१४ मंसिर २०८०, बिहीबार

Nov 30, 2023

तिलाेतमा । नेपाल सम्वत ११४४ को पुर्वसन्ध्यामा सोमबार तिलाेतमामा नेपालहरुकाे माैलिक संवत् नेपाल संवत् ११४४ का अबसरमा प्रभातफेरि रयाली निकालिएको छ । भिमसेन नेवाः समाजको आयोजनामा निकालिएको साे र्यालीमा सामुहिक पूजाआजा पश्चात् सगुन र टिका लगाएर ब्यानरसहित नेवारी पाेशाक पञ्चकन्या, परम्परागत बाजा घिमे झ्याली बजाउँदै निकालिएको छ ।

साे रयाली तिलाेत्तमा ३ स्थित पब्लिक पथबाट शुरु गर्दै शान्तिचोक, लुम्बिनी डेरी , समावेशी पथ माथिल्लो डिङ्गरनगर हुदै पुन पब्लिक पथमा पुगेर समापन गरिएको थियो । ‘भाषा संस्कृति झिगु पौरख, नेपा सम्वत राष्ट्रिय गौरव’ नारा बोकेर साझा उद्देश्य र भावनाका साथ भिमसेन नेवा समाज नेवा समाजमा आबद्ध पुचका १०० बढी सदस्यहरुकाे उपस्थिति रहेको भिमसेन नेवा समाजका अध्यक्ष त्रिभुवन प्रधानाङ्गले बताए ।

नेवारी संस्कृति रितिरिवाज, परम्परागत खानपान र गाजाबाजाहरुकाे संरक्षण गर्दै नयाँ पुस्तालाई साे बारे जानकारी गराउदै नेवारी सभ्यताको बिकासमा आफुहरु क्रियाशील रहेको भिमसेन नेवा समाजका सचिव सितु प्रसाद श्रेष्ठले बताए । साे कार्यक्रममा बिशिष्ठ अतिथिका रुपमा बुटवल उपमहानगरपालिका बडा न ९ का अध्यक्ष तथा समाजिक समितिका संयाेजक प्रदिप श्रेष्ठकाे समेत उपस्थिति रहेको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भूकम्प प्रभावितलाई दोस्रो किस्ताको रकम दिन ढिलाइ गरिँदैन : गृहमन्त्री आम्दा अस्पतालमा सुत्केरी मृत्यु प्रकरण : ३ दिनदेखि शव अस्पतालको गेटमा बाग्लुङका कांग्रेसका क्षेत्रीय सभापति पक्राउ, आरोप- मापसे गरी प्रहरीमाथी कुटपिट एमालेमा फर्किए नेकपा एसका बैतडी इन्चार्ज र अध्यक्ष, बैतडीमा एस रित्तिएको एमाले दावी नक्कली शरणार्थी प्रकरणमा जवाफी बहस जारी, खाँणलाइ थुनामुक्त गर्न माग रविको राजनीतिक प्रतिवेदन – प्रदेश भ्रष्टाचारको केन्द्र र कार्यकर्ता भर्तीकेन्द्र बन्याे, विकल्प सोच्नुपर्छ आगो ताप्ने क्रममा जलेर मृत्यु विपिनका बाआमा भन्छन्– समाचार हेर्दै रात बित्छ सुनको मूल्य स्थिर बढ्दै छ सामुदायिक विद्यालयप्रति आकर्षण इजरायल र हमासबीचको युद्धविराम थप १ दिन लम्ब्याइयो कोप–२८ मा भाग लिन प्रधानमन्त्री प्रचण्ड दुबईमा एमालेको मध्य पहाडी लोकमार्ग पद यात्रा सुरू (फाेटाेफिचर) चिनियाँ बालबालिकामा निमोनियाको प्रकोप ‘आउटब्रेक’, भारतमा महामारी रोक्न तयारी सुरू इजरायली जेलमा यौन दुर्व्यवहार हुने गरेको मुक्त कैदीहरुको दाबी प्रथम केपीओली कप टि २० : रोहित र सन्दीपको टिम भिड्दै दक्षिण एसियामै पहिलोपटक लमजुङमा समलिंगी विवाह दर्ता कोपको सम्मेलनमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री दुबई प्रस्थान नेकपा एमालेको मध्य पहाडी लोकमार्ग पदयात्रा आजबाट सुरु हुँँदै सुपर लिगः धनगढी र बुटबल लुम्बिनी भिड्दै