२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

बुटवल । रुपन्देहीमा मुआब्जा वापतको रकम दिलाउन सहजिकरण गर्ने भन्दै घुस रकम लिदै गरेका दुईजनालाई अख्तियारले नियन्त्रणमा लिएको छ । निर्माणाधिन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा कार्यरत कार्यालय सहयोगी विश्वनाथ यादव र निजका मतियार महेन्द्र यादवलाई नियन्त्रणमा लिईएको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका सुचना अधिकारी सुरेश भुसालले जानकारी दिए ।

विमानस्थलको मुआब्जा वितरणमा सहजीकरण गरिदिने भन्दै सेवाग्राहीसँग घूस लिँदै गर्दा विमानस्थलमा कार्यरत दुईजनालाई सिद्धार्थनगर ५ मा रहेको सेन्चुरी कर्मसियल बैंकको हाता भित्रबाटै अख्तियारले नियन्त्रणमा लिएको हो । सेवाग्राहीबाट ४ लाख घूस लिँदै गर्दा यादवद्वयलाई रंगेहात पक्राउ गरिएको अख्तियारले जनाएको छ । उनिहरुलाई बैंकमा रकम लिंदै गर्दा पक्राउ गरिएको हो ।

पक्राउ परेका यादवद्वयमाथि थप अनुसन्धान भइरहेको प्रवक्ता भुसालले बताए । गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल निर्माणको लागि अधिग्रहण गरिएको जग्गावापत २३ अर्ब रुपैयाँ मुआब्जा वितरण गर्नुपर्ने छ । अहिलेसम्म २१ अर्ब ५० करोड रुपैयाँ मुआब्जा वितरण भइसकेको विमानस्थल निर्माण आयोजनाले जनाएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा भोलिदेखि सुरु हुँदै प्रदेश स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड कपिलवस्तुमा करेन्ट लागेर २२ वर्षीय तेलीको मृत्यु प्रहरी समायोजन ऐन कार्यान्वयन नभए आन्दोलनमा उत्रिने ६ वटा प्रदेशको चेतावनी माओवादीको पोलिट्ब्यूरो १५६ सदस्यीय, ३१ वैकल्पिक सदस्य थप उपराष्ट्रपतिले भारतीय राजदूतसँग भने– नेपाल, भारत र चीनबीच त्रीपक्षीय सहकार्य गर्नुपर्छ एम्बुलेन्स दुर्घटना हुँदा तीन महिने शिशुको मृत्यु मिस्टर एण्ड मिस नवलपरासीको उपाधि रवि र श्रुतिलाई लुम्बिनीको दाङमै उत्पादन हुन्छ डिएपी मल माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन