९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

फाईल फोटो

मंसिर ९,

Advertisement

सुमन केसी / ग्लोबल आवाज

दाङ । प्रदेश नं. ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले राष्ट्रियताको सन्दर्भमा सबै राजनीतिक दलहरु एक हुनुपर्ने बताए । प्रेस संगठन दाङले तुलसीपुरमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा अहिले भारतले सीमा मिचेर सार्बजनिक गरेको नक्साका सन्दर्भमा सरकारले कुटनीतिक नोट पठाएको भन्दै यसमा राजनीतिक दल बिभाजित हुनु गलत भएको बताए ।

‘राष्ट्रियताको सन्दर्भमा सबै राजनीतिक दलहरु एक हुनुपर्छ, राष्ट्रियताको सन्दर्भमा राजनीतिक दल विभाजित हुनुहुँदैन्’ उनले भन्ने केही दिन अघि देउवाले बोलेको कुरा फिर्ता लिनुपर्छ, आज उहाँ दाङ आउनु भएको मलाई विश्वास छ, उहाँले आज त्यो कुरा फिर्ता लिनुहुन्छ ।’

उपनिर्वाचन विशेष कारणले हुने भन्दै यो निर्वाचन जनमतको निरन्तरताको चुनाब भएको समेत बताए । साथै संघीय संरचना अनुसार बनेका तीन वटै सरकारले विकासको गतिलाई तिब्रता दिएको समेत बताए । अहिले प्रदेश नं. ५ सरकारलाई काठमाडौंसँग जोड्ने प्रक्रियाअघि बढेको बताए । त्यस्तै नारायणगढ–बुटवल, बुटवल–कोहलपुर, हुलाकी मार्ग, अमिलिया–सल्यान, तुलसीपुर–सुर्खेत सडक निर्माणको प्रक्रिया अघि बढेको जानकारी दिनुभयो। त्यस्तै घोराही–प्यूठान सडक, दामोदर मार्ग, घोराही–रक्षाचौरको काम पनि अघि बढिरहेको बताए ।

त्यस्तै दाङको राप्ती, कटुवाखोला, ग्वारखोला, पातुखोला र तुईखोलामा पनि जलासय निर्माण गरि सिंचाई तथा खानेपानीको समस्या गर्ने प्रक्रिया अघि बढाएको समेत जानकारी दिए । बिगतभन्दा मुलुकको कुल ग्रहस्त उत्पादनमा बृद्धि भएको समेत बताए । गएको बर्षमात्रै ७.१ प्रतिशत कुल ग्रहस्त उत्पादन भएको र प्रदेश नं. ५ को मात्रै ७.७ कुल ग्रहस्त उत्पादन भएको उनको भनाई थियो ।

कर्मचारी समायोजन, कानुन निर्माण तथा अधिकार बाडफाँटले गर्दा केही ढिला भएपनि सरकारले विकास निर्माणको गतिलाई भने तिब्र बनाएको उनले बताए । साथै उनले प्रदेश नं. ५ को स्थायी राजधानीको टुंगो यहि वर्ष लाग्ने बताए । त्यसका लागि प्रदेशका १२ वटै जिल्लाबाट सुझाव संकलन भएको र सबैको पायक पर्ने ठाउँमा प्रदेशको राजधानी तोक्नका लागि बिज्ञहरुको टोली बनाएको बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा बाबुराम भट्टराईको गृह प्रदेशको स्थानीय तह नेतृत्वमा जसपा शून्य रुपन्देहीमा पालिका प्रमुख हार्दा उपप्रमुखमा भने एमालेको बर्चश्व सकसमा नेपाली अर्थतन्त्र धारिलो हतियार प्रहार गरी बाबु-छोराको हत्या, तालिम प्राप्त कुकुरको सहयोगमा अनुसन्धान गरिँदै