२२ जेष्ठ २०८०, सोमबार

Jun 5, 2023

पाल्पा । सामाजिक स्राेत विकास केन्द्र- नेपाल, पाल्पाले आफ्ना स्थानीय स्राेत ब्यक्ति र युवा स्वयम् सेवकहरुका लागि संघर्ष तथा सफलताका कथा लेखन सम्बन्धि एक दिवसीय पुनर्ताजगी अनुशिक्षण कार्यक्रम  तानसेन पाल्पामा विहिवार सम्पन्न गरेकाे छ । उक्त  अनुशिक्षणमा लेखक तथा साहित्यकार दलबहादुर गुरुङले संघर्ष तथा सफलता कथा लेखनकाे आवश्यकता, ओैचित्य,  कच्चा सामग्री संकलनका विधि,प्रक्रिया  र लेखन शैली एवम् सम्पादन सम्बन्धि विषयवस्तुमा सहजीकरण गरेका थिए ।

तालिमपछि सहभागीहरुका तर्फबाट मानबहादुर कुमाल, सबिना भट्टराई, सिर्जना गैरे, अनिषा काेईराला, सुबिना गाहा, अभिषेक विक, सुनिता बराल लगायतले आफूहरुलाई संघर्ष तथा सफलताका कथा लेखन सम्बन्धि आवश्यक ज्ञान, सीप प्राप्त हुन सकेकाे बताए ।  प्राप्त ज्ञान तथा सीपलाई  उनीहरुले आफ्ना कार्यक्षेत्रमा सक्दाेरुपमा प्रयाेग गरिने प्रतिवद्वता जाहेर गरेका छन् ।

संस्थाकातर्फबाट कार्यकारी निर्देशक चाेपलाल गिरी, सहजकर्ता पीताम्बर बस्यालले संस्थाकाे कार्यक्षेत्रमा कर्तव्यनिष्ठ एवम् संघर्षशील ब्यक्ति, समूह र संस्थाहरु रहेकाले उनीहरुकाे संघर्ष एवम् सफलताका कथा लेख्न सकिएमा उदाहरणीय कामकाे प्रचारप्रसार हुने र सबैले सिकाे गर्न लायक हुने बताए । समुदायमा रहेका गुमनाम ब्यक्ति,समूह र संस्थाहरुलाई सबैकाबीच चिनारी गराउन समेत संघर्ष तथा सफलताका कथा लेखन तालिम अपरिहार्य रहेकाे उनीहरुले बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रधानमन्त्री प्रचण्डको भारत भ्रमण फितलो भयो : केपी ओली  प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमणले देशलाई तरंगित बनायो : केपी ओली सेयर बजारमा यसकारण आयो करेक्सन भारत भ्रमणमा अपमानित महसुस भएन : प्रधानमन्त्री संसदमा अमरेशको प्रश्न- नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरण नगर्ने तत्कालीन राष्ट्रपतिलाई कस्तो कारबाही हुन्छ ? प्रधानमन्त्रीले जवाफ दिन लाग्दा संसदमा होहल्ला अस्ताए महाभारतका शकुनी मामा गुफी राष्ट्रिय सभा बैठकको समय सारियो अरुण भ्याली हाइड्रोपावरले बोलायो विशेष साधारणसभा ‘प्रधानमन्त्री भैंसी चढेर आए’ भन्ने शब्द रेकर्डबाट हटाउन सभामुखको निर्देशन शिशिर खनालले प्रधानमन्त्री भैंसी चढेर आए भनेपछि संसदमा हंगामा तिलोत्तमाको शंकरनगर दुर्गादत्त माविमा अन्तर बाल समूह वत्तृत्वकला प्रतियोगिता नागरिकता विधेयकमा विवाद छैन, अदालतमा पनि पुगिसक्यो : प्रधानमन्त्री भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीलाई नेपाल भ्रमणको निम्तो भारतसँग नेपालको भूमि साट्ने कुरा भएको छैन : प्रधानमन्त्री प्रधानमन्त्री प्रचण्डद्वारा भारतकाे भ्रमणबारे सदनलाई जानकारी संसद बैठकमा प्रतिपक्षी दलको विरोध फोक्सिङटार–राजापानी सडक कालोपत्रेको काम सुरु मेरो ध्यान उत्पादन बढाउने र रोजगारी सृष्टि गर्ने तिर छ : प्रधानमन्त्री रुपन्देहीको सिद्धार्थनगरका एमाले सचिव भण्डारीसहित ७४ जनाले दिए राजीनामा