२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

बुटवल । विश्वभरका दुई हजारभन्दा बढी विश्वविद्यालयका विद्यार्थीले भाग लिने नोबेल पुरस्कार भनेर चिनिने ‘हल्ट प्राइज’ कार्यक्रमको पक्लिहवा कृषि क्याम्पस, रुपन्देहीमा अभिमुखिकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । विद्यार्थीहरुलाई हल्ट प्राइज, यसको स्थापना, उद्देश्य र विश्व परिवर्तनमा यसको भूमिकासँग परिचित गराउनका लागि शनिबार अभिमुखिकरण कार्यक्रम गरिएको ‘हल्ट प्राइज’ पक्लिहवा क्याम्पसको निर्देशक बिपिन रिजालले बताए ।

Advertisement

विद्यार्थीहरुलाई यस कार्यक्रमसंग जोड्न हल्ट प्राइज फाउन्डेशनका २०२०÷२१ का नेपालका लागि कम्युनिटि विल्डर सुसान डंगोल, २०१९ का शीर्ष १० क्याम्पस निर्देशक र यस वर्षका एक्सेलेटर प्रोग्राम भोल्युन्टर एल जीले हल्ट प्राइजका बारेमा प्रकाश पारेका थिए । हल्र्ट प्राइज पक्लिहवाले सञ्चालन गर्ने हल्र्ट प्राइज इभेन्टमा पक्लिहवा क्याम्पस, रुपन्देही बहुमुखी क्याम्पस र साई ग्लोबल कलेजका विद्यार्थीहरुले भाग लिन पाउने उनले बताए । यस कार्यक्रममा भाग लिनका लागि विद्यार्थीहरु ३–४ जना समावेश गरि समूह दर्ता गराउनु पर्ने छ । हल्र्ट प्राइज पक्लिहवा कयाम्पस निर्देशक विपिन रिजालले अब चाडैँ नै दर्ता फारम उपलब्ध गरिने बताए ।

कार्यक्रम हल्ट फाउन्डेसन, हल्ट इन्टरनेशनल बिजनेस स्कुल र संयुक्त राष्ट्रसङ्घद्वारा संयुक्तरुपमा आयोजना हुँदै आएको छ । खाद्य सुरक्षा, पानी, उर्जा, शिक्षाजस्ता विषयमा आधारित रहेर हरेक वर्ष अमेरिकी पूर्वराष्ट्रपति बिल क्लिन्टन्ले विभिन्न शीर्षक छान्ने गर्दछन् । यस बर्ष पुर्व राष्ट्रपति बिल क्लिन्टनले तोके बमोजिम “Food for Good” विषयमा आधारित भएर समस्या र त्यसको समाधान प्रस्तुत गर्ने उत्कृष्ट समूहले १० लाख अमेरिकी डलर पुरस्कार पाउने छन् ।

हल्ट प्राइज फाउन्डेसनद्वारा आयोजित प्रतियोगिताको अमेरीकामा हुने फाइनल राउण्डमा सहभागी हुन सुरुमा आफ्नो क्याम्पस वा युनिभर्सिटीमा आयोजित कार्यक्रममा अध्यनरत विद्यार्थीहरुले आफ्नो विचार राख्नेछन् र सो कार्यक्रमको निर्णायक मन्डलले बिजेतालाई अर्को चरणमा पठाउने गर्दछन् र थप विभिन्न राउन्डमा छनोट हुँदै जानु पर्नेछ ।

पक्लिहवा कृषि क्याम्पसमा कृषितर्फ स्नातक तह अध्ययनरत विद्यार्थी बिपिन रिजाल ‘हल्ट प्राइज’ पक्लिहवा क्याम्पसको निर्देशक छनोट भएसँगै कृषि क्याम्पसका विद्यार्थीहरुको लागि विश्वभरीका विद्यार्थीहरुसँग प्रतिस्पर्धा गर्ने र आफु उद्यमी बन्ने सपना पुरा गर्ने ढोका खुलेको हो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभामा तीन प्रतिवेदन पेश थप ९३४ जनामा कोरोना, एकको मृत्यु फोहर व्यवस्थापन : सोचमा नै छ खोट बजेट भाषण अनुसार नै तलब वृद्धि हन्छ : अर्थमन्त्री शर्मा काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश