३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

मंसिर १२,
ग्लोबल आवाज

Advertisement

बुटवल । प्रदेश ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरले आर्घाखाँचीको नरपानिमामा बुधबार १९ जनाको मृत्यु र १६ जनाको घाइते हुने गरी भएको दुर्घटनाले स्तब्ध बनाएको बताएका छन् । मुख्यमन्त्री पोखरेल आज एक शोक विज्ञप्ति जारी गरी दुर्घटनामा ज्यान गुमाउनेप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै शोकाकुल परिवारप्रति समबेदना व्यक्त गर्नुका साथै घाईतेहरुको शिघ्र स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका छन् ।

उनले दुर्घटना लगतै उद्धारमा खटिएका नेपाल प्रहरी, नेपाली सेना, सशस्त्र प्रहरी, स्थानीय राजनैतिक दलका नेता, कार्यकर्ता र स्थानीय समुदायको सक्रियता र पहलकदमीलाई धन्यवाद समेत दिएका छन् । सडक क्षमता भन्दा धेरै यातायातका साधनको आवागमन, चालकको लापरवाही, सवारी साधनको अबस्था लगायतका कारणले दुर्घटना बढेको उल्लेख गर्दै पहाडी क्षेत्रको कठिन भूगोलमा निर्माण गरिएका साँधुरा सडकमा तीब्र गतिमा गाडी चलाउने प्रवृतिले पनि दुर्घटनाको जोखिम बढेको बताएका छन् ।

साथै दुर्घटनाको कारण पत्ता लगाएर सरकारले सडक बिस्तारको कामलाई तीब्र बनाएको बताएका छन् । बढ्दो दुर्र्घटनालाई न्युनिकरण र रोकथाम गर्न नसक्ने हो भने आगामी दिनमा नेपाली समाजमा यसले ठूलो समस्या ल्याउने बताउँदै प्रदेश सरकारले सडक सुरक्षा कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि