१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

दाङ । राप्तीराज मार्ग अन्तरगत राम्रीमा भयानक बस दुर्घटना भएको आज दुई वर्ष पूरा भएको छ । घोराही उपमहानगरपालिका वडा नम्बर १७ गैरागाउँस्थित शहिद कृष्णसेन इच्छुक बहुप्राविधिक शिक्षालयमा अध्ययनरत विद्यार्थी र शिक्षक सवार बा ४ ख ९७६६ नम्वरको बस २०७५ पुष ६ गते राम्रीमा दुर्घटनामा परेको थियो ।

Advertisement

दुर्घटनामा परि दाङका ६ जना, जुम्लाका ११ जना, जाजरकोट, बाजुरा, बझाङ, कञ्चनपुर, डोल्पा र रुकुमपूर्बका १/१ जनाको मृत्यु भएको थियो भने एक दर्जन बढि घाईते भएका थिए । शिक्षालयको वन विज्ञानका विद्यार्थीहरुले प्रयोगात्मक अभ्यासका लागि सल्यानको मूलपानीमा रहेको वनस्पती उद्यानको अध्ययन अवलोकन गरेर फर्कने क्रममा बस दुर्घटनाहुँदा शिक्षक, विद्यार्थी र चालक १९ जना पुरुष र ४ जना महिला गरी २३ जनाको मृत्यु भएको थियो ।

दुर्घटनामा २२ जनाको घटनास्थलमै मृत्यु भएको थियो भने एक जनाको उपचारकै क्रममा मृत्यु भएको थियो । एक जना विद्यार्थीले भने हाम फालेर ज्यान जोगाएका थिए । त्यस क्षेत्रमा पटकपटक सवारी दुर्घटना हुने गरेको छ । बस दुर्घटना हुनु अगाडी टेक्टर र मोटरसाईकल पनि दुर्घटनामा परेको थियो । धेरै ठूलो भिर र घुम्ति भएकाले त्यस क्षेत्र सवारी दुर्घटनाको उच्च जोखिमको सुचीमा परेको छ ।

शिक्षालयद्वारा स्मृति सभा कार्यक्रम
राप्तीराज मार्ग अन्तरगत राम्रीमा भएको बस दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाएका विद्यार्थी, शिक्षक र गाडी चालक/सहचालकको स्मृतिमा घोराही उपमहानगरपालिका वडा नम्बर १७ गैरागाउँमा रहेको शहिद कृष्णसेन इच्छुक बहुप्राविधिक शिक्षालयले स्मृति सभा कार्यक्रमको आयोजना गर्ने भएको छ ।

शिक्षालयका प्रमुख यादव सुवेदीका अनुसार स्मृति सभा, फलफुल, खाद्यन्न वितरण लगाएतका कार्यक्रम रहेको छ । कोरोना भाईरस संक्रमण जोखिमका बावजुद पनि कोरोना सावधानी अपनाउदै सोमवार स्मृति सभा कार्यक्रम गरीने उनले जानकारी दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड