१४ मंसिर २०८०, बिहीबार

Nov 30, 2023

काठमाडौं । एसिया कप क्रिकेटको पाँचौं खेलमा आज नेपाल र भारतबीच क्यान्डीस्थित पल्लेकेले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालामा हुँदैछ । खेल नेपाली समय अनुसार दिउँसो ३:१५ बजे सुरु हुनेछ । टस दिउँसो २ः४५ बजे हुनेछ ।

Advertisement

भारत र नेपाल क्रिकेट इतिहासमा पहिलो पटक आमनेसामने हुँदैछन्, यसअघि दुवै टोली क्रिकेटको कुनै पनि फर्म्याटमा आमनेसामने भएका थिएनन् । एशिया कप २०२३ मा दुवै टोलीको यो दोस्रो खेल हुनेछ । भारतको पहिलो खेल पाकिस्तानसँग थियो, जुन वर्षाका कारण रद्ध भएको थियो । नेपालको पहिलो खेल पनि पाकिस्तानसँग भएको थियो, जसमा नेपाल २३८ रनले पराजित भएको थियो।

सात पटकको च्याम्पियन भारत, नेपाल पहिलो पटक
भारत एसिया कपको सबैभन्दा सफल टोली हो । टोली ६ पटक एकदिवसीय र एक टी–२० प्रतियोगिताको ट्रफीसहित सात पटक एसिया कपको च्याम्पियन बनेको छ । जहाँ नेपाल पहिलो पटक छनोट भएको हो ।

यस वर्ष कुशल नेपालको सर्वाधिक स्कोरर
नेपालको टप अर्डर ब्याट्सम्यान कुशल भुर्तेल २० खेलमा ५५२ रन बनाएर यस वर्ष नेपालको सर्वाधिक स्कोरर बनेका छन् । बलिङको कुरा गर्दा सन्दीप लामिछाने सर्वाधिक विकेट लिने खेलाडी हुन्, उनले २० खेलमा ४३ विकेट लिएका छन् ।

शुभमन गिल भारतका सर्वाधिक रनकर्ता
फास्ट बलर जसप्रित बुमराहले यो वर्ष नेपालविरुद्धको खेल नखेल्ने भएका छन् । पारिवारिक कारणले उनी मुम्बई फर्किएका हुन् । सन् २०२३ मा शुभमन गिल एकदिवसीय क्रिकेटमा भारतका लागि सर्वाधिक गोलकर्ता बनेका छन्। गिलले १२ खेलमा ७६० रन बनाएका थिए । जहाँ कुलदीप यादव सर्वाधिक विकेट लिने खेलाडी हुन्, उनले ११ खेलमा २२ विकेट लिएका छन् ।

८९ प्रतिशत वर्षाको सम्भावना
आजको खेलमा पनि वर्षा रोक्न सक्ने सम्भावना रहेको छ । श्रीलंकाको क्यान्डीस्थित पल्लेकेले रंगशालामा खेलको समयमा पानी पर्ने सम्भावना ८९ प्रतिशत छ । तापमान २१ देखि २७ डिग्री सेल्सियस सम्म हुन सक्छ।

शनिबार सोही रंगशालामा भएको भारत र पाकिस्तानबीचको खेल पनि वर्षाका कारण रद्द भएको थियो । खेलको बीचमा वर्षाका कारण एक इनिङ्स मात्र खेल्न सकेको थियो भने दोस्रो इनिङ्सको एक बल पनि बल गर्न सकेको थिएन । भारतले टस जितेर पहिले ब्याटिङ गर्दै २६६ रन बनाएको थियो ।

खेल सुरु हुने समयमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको छ । श्रीलंकाको मौसम विभागका अनुसार सोमबार बिहान ८ बजेदेखि क्यान्डीमा पानी पर्ने सम्भावना रहेको छ भने राति अबेरसम्म पानी पर्न सक्नेछ । खेलको समयमा दिउँसो २ बजेदेखि भारी वर्षाको सम्भावना छ। 

खेल रद्द भए पनि भारत सुपर फोरमा पुग्ने 
सोमबारको नेपाल र भारतबीचको खेल वर्षाका कारण रद्द भए पनि भारत सुपर फोरमा पुग्ने छ । नेपालले आफ्नो पहिलो खेलमा पाकिस्तानसँग हार बेहोरेको छ । यस्तो अवस्थामा नेपाल अहिले समूहको पुछारमा छ र उसको शून्य अंक छ भने भारत र पाकिस्तानबीचको खेल रद्द भएपछि १–१ अंक भएको छ ।

योसँगै अंक तालिकामा पाकिस्तान ३ अंकसहित समूहको शीर्ष स्थानमा छ । जबकि भारत दोस्रो स्थानमा छ । यस्तो अवस्थामा नेपालसँगको खेल रद्द भएमा २ अंक र नेपालको १ अंक मात्र हुनेछ । यससँगै पाकिस्तानसँगै भारत पनि समूहको दोस्रो स्थानमा रहँदै सुपर फोरमा पुग्ने छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आम्दा अस्पतालमा सुत्केरी मृत्यु प्रकरण : ३ दिनदेखि शव अस्पतालको गेटमा बाग्लुङका कांग्रेसका क्षेत्रीय सभापति पक्राउ, आरोप- मापसे गरी प्रहरीमाथी कुटपिट एमालेमा फर्किए नेकपा एसका बैतडी इन्चार्ज र अध्यक्ष, बैतडीमा एस रित्तिएको एमाले दावी नक्कली शरणार्थी प्रकरणमा जवाफी बहस जारी, खाँणलाइ थुनामुक्त गर्न माग रविको राजनीतिक प्रतिवेदन – प्रदेश भ्रष्टाचारको केन्द्र र कार्यकर्ता भर्तीकेन्द्र बन्याे, विकल्प सोच्नुपर्छ आगो ताप्ने क्रममा जलेर मृत्यु विपिनका बाआमा भन्छन्– समाचार हेर्दै रात बित्छ सुनको मूल्य स्थिर बढ्दै छ सामुदायिक विद्यालयप्रति आकर्षण इजरायल र हमासबीचको युद्धविराम थप १ दिन लम्ब्याइयो कोप–२८ मा भाग लिन प्रधानमन्त्री प्रचण्ड दुबईमा एमालेको मध्य पहाडी लोकमार्ग पद यात्रा सुरू (फाेटाेफिचर) चिनियाँ बालबालिकामा निमोनियाको प्रकोप ‘आउटब्रेक’, भारतमा महामारी रोक्न तयारी सुरू इजरायली जेलमा यौन दुर्व्यवहार हुने गरेको मुक्त कैदीहरुको दाबी प्रथम केपीओली कप टि २० : रोहित र सन्दीपको टिम भिड्दै दक्षिण एसियामै पहिलोपटक लमजुङमा समलिंगी विवाह दर्ता कोपको सम्मेलनमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री दुबई प्रस्थान नेकपा एमालेको मध्य पहाडी लोकमार्ग पदयात्रा आजबाट सुरु हुँँदै सुपर लिगः धनगढी र बुटबल लुम्बिनी भिड्दै वडाध्याक्षकै अगुवाइमा बाटो अवरुद्ध