ताजा अपडेट »

नेपाल र भारतबीचको खेलमा वर्षाको सम्भावना कति ?

सोमबार, १८ भदौ २०८०, १० : ३३
64 Shares
सोमबार, १८ भदौ २०८०
64 Shares

काठमाडौं । एसिया कप क्रिकेटको पाँचौं खेलमा आज नेपाल र भारतबीच क्यान्डीस्थित पल्लेकेले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालामा हुँदैछ । खेल नेपाली समय अनुसार दिउँसो ३:१५ बजे सुरु हुनेछ । टस दिउँसो २ः४५ बजे हुनेछ ।

भारत र नेपाल क्रिकेट इतिहासमा पहिलो पटक आमनेसामने हुँदैछन्, यसअघि दुवै टोली क्रिकेटको कुनै पनि फर्म्याटमा आमनेसामने भएका थिएनन् । एशिया कप २०२३ मा दुवै टोलीको यो दोस्रो खेल हुनेछ । भारतको पहिलो खेल पाकिस्तानसँग थियो, जुन वर्षाका कारण रद्ध भएको थियो । नेपालको पहिलो खेल पनि पाकिस्तानसँग भएको थियो, जसमा नेपाल २३८ रनले पराजित भएको थियो।

सात पटकको च्याम्पियन भारत, नेपाल पहिलो पटक
भारत एसिया कपको सबैभन्दा सफल टोली हो । टोली ६ पटक एकदिवसीय र एक टी–२० प्रतियोगिताको ट्रफीसहित सात पटक एसिया कपको च्याम्पियन बनेको छ । जहाँ नेपाल पहिलो पटक छनोट भएको हो ।

यस वर्ष कुशल नेपालको सर्वाधिक स्कोरर
नेपालको टप अर्डर ब्याट्सम्यान कुशल भुर्तेल २० खेलमा ५५२ रन बनाएर यस वर्ष नेपालको सर्वाधिक स्कोरर बनेका छन् । बलिङको कुरा गर्दा सन्दीप लामिछाने सर्वाधिक विकेट लिने खेलाडी हुन्, उनले २० खेलमा ४३ विकेट लिएका छन् ।

शुभमन गिल भारतका सर्वाधिक रनकर्ता
फास्ट बलर जसप्रित बुमराहले यो वर्ष नेपालविरुद्धको खेल नखेल्ने भएका छन् । पारिवारिक कारणले उनी मुम्बई फर्किएका हुन् । सन् २०२३ मा शुभमन गिल एकदिवसीय क्रिकेटमा भारतका लागि सर्वाधिक गोलकर्ता बनेका छन्। गिलले १२ खेलमा ७६० रन बनाएका थिए । जहाँ कुलदीप यादव सर्वाधिक विकेट लिने खेलाडी हुन्, उनले ११ खेलमा २२ विकेट लिएका छन् ।

८९ प्रतिशत वर्षाको सम्भावना
आजको खेलमा पनि वर्षा रोक्न सक्ने सम्भावना रहेको छ । श्रीलंकाको क्यान्डीस्थित पल्लेकेले रंगशालामा खेलको समयमा पानी पर्ने सम्भावना ८९ प्रतिशत छ । तापमान २१ देखि २७ डिग्री सेल्सियस सम्म हुन सक्छ।

शनिबार सोही रंगशालामा भएको भारत र पाकिस्तानबीचको खेल पनि वर्षाका कारण रद्द भएको थियो । खेलको बीचमा वर्षाका कारण एक इनिङ्स मात्र खेल्न सकेको थियो भने दोस्रो इनिङ्सको एक बल पनि बल गर्न सकेको थिएन । भारतले टस जितेर पहिले ब्याटिङ गर्दै २६६ रन बनाएको थियो ।

खेल सुरु हुने समयमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको छ । श्रीलंकाको मौसम विभागका अनुसार सोमबार बिहान ८ बजेदेखि क्यान्डीमा पानी पर्ने सम्भावना रहेको छ भने राति अबेरसम्म पानी पर्न सक्नेछ । खेलको समयमा दिउँसो २ बजेदेखि भारी वर्षाको सम्भावना छ। 

खेल रद्द भए पनि भारत सुपर फोरमा पुग्ने 
सोमबारको नेपाल र भारतबीचको खेल वर्षाका कारण रद्द भए पनि भारत सुपर फोरमा पुग्ने छ । नेपालले आफ्नो पहिलो खेलमा पाकिस्तानसँग हार बेहोरेको छ । यस्तो अवस्थामा नेपाल अहिले समूहको पुछारमा छ र उसको शून्य अंक छ भने भारत र पाकिस्तानबीचको खेल रद्द भएपछि १–१ अंक भएको छ ।

योसँगै अंक तालिकामा पाकिस्तान ३ अंकसहित समूहको शीर्ष स्थानमा छ । जबकि भारत दोस्रो स्थानमा छ । यस्तो अवस्थामा नेपालसँगको खेल रद्द भएमा २ अंक र नेपालको १ अंक मात्र हुनेछ । यससँगै पाकिस्तानसँगै भारत पनि समूहको दोस्रो स्थानमा रहँदै सुपर फोरमा पुग्ने छ ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।