चलाएका छैनन्।

बजार सुनसान छ । यद्यपी व्यवसायीहरुले सरकारी कदमको विरुद्धमा आमहड्ताल गरिदा कोरोना कहरपछि बल्तल्ल लयमा आउन थालेको उद्योग व्यापार भने झनै समस्याग्रस्त हुन सक्ने भन्दै सामाजिक सन्जालहरुमा चिन्ता व्यक्त गरेको देखिन्छ । रुपन्देही प्रहरी प्रमुख प्रहरी उपरिक्षक प्रविन पोखरेलका अनुसार रुपन्देहीमा अहिले सम्म कुनै अप्रीय घटना नघटेको बताए । उनले भने, ‘अहिलेसम्म अवस्था सामन्य नै छ । ”

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सरकार विस्तारपछि नयाँ रेकर्ड बनाउने गरी काम गर्छौं : प्रधानमन्त्री खानेपानीमन्त्री अब्दुल खानले दिए राजीनामा उपनिर्वाचन : तनहुँ र बारामा २६ दल दर्ता पार्टीभित्र भागवण्डा नमिलेपछि काँग्रेसले बुझायो चार मन्त्रीको मात्रै नाम माल्टा पठाउने नाममा ठगी राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीबीच भेटवार्ता, दिउँसो ३ बजेका लागि शपथको तयारी दाइजाे प्रथा र महिला हिंसाविरुद्ध मधेशमा सडक नाटक प्रदर्शन एकैदिन तोलामा एक हजार रुपैयाँ बढ्यो सुनको भाउ लुम्बिनीमा राष्ट्रिय मिडिया सम्मेलन : पत्रकारिताको भूमिका परिवर्तन गर्न मन्त्री शर्माको आग्रह मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु बिमा कम्पनीहरूले लाइसेन्स नवीकरण गर्नु नपर्ने कोरोना जोखिम बढेपछि भारतबाट फर्किने निगरानीमा, सीमामा कडाइ अमेरिकी डलरको भाउ स्थिर रहँदा युरो बढ्यो आईपीओ निष्कासन गर्ने प्रस्तावसहित आज कान्तिपुर टेलिभिजनको विशेष साधारणसभा बस्दै भारत पुगेर उपचार गराइरहेका क्यान्सर पीडित राईलाई १७ लाख जुट्यो माेटरसाइकल दुर्घटनामा २ जनाकाे मृत्यु जितगढीदेखि सुरु भयो ‘राइड टु रानीमहल सिजन-३’ ६ दशकपछि भरतपुर विमानस्थल स्तरोन्नति र विस्तार गरिँदै अब स्थानीय पालिकाबाटै पुनः श्रम स्वीकृति र व्यक्तिगत श्रम स्वीकृतिको आवेदन कर्णालीका मुख्यमन्त्री शर्माले विश्वासको मत लिँदै