२७ श्रावण २०७९, शुक्रबार

Aug 12, 2022

दाङ । दाङको घोराही १७ बेलभारमा दैनिक ४० बोरा डिएपी मल उत्पादन हुने गरेको सुर्य शक्ति सुपर जैविक प्रांगारिक मल उत्पादन केन्द्रले जनाएको छ ।

Advertisement

उत्पादित सबै मल बिक्री हुँदै आएको सञ्चालक शान्ता चौधरीले जानकारी दिइन् । उनीका अनुसार स्टक राख्नुपर्दैन । सहकारीहरु सम्पर्कमा छन् । उत्पादन हुँदा बित्तिकै मल किनेर लैजाने गरेका छन् । यति बेला चार किसिमको डिएपी उत्पादन भएको चौधरीको भनाइ छ । कम्पलेक्स पेवर अग्र्यानिक मलको प्रतिबोरा मूल्य तीन हजार छ । मिश्रित मल पनि उत्पादन हुने गरेको छ । बोरा छाप्न बिलम्ब गरेकाले मल प्याक गर्न समस्या आउने गरेको उनीले बताइन् ।

चाँडै युरिया मल उत्पादन गर्ने उद्योगले जनाएको छ । ‘ठूलो मेशिन अर्डर भइसकेको छ’–उनले भनिन् त्यसपछि युरिया पनि उत्पादन हुन्छ ।’ सरकारले एलसी बन्द गरेपछि केही समय अन्यौलमा परेर ढिला भएको चौधरीले बताइन् । उद्योगले ल्याएको युरिया उत्पादन गर्ने मेसिन भन्सारमा आइसकेको उनीले बताइन् ।

यहाँ उत्पादित मलको नमूना पठाएर मेशिन अर्डर भएको चौधरीको भनाई छ । उनीका अनुसार मल उत्पादन गर्न उपयुक्त छ भनेर प्राविधिकले रिपोर्ट दिएका छन् । त्यसकै आधारमा मेशिन आउँदैछ । त्यो आयो भने दैनिक दुई सय बोरा उत्पादन गर्न सकिन्छ । यो काम चाँडै शुरु गरिन्छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आर्थिक मन्दिका कारण अलिबाबाले गर्यो दश हजार कर्मचारी कटौती साउदीबाट ९३ नेपालीलाई एक्जिट भिषा, ६० दिन भित्र देश छाड्नु पर्ने बढ्दै जनैको महत्व, गत वर्ष साढे १७ करोडको आयात देशैभर आज पनि वर्षाको सम्भावना, भोलि र पर्सी ठूलो पानी पर्ने आज रक्षाबन्धन तथा जनैपूर्णिमा मनाइँदै बुटवलको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्र : कसले सञ्चालन गर्ने बारे अन्यौल अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवस : युवाका समस्या जस्ताको त्यस्तै अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई स्वागत तथा सम्मान ‘अमेरिका मेरो बुढा छ’ सार्वजनिक एकिकृत समाजवादीका अध्यक्ष नेपाललाई कोरोना संक्रमण गुल्मीको वार्षिक समीक्षा गोष्ठीमा जे देखियो… सामाजिक सञ्जालमार्फत महिलालाई सास्ति दिएको भन्दै एक जना पक्राउ सनराइज बैंकको लगानीमा चौतारी निर्माण एमालेले गठन गर्‍यो ओलीको नेतृत्वमा केन्द्रीय निर्वाचन परिचालन कमिटी लुम्बिनीका १० सहित ६३ पालिकाले अझै बजेट पेश गरेनन् चाउचाउपछि फिल्मी क्षेत्रमा रुपन्देहीको यशोदा समूह, चलचित्र ‘फूलबारी’ निर्माण गर्दै माओवादीबाट ३ पटक जितेका टोपबहादुरले एमालेबाट के गर्लान्? कोरोना संक्रमणबाट एकै दिन पाँच जानाको मृत्यु राप्रपा रुपन्देही उपाध्यक्ष गुप्ताद्वारा पदबाट राजीनामा (पत्रसहित) भुवन केसीको नियुक्ति प्रक्रिया बदरको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर, सोमबार पेसी