२३ जेष्ठ २०८०, मंगलवार

Jun 6, 2023

मंसिर १४,

Advertisement

काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभा, प्रदेशसभा र स्थानीय तहमा रिक्त पदपूर्तिका लागि आज उपनिर्वाचन हुँदैछ। निर्वाचन हुने क्षेत्रमा बिहान ७ बजेदेखि नै मतदान सुरु गर्ने तयारी अनुसार काम भइरहेको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ।

आयोगका अनुसार ३७ जिल्लाका ५२ रिक्त पदको मतदानका लागि २ सय ४७ मतदान स्थल र ५ सय ३७ मतदान केन्द्र तोकिएका छन्। प्रतिनिधिसभातर्फ ३२ मतदानस्थल र ८२ मतदान केन्द्र, प्रदेशसभा सदस्यतर्फ ७८ मतदान स्थल र १ सय ७४ मतदान केन्द्र तथा स्थानीय तहतर्फ १ सय ३७ मतदान स्थल र २ सय ८१ मतदान केन्द्र तोकिएको छ। प्रतिनिधिसभा सदस्यतर्फ कास्की निर्वाचन क्षेत्र नं.२ मा उपनिर्वाचन हुँदैछ। यहाँ ७१ हजार ८ सय ७१ मतदाता छन्। प्रदेशसभा सदस्यतर्फ भक्तपुर क्षेत्र नं. १ (क), बागलुङ क्षेत्र नं. २(ख), दाङको क्षेत्र नं.३ (ख) गरी तीन स्थानमा उपनिर्वाचन हुँदैछ।

स्थानीय तहतर्फ धरान उपमहानगरपालिकाको प्रमुख र संखुवासभाको मकालु पाँचथरको फाल्गुनन्द र महोत्तरीको पिपरा गाउँपालिका गरी तीन ठाउँमा अध्यक्ष पदको लागि उपनिर्वाचन हुँदैछ। हुम्लाको खार्पुनाथ गाउँपालिकाको उपाध्यक्ष र विभिन्न गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको वडाध्यक्ष ४३ समेत गरी कूल ५२ रिक्त पदमा उपनिर्वाचन हुँदैछ। आयोगका अनुसार ८ सय वा सोभन्दा बढी मतदाता भएका केन्द्र ३ सय ३७ छन्। ८ सयभन्दा कम मतदाता रहेका केन्द्र २ सय रहेका छन्।

उपनिर्वाचन हुने ३७ जिल्लाका २ लाख ३३ हजार ४ सय २ महिला, २ लाख २० हजार ७ सय १० पुरुष र अन्य २ गरी जम्मा ४ लाख ५४ हजार १ सय १४ मतदाता रहेका छन्। प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचन हुने भक्तपुरमा ४५ हजार १५, बागलुङमा ३५ हजार १ सय ८४ र दाङमा ६८ हजार ७ सय १९ मतदाता रहेको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ। यसैगरी स्थानीय तहतर्फ २ लाख ३३ हजार ३ सय २५ मतदाता रहेका छन्।- नेपालन्युज

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमालेले ७० वर्षे उमेरहद हटाउने मधेस सरकारको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनीक खप्तड अब ‘खप्तड विकास कोष’मा परिणत हुनेछ : प्रधानमन्त्री लागूऔषधसहित धनगढीमा एक किशोरी पक्राउ नाबालिका दिदीबहिनीमाथि सामूहिक बलात्कारको प्रयास नवलपरासीमा श्रीमान-श्रीमतिको रहस्यमय मृत्यु पहिलोपटक क्यानाडामा गुञ्जिँदै प्रकाश सपुत प्रथम खप्तड अन्तर्राष्ट्रिय आध्यात्मिक सम्मेलन सुरु, खप्तडको समग्र विकासका लागि पहल गर्छु : प्रधानमन्त्री संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ: केपी ओली संसदमा मात्र होइन व्यवहारमा पनि बजेट पास हुनुपर्छ : केपी ओली सेयर बजार २५.६६ अंकले बढ्यो संसदमा ओलीको प्रश्न- गाँजाको बिउ लिएर बसेको व्यापारी को हो ? करका दरमा व्यापारीको अनुहार देखिन्छ : केपी ओली स्थानीय तहका उपप्रमुख र रूपन्देहीका पत्रकार महिलाबीच अन्तरसंवाद बजेट निर्माणमा मेरो इमान्दारितामा एक इन्च पनि हल्लिएको छैन : अर्थमन्त्री डा. महत ‘अखण्ड भारत’ को नक्सामा नेपाली भूमि समावेश गरिएकोप्रति युवा संघ रुपन्देहीको ध्यानकर्षण रुपन्देहीमा सदस्यता शुद्धिकरण सच्याउन माग गर्दै प्रेस चौतारीले बुझायो ज्ञापनपत्र बजेटमा विचौलिया प्रवेश रोक्न ठूला भ्रष्टाचारीलाई मृत्युदण्ड दिने व्यवस्था गरौँ : प्रेम सुवाल सिंगटी हाइड्रो इनर्जी लिमिटेडकाे साधारणसभा आह्वान कांग्रेसले कोशी प्रदेशमा आफ्नै नेतृत्वमा सरकार बनाउन पहल गर्ने