१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिकामा मंसिर २५ गतेदेखि ‘दोस्रो तिलोत्तमा राष्ट्रिय औद्योगिक व्यापार मेला कृषि तथा पर्यटन महोत्सव’को आयोजना हुने भएको छ । तिलोत्तमा उद्योग व्यापार संगठनको आयोजनामा हुने १२ दिन सञ्चालन हुने महोत्सवमा २५ करोड बढी आर्थिक कारोबार हुने अयोजकले लक्ष्य लिएको छ ।

Advertisement

‘स्थानीय बजारमा खरिद गरौं, स्थानीय बजारको प्रवर्द्धन गरौं । स्वदेशी वस्तुको प्रयोग गरौं, स्वाभिमानी नेपालीको पहिचान बनाऔं ।’–भन्ने मूल नाराकासाथ आयोजना गरिएको महोत्सवले मुलुकमा औद्योगिक चेतना बढाउनुका साथै कृषिको आधुनिकरण, व्यसायिकरण तथा पर्यटन प्रवर्द्धनमा टेवा पुग्ने अपेक्षा गरिएको आयोजक संस्थाका अध्यक्ष प्रेम घर्तीले बताए । ३ सय बढी स्टल रहने महोत्सवमा अटो मोवाइल्स, साना तथा मझौला उद्योगका उत्पादन, कृषि तथा पर्यटन सम्बन्धित स्टलहरु समावेश गरिने घर्तीले बताए । ५ लाख ढी दर्शकले अवलोकन गर्ने महोत्सवले विगत ३ वर्षदेखि कोरोनामा महामारीले ठप्प रहेको व्यापार व्यवसाय तथा आर्थिक प्रवर्द्धनमा टेवा पुग्ने उनले दाबी गरे । महोत्सव बारे जानकारी गराउन शनिबार तिलोत्तमा–५ मा अवस्थित मेलास्थलमा आयोजना गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै नेपाल राष्ट्रिय उद्योग व्यापार महासंघका महासचिव खेमनारायण पराजुलीले महोत्सवको आयोजनाले बस्तु विक्रि गर्ने उद्योगी व्यवसायी र उपभोक्ता बीच पुलको काम गर्ने उल्लेख गरे ।

पछिल्लो समय राष्ट्र बैंकले लिएको गतल नीतिका कारण उद्योगी व्यवसायीहरुलाई लगानीमैत्री वातावरण नमिल्दा धरासायी हुने अवस्थामा पुगेको उनले बताए । वार्षिक अरबौंको व्यापार घाटा व्यहोरिरहेको आयात प्रतिस्थापनका लागि उद्योगी मैत्री र लगानी मैत्री नीति निर्माण गर्न आवश्यक रहेको उनले बताए । महोत्सव आयोजना र यसको उद्देश्य बारे बोल्दै पराजुलीले तिलोत्तमामा मेला महोत्सवका लागि छुट्टै मण्डपको स्थापना गर्न आवश्यक रहेको उल्लेख गरे । कार्यक्रममा बोल्दै मेला सह–आयोजक संस्था तिलोत्तमा चेम्बर अफ कमर्सका अध्यक्ष बाबुलाल भुसालले उत्पादन र बजारीकरणमा मेलाले सहयोग गर्ने अपेक्षा व्यक्त गरे । मेला आयोजनाका लागि २ सय बढी स्टलहरु दर्ता भइसकेको तथा समग्र रुपमा ७० प्रतिशत बढी मेलाको तयारी पूरा भएको उनले उल्लेख गरे । मेलाको आकर्षणका रुपमा विभिन्न साँस्कृतिक कार्यक्रमहरु समेत हुने उनले बताए ।

पूर्व प्रधानमन्त्री तथा नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले समुद्घाटन गर्ने महोत्सवमा विभिन्न राष्ट्रिय कलाकारहरुको प्रस्तुतीसँगै विद्यालयस्तरीय नृत्यु प्रतियोगिता, पुरुष तथा महिलाहरुको कुस्ति प्रतियोगिता, रङ्गारङ्गी आतिसबाजीसहित लुम्बिनी दर्शन यात्रा तथा अन्य पर्यटकीय क्षेत्रहरुको अवलोकन, आर्थिक विषयमा अन्तरक्रिया लगायतका कार्यक्रमहरु हुने आयोजकले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड