६ आश्विन २०८०, शनिबार

Sep 23, 2023

काठमाडौं। वरिष्ठ मुटुरोग विशेषज्ञ डा. ओममूर्ति अनिलको नयाँ पुस्तक ‘जीवन्त सम्बन्ध’ सार्वजनिक भएको छ। शुक्रबार काठमाडौंमा एक कार्यक्रमबीच पुस्तकको आवरण सार्वजनिक गरिएको हो। 

Advertisement

जीवन सम्बन्ध, संस्कार, संस्कृति, पारिवारिक सम्बन्ध, संघर्ष, सन्तानद्वारा आमाबुवाको हेरचाह, सफलता, असफलता, सुखदुःख र पीडालगायतका विषयलाई  संस्मरणात्मक शैलीमा पुस्तकमा समेटिएको छ। 

२४० पेजको पुस्तकमा ५३ वटा खण्डमा जीवन उपयोगी विषयबस्तु समावेश गरिएको छ। व्यक्तिको कर्तव्य, सोच र दायित्यलगायतका विषयमाथि केन्द्रित पुस्तकले मानिसको सोचमा सकारात्मक परिवर्तन ल्याउनसक्ने लेखकले विश्वास गरेका छन्। 

पुस्तकमा सामाजिक रूपान्तरण, पारिवारिक दायित्व एवम् पेशागत जिम्मेवारीलाई निर्वाह गर्न सकिने विषयबस्तु समेटिएका छन्। ‘जीवन्त सम्बन्ध पढ्दा कहिले म भावुक भएँ, कहिले सम्बन्धका आयाम केलाएँ, कहिले अश्रुपुरित (आँसुले पुरिएको) भएँ, कहिले आफ्नो अतीतमा पुगें,’ पुस्तकबारे वरिष्ठ कलाकार हरिवंश आचार्यले भनेका छन्। 

पुस्तक बिक्रीबाट प्राप्त हुने सम्पूर्ण रकम असहाय वृद्धवृद्धाका निम्ति डाक्टर ओम फाउन्डेसनमार्फत् खर्च गरिने डा. अनिलले जानकारी दिए। 

आजैदेखि अनलाइन बुकिङ खुला भएको पुस्तक असोज ५ गते शुक्रबार साँझबाट बजारमा उपलव्ध हुनेछ। समीक्षा पब्लिकेसनले वितरण गर्ने पुस्तक काठमाडौं उपत्यकाभित्र निःशुल्क होम डेलिभरीको व्यबस्था गरिएको छ। 

विभिन्न सुपर स्टोर एवम् कफी सप तथा क्याफे आउटलेटहरूमा समेत पुस्तक उपलब्ध हुने डा. ओम फाउन्डेसनले जनाएको छ। 

डा. ओम फाउन्डेसनले प्रकाशन तथा समीक्षा पब्लिकेसन वितरक रहेको पुस्तकको मूल्य ६ सय रुपैयाँ कायम गरिएको छ। हार्ड कभरसहित लेखकको हस्ताक्षर तथा गिफ्ट ब्यागसहित विशेष प्रकाशनको मूल्य १ हजार रुपैयाँ तोकिएको छ। 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

छन्द लहरीमा लहरिँदा नेपालमा लगानी गर्न आयरल्याण्डका राष्ट्रपतिसँग सभामुखकाे अनुराेध ओलीले सम्झिए भारतीय नाकाबन्दीका कष्टकर दिन आज क्यानको नेतृत्व चयन हुँदै, चतुरबहादुर र बिनयराज बीच प्रतिस्पर्धा मुगु सदरमुकाम गमगढी बजारमा आगलागी, ५ घर पूर्ण रुपमा क्षति  बोलेरो जीपबाट खसेर बालकको मृत्यु आजदेखि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड चीन भ्रमणमा राहत शिक्षकहरुले पुनः आन्दोलनको घोषणा लुम्बिनी प्रदेश याेजना आयाेगमा थपिए दुई सदस्य पल्लीकोट स्वास्थ्य चौकीमा गुल्मी जिल्लाका स्वास्थ्यकर्मीहरुको जमघट २१ औं लिस्नु कपको उपाधि फर्साटिकरलाई सरकार र शिक्षकबीच सहमति, आन्दाेलन फिर्ता बैतडीमा १९ वर्षीया एक किशोरी मृत फेला रासायिक मल विस्थापित गर्न अर्गानिक मल उत्पादनमा ध्यान बाँकेको जयेन्दु बाल सुधार गृहमा झडपपछि नौ थुनुवा फरार मलेसिया पठाइदिन्छु भन्दै तीन लाख ठगी गर्ने एक जना प्रकाउ नक्कली नोटसहित सुनसरीबाट दुई जना पक्राउ दिगो विकास लक्ष्यका बारेमा छलफल गर्न सरकारले सर्वपक्षीय बैठक बोलाउनुपर्छ : अध्यक्ष तिमिल्सिना अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन र प्रधानमन्त्री प्रचण्डबीच भेटवार्ता रुपन्देहीमा माछापुच्छ्रे बैंकको ठगी प्रकरण: बैकिङ्ग कसुरमा एजेण्ट निरन्जन पाठक पक्राउ