२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

बुटवल । १५ वर्षिय बुटवलकी एक किशोरीले आत्महत्या गरेकी छन् । बुटवल उपमहागरपालिका–०९, मिलनचोक, तिनकुनेकी १५ वर्षिय सबिना सुवेदीले गएराती आफ्नै घरमा झुन्डिएर आत्महत्या गरेको इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवले जनाएको छ ।

Advertisement

मृतक किशोरीले स्थानीय एक निजी विद्यायलमा कक्षा ९ को परीक्षा दिएकी थिइन् । ती किशोरीले के कारणले गर्दा आत्महत्या गरेकी हुन् भन्ने विषयमा अझै खुल्न नसके प्रहरीले बताएको छ । गएरातीनै बुटवल, दिपनगरमा २२ वर्षीय युवतीले पनि आत्महत्या गरेकी थिइन् ।

लकडानको समयमा घर भित्रै बस्दा आफ्ना उद्देश्य पूरा नभएका कारणल पनि आत्महत्या गर्नेको संख्या बढेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीका सूचना अधिकारी खड्क बहादुर खत्रीले बताए । लकडाउन भएता पनि घरपरिवारमा एकले अर्कोलाई सहयोग गर्ने र परिवारका सदस्यले केही गल्ति गरेको अवस्थामा राम्रोसँग सम्झाउने गरेको खण्डमा आत्महत्या कम गर्न सकिने उनले बताए ।

साथै कुनै जटिल समय परेको अवस्थामा आत्महत्या गर्न प्रेरित हुनुभन्दा पनि प्रहरीलाई जानकारी दिनु पर्ने उनको भनाई रहेको छ । लकडाउन सुरु भएदेखि रुपन्देहीसहित देशभर नै आत्महत्या गर्नेको संख्या बढेको छ । रुपन्देहीमा मात्रै लकडाउन सुरु भएदेखि मगंलबारसम्म ३० जना भन्दा बढीले आत्महत्या गरेको तथ्याङक रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जंगली जनावरको आक्रमणबाट दुई जनाको मृत्यु कार्यकर्तालाई निर्वाचनमा होमिन नेकपा एकिकृतको आग्रह प्यूठान जीप दुर्घटना अपडेट : मृतकको संख्या तीन पुग्यो रोट्रयाक्ट क्लब अफ कोटिहवाद्वारा निःशुल्क शिविर, करिब ४ सय जनाले लिए सेवा राष्ट्रपतिबाट नागरिकता विधेयक अस्वीकृत दाजुभाई मिलेर बहिनीको प्रेमीको हत्या चर्चमा आगलागी, ४१ जनाको मृत्यु प्यूठानमा जीप दुर्घटना, नौ जना घाइते लुम्बिनी सरकारको प्रगति : तालिम गोष्ठिदेखि कर्मचारीको विवरण सार्वजनिकसम्म पाल्पामा सोमप्रसाद भर्सेस ठाकुर गैरे !, अर्को क्षेत्रमा कसको चर्चा ? बुटवल उपमहानगरको न्यायिक समितिले गर्‍यो ६ वटा विवाद निरुपण थप ४५५ जनामा कोरोना संक्रमण, २ को मृत्यु बजेट अधिवेशनमै धमाधम कानुन निर्माण १३ वर्षीया बालिकालाई याैन दुर्व्यवहार गरेकाे आरोपमा पक्राउ मेयर बालेनज्यू, तपाइँ असफल हुनु भएन : पूर्वसचिव शारदा त्रिताल आत्मनिर्भर हजुरआमाहरू संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो