४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

मंसिर ७,

Advertisement

ग्लोबल आवाज

बुटवल । सिर्जनशील प्रकाशन तथा मसलन्द सहकारी संस्था लिमिटेड, बुटवल–४ को चौथो वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा बोल्दै सहकारी विज्ञ डा. खगराज शर्माशर्माले उद्यम सहकारीको रुपमा स्थापना भएको यस संस्थाले आत्मनिर्भर अर्थतन्त्रको जग बसाल्न महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाहा गर्ने विश्वास व्यक्त गरे ।

उनले सहकारीलाई प्रभावकारी रुपमा उत्पादनमा लगाउन सकेमा यसबाट समाज रुपान्तरणमा सहयोग पुग्ने बताए । सहकारीलाई आम जनताको जीवनस्तर उठाउने सशक्त साधनको रुपमा लिन सक्नु पर्छ भन्दै सरकारले यो विषयलाई गरिवी निवारणको साधनको रुपमा लिएको धारणा राखे ।

कार्यक्रममा बोल्दै बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. ४ का वडा अध्यक्ष टंक पराजुलीले संस्थाले अगाडी सारेका उद्देश्यले समाजमा उद्यमको विकास गर्न प्रेरणा दिएको भन्दै त्यसमा स्थानिय सरकारको सहभागिता आवश्यक्त भएमा सहकार्यको नीति लिएर अगाडी बढ्न आग्रह गरे । सिर्जनशील संस्थाका सल्लाहकार तथा संस्थापक हिमलाल ज्ञवालीले स्रष्टाका कृतिहरु र पाठ्यपुस्तकहरु प्रकाशन गर्न र वितरण गरी शेयरहरुलाई लाभांश दिन सफल भएको संस्था भएकोले यस संस्थाप्रति धेरैको विश्वास जागेको बताए ।

कार्यक्रम संस्थाका अध्यक्ष कृष्णप्रसाद पाण्डेको अध्यक्षता, सचिव दिवाकर घिमिरेको सञ्चालन र उपाध्यक्ष त्रिलोचन ज्ञवालीको स्वागतमा सम्पन्न भएको थियो ।

साधारणसभाको बन्दसत्रले अध्यक्ष कृष्णप्रसाद पाण्डेको वार्षिक प्रतिवेदन, लेखा समितिका संयोजक रमेश थापाको वार्षिक प्रतिवेदन, कोषाध्यक्ष मनहरी बस्यालको आ.व.२०७५÷२०७६ वार्षिक आर्थिक प्रतिवेदन तथा आ.व. २०७६/२०७७ को अनुमानित आय व्यय विवरण २०७५/२०७६ को प्रतिवेदन छलफल पछि सर्वसम्मतले पारित गरेको थियो । सभाले विनियम संशोधन प्रस्तावसहित विभिन्न ४ वटा नियमावली तथा निर्देशिका छलफलका साथ परिमार्जन गरी पारित गरेको छ ।

शिक्षा, संस्कृती र साहित्यलाई टेवा पु¥याउन आवश्यक विभिन्न पुस्तक लेखन र प्रकाशन गर्ने, खरिद विक्रिवितरण गर्ने, मसलन्द सामाग्रीहरुको उत्पादन, खरिद, विक्रि र वितरण गर्दै मुलुकलाई कागजको क्षेत्रमा आत्मनिर्भर बनाउन पेपर मिलको स्थापना गर्नेसम्मको उद्देश्य लिएर सो सहकारीको स्थापना गरिएको छ । ५ नं. प्रदेशलाई कार्य क्षेत्र बनाएको संस्थामा स्टेशनरी व्यवसाय गर्दै आएका १ सय १३ जना सदस्य रहेका छन् भने शेयर पूजी १ करोड २१ लाख १० हजार रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सिद्धार्थनगर प्रमुखमा कांग्रेसका इश्तियाक, उपप्रमुखमा एमालेकी उमा विजयी रुपन्देहीको ओमसतिया अध्यक्षमा एमालेका यादव विजयी एमाले अध्यक्ष ओली अस्वस्थ बुटवलको कालिकानगरमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा गुल्मीका ४० वर्षीय ज्ञवालीको मृत्यु रुपन्देहीको मायादेवी अध्यक्षमा पुनः कांग्रेसका चौधरी तिनाउ नदिमा डुबेर बुटवलका ८ वर्षिय रिदमको मृत्यु अर्घाखाँचीको सन्धिखर्कमा एमालेसँग गठबन्धन पराजित मतगणना सकिएका चितवनका तीनवटै पालिकामा एमाले विजयी नेप्से झिनो अंकले सुधार बुद्धका ज्ञान बाँड्दै बुटवल लेडि जेसिज पोखरामा मतगणनाका क्रममा विवाद, एमालेको नाराबाजी भरतपुरमा रेनुलाई १९ सय ६ मतको अग्रता गठबन्धनलाई पराजित गर्दै देवदह नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका ध्रुव खरेल विजयी भारतसँगको असमान व्यापार सम्बन्ध सच्याऔँ : बाबुराम भट्टराई निर्वाचन आयोगले दियो बढीमा पाँच दिनभित्र मतगणना कार्य सम्पन्न गर्न निर्देशन कालिकाका शिक्षकका लागि पुनर्ताजगी तालिम बुटवलमा बम बिस्फोट गराउने ३ जना पक्राउ युवाको हातमा सर्दै स्थानीय सरकारको साँचो बालेन साहले पाएको मत दलप्रतिको आक्रोश : हरिबोल गजुरेल विद्युत् प्राधिकरण टाट पल्टिने अवस्थामा जाँदै छ : योगेश भट्टराई