३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

मंसिर १४,

Advertisement

काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभा, प्रदेशसभा र स्थानीय तहमा रिक्त पदपूर्तिका लागि आज उपनिर्वाचन हुँदैछ। निर्वाचन हुने क्षेत्रमा बिहान ७ बजेदेखि नै मतदान सुरु गर्ने तयारी अनुसार काम भइरहेको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ।

आयोगका अनुसार ३७ जिल्लाका ५२ रिक्त पदको मतदानका लागि २ सय ४७ मतदान स्थल र ५ सय ३७ मतदान केन्द्र तोकिएका छन्। प्रतिनिधिसभातर्फ ३२ मतदानस्थल र ८२ मतदान केन्द्र, प्रदेशसभा सदस्यतर्फ ७८ मतदान स्थल र १ सय ७४ मतदान केन्द्र तथा स्थानीय तहतर्फ १ सय ३७ मतदान स्थल र २ सय ८१ मतदान केन्द्र तोकिएको छ। प्रतिनिधिसभा सदस्यतर्फ कास्की निर्वाचन क्षेत्र नं.२ मा उपनिर्वाचन हुँदैछ। यहाँ ७१ हजार ८ सय ७१ मतदाता छन्। प्रदेशसभा सदस्यतर्फ भक्तपुर क्षेत्र नं. १ (क), बागलुङ क्षेत्र नं. २(ख), दाङको क्षेत्र नं.३ (ख) गरी तीन स्थानमा उपनिर्वाचन हुँदैछ।

स्थानीय तहतर्फ धरान उपमहानगरपालिकाको प्रमुख र संखुवासभाको मकालु पाँचथरको फाल्गुनन्द र महोत्तरीको पिपरा गाउँपालिका गरी तीन ठाउँमा अध्यक्ष पदको लागि उपनिर्वाचन हुँदैछ। हुम्लाको खार्पुनाथ गाउँपालिकाको उपाध्यक्ष र विभिन्न गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको वडाध्यक्ष ४३ समेत गरी कूल ५२ रिक्त पदमा उपनिर्वाचन हुँदैछ। आयोगका अनुसार ८ सय वा सोभन्दा बढी मतदाता भएका केन्द्र ३ सय ३७ छन्। ८ सयभन्दा कम मतदाता रहेका केन्द्र २ सय रहेका छन्।

उपनिर्वाचन हुने ३७ जिल्लाका २ लाख ३३ हजार ४ सय २ महिला, २ लाख २० हजार ७ सय १० पुरुष र अन्य २ गरी जम्मा ४ लाख ५४ हजार १ सय १४ मतदाता रहेका छन्। प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचन हुने भक्तपुरमा ४५ हजार १५, बागलुङमा ३५ हजार १ सय ८४ र दाङमा ६८ हजार ७ सय १९ मतदाता रहेको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ। यसैगरी स्थानीय तहतर्फ २ लाख ३३ हजार ३ सय २५ मतदाता रहेका छन्।- नेपालन्युज

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि