७ आश्विन २०८०, आईतवार

Sep 24, 2023

बुटवल । सरकारले निवृत्तिभरण रकम वितरण गर्ने बैंकहरुलाई दिँदै आएको सोधभर्ना बापतको सेवा शुल्क खारेज गरेको छ । निवृत्तिभरण पाइरहेका निवृत्तभरकहरुलाई रकम भुक्तानी गर्दै आएका बैंकहरुलाई दिइने एक प्रतिशत सेवा शुल्क खारेज गरिएको अर्थ मन्त्रालय महालेखा नियन्त्रक कार्यालयले एक विज्ञप्ति जारी गरी जानकारी गराएको हो ।

गत कार्तिक २४ गते बसेको मन्त्रिपरिषदको बैठकले विद्युतीय भुक्तानी प्रणाली अनुसार निवृत्तिभरण रकम सोझै बैंक खातामा पठाउँने प्रवन्ध गरिएकोले सेवा शुल्क हटाउने सम्बन्धि व्यवस्था गरेको हो । सरकारबाट सोधभर्ना प्राप्त गर्ने, शैक्षिक तथा सन्तति वृत्ती र अन्य भुक्तानीमा बैंकबाट नै अग्रिम भुक्तानी दिई सोधभर्ना गरिने रकममा भने सेवा शुल्क दिने व्यवस्था गरिएको महालेखा नियन्त्रक कार्यालयले जनाएको छ । देशभर हाल २ लाख ८४ हजार जनालाई वार्षिक ५५ अर्ब रकम खर्च हुँदै आएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

विषादीयुक्त केमिकलबाट स्थानीय बासीको स्वास्थ्यमा समस्या भएको भन्दै उद्योग बन्द गर्न माग लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा बाल तथा महिला प्रसुतीका लागि छुट्टै काउन्टरको सुरुवात बुटवल आएर एआईजी भण्डारीको निर्देशन : भ्रष्टाचार शुन्य सहनशिलतामा काम गर्नुस् बुटवल गाेलपार्कको दुर्गा मन्दिरमा सन्ध्याकालिन महाआरती हुने बुटवलको देवीनगरमा गणपति मिष्ठान्नको ‘फ्रेन्चाइज’ बुटवलमा ईस्लाम धर्मालम्विहरुको धर्मगुरु पैगम्बरको १४९८ औं जन्मोत्सव विविध कार्यक्रम गरि मनाइँदै लागुऔषधसहित एकजना पक्राउ ‘अपराधको शैली परिवर्तन हुँदै जाँदा अनुसन्धान तथा नियन्त्रण थप चुनौतिपूर्ण बन्दै’ बलात्कार आराेपमा एकजना पक्राउ खुकुरी प्रहार गरी हत्या गरेको आराेपमा एकजना पक्राउ जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा पाँचजना पक्राउ एयर गनसहित एकजना पक्राउ गाईको चित्रअंकित ‘मेडालियन सिक्का’ सार्वजनिक जसपाको कोशी प्रदेश समिति पुनर्गठन, पदाधिकारीमा को को परे ? चिलिमे-त्रिशुली २२० केभी प्रसारण लाइन पुषभित्र सक्ने समयसीमा नेपाल–चीन व्यवसाय परिषद् स्थापना गर्न नेपाल उद्योग परिसंघ र सीसीपीआईटीबीच समझदारी प्रधानसेनापति शर्मा भारत प्रस्थान टिकटक स्टार ‘मुन’को सम्झानामा युवा वर्गलाई सदेश मुलक गीत (भिडियोसहित) भष्ट्रचारको थप सुचना ओलीज्यूले नै दिनुहुन्छ: बराल शैलुन व्यवसायसँगै सुरु गरिन् मोनिकाले ‘स्किन एण्ड हेयर लेजर क्लनिक’