२५ श्रावण २०७९, बुधबार

Aug 10, 2022

बुटवल । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) रुपन्देहीको एकताको जिल्ला अधिवेशनका लागि अधिवेशन आयोजक कमिटी गठन भएको छ । नेकपा जिल्ला कमिटी रुपन्देहीको सोमबार बुटवलमा बसेको पाँचौं पूर्ण बैठकले एकताको अधिवेशनका लागि आयोजक कमिटी गठन गरेको हो ।

Advertisement

अधिवेशन आयोजक कमिटीलाई सोमबारै सपथग्रहण गराइएको छ । साविकका नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रका बीचमा एकता भएपछि बनेको नेकपाको जिल्लाको एकता अधिवेशनका लागि एक हजार एक सय ९९ सदस्यीय जिल्ला अधिवेशन आयोजक कमिटी गठन गरिएको हो ।
नेकपा रुपन्देहीका अध्यक्ष शिवराज सुवेदीको अध्यक्षतामा बसेको पार्टीको जिल्ला कमिटीको पाँचौं पूर्ण बैठकपछि सोही समारोहमा पार्टीका पोलिटब्यूरो सदस्य एवम् लुम्बिनी प्रदेश कमिटीका सह–इन्चार्ज बैजनाथ चौधरीले अरु केन्द्रीय नेताहरुको उपलस्थितिमा सपथ ग्रहण गराएका थिए ।

अधिवेशन आयोजक कमिटीका सदस्यहरुको सपथ ग्रहण समारोहमा नेकपाका पोलिटब्यूरो सदस्य तथा लुम्बिनी प्रदेश कमिटीका सह-इन्चार्ज एवम् लुम्बिनी प्रदेश सरकारका भौतिक पूर्वाधार विकासमन्त्री बैजनाथ चौधरी, नेकपाका केन्द्रीय सदस्य तथा लुम्बिनी प्रदेश कमिटीका अध्यक्ष एवम् लुम्बिनी प्रदेश सरकारका मन्त्री लिला गिरी, नेकपा केन्द्रीय सदस्य तथा रुपन्देहीका सह–इन्चार्ज एवम् लुम्बिनी प्रदेश सभाका समितिका सभापति दधिराम न्यौपाने, नेकपा केन्द्रीय सदस्य तथा रुपन्देहीका सह–इन्चार्ज एवम् जिल्ला समन्वय समितिका अध्यक्ष एकराज विश्वकर्मालगायतले सम्बोधन गरेका थिए ।

नेताहरुले समृद्ध नेपाल सुखी जनताको राष्ट्रिय संकल्प गर्दै केपी ओली नेतृत्वको संघीय सरकारले महत्वपूर्ण र ऐतिहासिक काम गरेको उल्लेख गर्दै तीनै तहमा भएका कामहरुको सूचि लिएर जनतामा जान अगुवा कार्यकर्ताहरुलाई निर्देशन दिए । संघीय सरकार, प्रदेश सरकार र स्थानीय तहमा पार्टीबाट नेतृत्वमा गएका जनप्रतिनिधिको अगुवाईमा भएका सबै काम र अगाडि सारिएका सबै योजनाको फेहरिस्त सहितका कामको सूचि बनाउन नेताहरुले सम्बन्धित प्रतिनिधिहरुलाई निर्देशन दिए । नेताहरुले सरकार र पार्टीको मूल नेतृत्वका विरुद्ध अनावश्यक भ्रम फैलाउने, अलमल सिर्जना गर्ने, तिगडम गर्ने, अवरोध गर्ने, जनतामा नैराश्यता भर्ने खालका गलत तत्वको पनि भण्डाफोर गर्न र अवरोध भएका कामको पनि सूचि बनाउन निर्देशनदिए ।

एकताको जिल्ला अधिवेशन गर्न ११९९ सदस्यीय आयोजक कमिटी
नेकपा रुपन्देहीको एकताको अधिवेशनका लागि सबैखाले तयारी गर्ने भन्दै नेकपाको ११९९ सदस्यीय जिल्ला अधिवेशन आयोजक कमिटी गठन भएको छ । उक्त कमिटीले छिट्टै अधिवेशनको मिति तय गर्ने, जिम्मेवारी बाँडफाँड गर्ने र १६ वटै पालिकाका सबै तहका कमिटीहरुका भेलाहरु गर्नेलगायतका निर्णय गरेको नेकपा रुपन्देहीका सचिव विश्वराज बरालले जानकारी दिए । अधिवेशन अयोजक कमिटीको गठन संगै एकैसाथ जिल्लाका सबै तहका कमिटी, जनवर्गीय संगठन र संयन्त्रका भेला, बैठक, योजना निर्माणलगायतका कामलाई अगाडि बढाउने निर्णय भएको सचिव बरालले बताए।

फागुन १ मा बुटवलमा जनसभा
यसैबीच नेकपा रुपन्देहीको आयोजनामा यहीँ फागुन १ गते बुटवलमा विसाल जनसभा हुने भएको छ । तीनै तहमा भएका कामको प्रचार, ताजा जनादेशमा जाने निर्णयको स्वागत र पार्टीले अगाडि सारेका योजनाहरुका बारेमा जानकारी गराउने गरि फागुन १ गते विहान ११ बजे बुटवलमा जनसभा गर्ने निर्णय भएको नेकपा रुपन्देहीका सहसंयोजक तेजेन्द्र केसीले जानकारी दिए । जनसभा बुटवल बहुमुखी क्याम्पस परिसरको खाली ग्राउण्डमा हुने बताइएको छ । जनसभालाई सभ्य, भव्य र व्यवस्थित बनाउन जिम्मेवारीसमेत बाँडफाँड गरिएको नेकपा रुपन्देहीले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कुसुन्डामा भाषा संरक्षणकै चिन्ता चीनमा देखियो जनाबरबाट मानिसमा सर्ने नयाँ भाइरस लुम्बिनीमा दुई स्थानसहित सबै प्रदेशबाट स्मार्ट लाइसेन्स छपाइको तयारी आज र भोलि देशका केही स्थानमा हुन सक्छ भारी वर्षा नितिश कुमारले बिहारमा आज पुनः मुख्यमन्त्रीको सपथ लिँदै नेपालले केन्यासंग टी २० र एकदिवसीय शृंखला खेल्ने मोटरसाइकल चोरी गर्ने गिरोहका ६ जना पक्राउ मतदाता नामावलीमा दाबी बिरोधका लागि भदौ १२ देखि १९ गतेसम्मको अवधि बिदेशको कमाइले गाउँमा जग्गा किनेर बेसार खेती लामो समयदेखि प्रयोगविहिन लुम्बिनीका विद्युतीय गाडी दशैं अघिनै सञ्चालनमा आउने प्रहरी प्रशासनकै आडमा तस्करी : दिनभरि भण्डारण, रातभरि ढुवानी चौराहा–गोलपार्क सडकः निर्माणमा देखिएका अड्चन हटाउने निर्णय लुम्बिनी साँस्कृतिकमा मिलेन विवाद : भद्रगोल कार्यालय, मर्कामा सेवाग्राही बुटवलमा जग्गा नापजाँचको काम शुरु सदभावको प्रतिक मोर्हरम पर्व, धुमधामका साथ मनाईयो थप १०९० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि रुपन्देहीमा लगातार ३ पटक जितेका विष्णु पौडेललाई यसपटक कति चूनौती ? डिभिजन वन अधिकृतसहित ७ जना विरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २० लाख ४८ हजार बिगो दाबी ठेकेदारले ९ करोड बुझे, सडक निर्माण अलपत्र फोहोर बोक्ने साधनको तोडफोड जघन्य अपराध : बालेन साह