१२ मंसिर २०८०, मंगलवार

Nov 28, 2023

भैरहवा । पश्चिम तराईमा सन्तानको दिर्घायुको कामना सहित मनाईने पर्व तिनछठ्ठी आज मनाईदैँ छ । भैरहवा सहित यस आसपासका क्षेत्रहरु धकधई, बेथरी, मर्चवार लगायतमा ब्रतालु महिलाहरुले यो पर्व मनाई रहेका छन् ।

Advertisement

श्री कृष्ण जन्माष्टिमीको अघिल्लो दिन मनाईने यो पर्व विशेषतः कुशको पूजा गरि सुरु हुन्छ । महुवाको पातमा महुवाको फल, दहि, तिन्नीको चामल लगायत राखी महिलाहरु सामूहिक रुपमा नजिकै रहेका स्थानहरुमा गई कुशको पूजा गर्ने गर्दछन् । त्यसपछि सन्तानलाई दहि, तिन्नीको चामल, महुवाको पल लगायतकै टिका लगाई प्रसाद खान दिन्छन ।

दिउँसोमा सामूहिक रुपमै बसेर बिभिन्न कथाहरु श्रवण गर्ने र तिन्नीको चामल ले पकाएको भात खाने गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल पूर्ण सुचारु गर्न आवश्यक पहल गरी दिन उद्योगीको देउवासँग आग्रह बसाइँसराइको समस्या विकराल : मन्त्री बस्नेत भूकम्प प्रभावितलाई राहतका लागि टानले गर्‍यो ५० लाख बढी सहयोग शान्तिपुरमा मनिषा मृत्यु प्रकरण : घाँटी थिची अचेत बनाएर बलात्कारपछि हत्या विष्णुका बयान इन्धन अभावका कारण उत्तरी गाजा अस्पतालमा ’जोखिममा जीवन’ सुनको मूल्यको फेरि नयाँ रेकर्ड कतारको मध्यस्तमा गाजामा थप दुइ दिन युद्बबिराम, यस बिचमा यस्तो गरिदैँछ ११ किलोमिटर लामो नहर सफा गर्न खटिए एक हजार जना एमाले अध्यक्ष ओली आज धनगढी जाँदै पाकिस्तानी पुर्व प्रधानमन्त्री खानका सल्लाहकारमाथि बेलायतमा एसिड प्रहार एमाले निकट प्रेस चौतारीको सम्मेलन आजबाट सुरु हुँदै आज पनि बस्दै रास्वपाको केन्द्रिय समिति र दलको बैठक भूकम्पको असर : त्रिपालमुनि एक हजार ७६ सुत्केरी ! अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा सम्पन्न लुम्बिनीका अस्पताल बिकास समितिहरुमा नियुक्ती बदरको मागसहित सर्बोच्चमा रिट दायर बझाङबाट ९१ किलो गाँजासहित तीन जना पक्राउ गौशालामा प्रहरी र प्रसाईं समर्थकबीच झडप ‘उमेर भिन्नता’को कारण थाइल्यान्डमा बेहुलाद्वारा बेहुलीसहित चार जनाको हत्या ! तिलोत्तमाको औद्यागिक व्यापार मेलामा ९ करोडको कारोबार, ५ दिन म्याद थप