१९ असार २०७९, आईतवार

Jul 3, 2022

परासी ।  पश्चिम नवलपरासीमा पहिलो पटक असार १० गतेबाट ५ देखि ११ वर्षसम्मका बालबालिकालाई कोरोना विरुद्धको खोप लगाईने भएको छ । स्वास्थ्य कार्यालयको आयोजनामा बुधबार परासीमा आयोजित फाईजर–बायोएनटेक बारे खोप समन्वय समिति तथा सरोकारवाला बीच अन्तरक्रिया भएको छ । 

Advertisement

स्वास्थ्य कार्यालयका निमित्त प्रमुख ओमप्रकाश पन्थिका अनुसार खोप केन्द्र विद्यालयलाई बनाईएको छ । विद्यालय जाने र नजाने सबै बालबालीकालाई विद्यालयमै बनाईएको खोप केन्द्रबाट खोप लगाउने व्यवस्था गरिएको छ ।

जिल्लाका सातै पालिकामा गरी विद्यालय जाने ५१ हजार १ सय ४७ र विद्यालय बाहिरका १ हजार २ सय ९२ गरी कुल ५२ हजार ४ सय ३९ बालबालीकालाई खोप लगाईने पन्थिले जानकारी दिए । ५ हजार ३ सय भाएल फाईजर खोप प्राप्त भएकोमा उक्त खोप लगाउन ५ सय ६ जना स्वास्थयकर्मी र त्यतिनै सङ्ख्यामा स्वयमसेविका खटिने छन् । जिल्लाका ३ सय ४२ विद्यालय मध्ये २ सय ६२ ओटामा खोप केन्द्र रहने छन् । २ सय भन्दा कम विद्यार्थि सङख्या भएका विद्यालयलाई नजिकैको अर्को विद्यालय संग जोडेर खोप केन्द्र राखिएको छ ।

जिल्ला खोप समन्वय समितिका संयोजक तथा प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रवण कुमार पोखरेलले फाईजर खोप बालबालीकाको लागि महत्वपूर्ण भएको बताउँदै सबै बालबालीकालाई खोपको दायरामा ल्याउनुपर्नेमा जोड दिए । उनले स्वास्थयकर्मी मात्र नभई सबै सरोकारवाला पक्ष जिम्मेवार भएर खोप अभियान सफल पार्नुपर्नेमा जोड दिए । असार १५ सम्म पहिलो मात्रा दिईएका बालबालीकालाई साउन २ देखि ६ गते सम्म दोस्रो मात्रा दिईने छ । फाईजर खोपको पहिलो मात्रा लगाएको २१ दिनमै दोस्रो मात्रा लगाउन सकिन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पौडी खेल्ने क्रममा दुई भारतीय नागरिकको मृत्यु तत्कालीन नेकपाका बहुमत सदस्यको भेटवार्ता, के भयो कुराकानी ? सरसफाइका लागि कठोर नीति ल्याउँदै तुलसीपुर चट्याङ लागेर ३ बाख्रा र एक भैंसी मरे, एक महिला घाइते जन्ती हिँडेको ट्याक्टर दुर्घटना, १ जनाको मृत्यु फूलहरूलाई के हिउँद, के बर्खा (फोटोफिचर) बुटवल मण्डपको नाम फेर्ने उपमहानगरको निर्णयप्रति व्यवसायिक संघ-संस्थाहरुको असहमति, फिर्ता लिन माग तुलसीपुरका पानी मुहान क्षेत्रमा चुनढुगा उत्खननको तयारी, खानेपानी संस्थाको बिरोध एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल तिलोत्तमालाई युवामैत्री स्थानीय शासन घोषणा गर्न प्रतिबद्धता छोरी भएर जन्मिनु विडम्बना हो ! अर्थ मन्त्रालयले लुकायो बजेट भाषणको अघिल्लो दिनको सीसीटीभी फुटेज हस्ताक्षर किर्ते गरी छ्यालिस लाख रुपियाँ अपचलन गर्ने कर्मचारी पक्राउ पन्ध्र प्रतिशत दलित बालबालिका विद्यालयको पहुँच बाहिर पत्रकार पन्थीको ‘अन्ट्रान्सलेटेबल’ विश्वका १२ देशमा अमेजनमार्फत हार्डकभर र पेपरब्याकमा विपद्बाट हुने क्षति न्यूनिकरण गर देशको आर्थिक अवस्था गम्भीर संकटमा : प्रचण्ड सेयर बजारमा हरियाली बुटवलमा साइन्स-म्याथ ओलम्पियाड, कान्ति माविका शिशिर प्रथम लुम्बिनीमा दानपेटिका खोलियो