८ आश्विन २०८०, सोमबार

Sep 25, 2023

पुस २९,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । रुपन्देहीका ११ वर्षीय आदित्य क्षेत्रीले हालै भारतमा भएको कराते प्रतियोगितामा स्वर्ण पदक जितेका छन् । उनी तिलोत्तमा स्थित न्यू इन्भाइरोमेण्ट स्कूलमा ५ कक्षामा अध्यनरत विद्यार्थी हुन् ।भारतको कलकता उल्वडिया स्थीत रविन्द्र भवनमा ९ औँ अन्तराष्ट्रिय कराते तथा च्याम्पियनसिप स्र्पोट एक्सिलेण्ट अवार्ड- २०२० प्रतियोगितामा जुनियरतर्फ कुमेतुमा नेपालका ११ वर्षीय खेलाडी क्षेत्रीले स्वर्ण पदक जितेका हुन् । उनले फाइनलमा भारतका खेलाडीलाई पराजित गर्दै पदक जित्न सफल भएका हुन् ।

उक्त प्रतियोगितामा नेपालसहित आयोजक भारत, भुटान, श्रीलङ्का र बङलादेश गरी ५ देशका खेलाडीको सहभागिता रहेको थियो । प्रतियोगितामा विभिन्न समूहमा गरी ६ सय खेलाडीले प्रतिष्पर्धा गरेका थिए । उक्त प्रतियोगितामा नेपालका साहिल गुरुङ्ग, प्रसन साई, गौरव पौडेल, अमिता पोखरेल, मिलन श्रीस, आशिष खड्का, सुमन परियार, दिलमाया कोइराला, आश्वीन खडका, आकृति राना, रिमा कुमाल,जीवन पुन, सरोज पौडेल श्रेत्री र सुनिल रावतले पनि स्वर्ण पदक जित्न सफल भएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोल्पामा बस दुर्घटना, तीन जना घाइते डेंगु संक्रमणबाट थप एकको निधन  चाँंगुको शिक्षाको विकासका लागि जेल जानुपरे सबैभन्दा पहिला म जान्छु : मेयर जीवन खत्री युवती बलात्कार आरोपमा बालक पक्राउ एसियाली खेलकुद : महिला क्रिकेटको उपाधि भारतलाई ड्रोनबाट ब्यानर उडाएर एमाले बागमती प्रदेश अधिवेशन सुरु सुशासन समृद्धि र भ्रष्टाचार कोरिया नेपाल बहुप्राविधिक शिक्षालय बुटवल-१२ तामनगरमा वेल्डिङ व्यवसाय तालीम सुरू विदेशमा नेपालीमा आत्महत्या र डिप्रेसनको डर लाग्दो समस्या बालुवा उत्खनन गर्ने १० ट्याक्टर प्रहरी नियन्त्रणमा पर्सामा ३२ किलो चरेससहित एक जना पक्राउ लागूऔषधसहित पाँचजना पक्राउ लम्पी स्किन भ्याक्सिनमा कालोबजारी, ८० रुपैयाँको खोप १७२ मा बेच्दै लोटस भेट अभियन्ताहरू बोलाउँदा आएनन्, उहाँहरूको नेतासँग वार्ता गर्नुपर्ने हो ?: बालेन नेपाल र चीनबीच १३ बुँदे समझदारीमा हस्ताक्षर प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से सूचक बढ्यो प्रधानमन्त्री प्रचण्डद्वारा चीनको राष्ट्रिय स्मारकमा पुष्पगुच्छा अर्पण अप्पर लोहोरे खोला हाइड्रोपावरको आईपीओ सूचीकृत, कारोबार सुरु विदेशबाट आएको रकम शाइन बैकको मोबाइल बैंकिङ्ग एपबाटै बुझ्न सकिने सुनचाँदीको मूल्य स्थिर