२६ जेष्ठ २०८०, शुक्रबार

Jun 9, 2023

बुटवल । नेपाल बुद्धिजीवी परिषद् जिल्ला कार्यसमिति रुपन्देहीको आठौँ अधिवेशन सम्पन्न भएको छ । अधिवेशनबाट अध्यक्षमा प्रा.डा. रामप्रसाद घिमिरे, उपाध्यक्षमा इन्द्रबहादुर थापा, सचिवमा मधुकर शर्मा, सह सचिवमा सविता निरौला, कोषाध्यक्षमा नारायण काफ्ले, सदस्यहरूमा शालिकराम भण्डारी, राम न्यौपाने, कृष्णप्रसाद काफ्ले, प्रकाश सुवेदी, जित बहादुर रास्कोटी, नारायण भुसाल, सुष्मा भुसाल, पुरुषोत्तम पाण्डेय, भोजराज भण्डारी, हरि ज्ञवाली, मेघनाथ शर्मा, कृष्ण पौडेल, श्री रायमाझी र युवराज ज्ञवाली रहेको १९ सदस्यीय कार्यसमिति सर्वसम्मत निर्वाचित भएको छ ।

परिषद्का अध्यक्ष प्रा.डा. सूर्य बहादुर जिसीको अध्यक्षता, प्रदेश सांसद तथा नेपाल एमाले पोलिटव्युरो सदस्य लिला गिरीको प्रमुख आतिथ्यता, क. बालाराम ज्ञवालीको विशिष्ट आतिथ्यता, क. भूमिश्वर ढकाल, बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख शिवराज सुवेदी, तेजेन्द्र के.सी., सैनामैना नगरपालिकाका प्रमुख चित्रबहादुर केसी लगाएतको आतिथ्यतामा सम्पन्न भएको अधिवेशनको सञ्चालन सचिव उमापति न्यौपानेले गरेका थिए ।

कार्यक्रममा वक्ताहरूले बुद्धिजीवीहरूको कलमले समाज परिवर्तन, द्वन्द्वात्मक भौतिकवादको सापेक्षता र श्रमजीवी वर्गको हकहितको विषयलाई वकालत गर्नुपर्ने बताए भने देशको आमूल परिवर्तनमा बुद्धिजीवी वर्गको उल्लेख्य भूमिका रहेको औँल्याएका थिए ।
अधिवेशनको बन्द सत्रमा वसन्तराज खनालको अध्यक्षतामा प्रा.डा. भोजराज कडरिया, बलबहादुर पाण्डे, प्रा.डा. सूर्य बहादुर जिसी र डा. खगराज शर्मा सदस्य रहेको अध्यक्ष मण्डलले सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि सहजीकरण गरेको थियो भने नर्याँ नेतृत्वलाई बन्दसत्रका प्रमुख अतिथि क. बालाराम ज्ञवालीले सपथ ग्रहण गराएका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गेटामा स्वास्थ्य विज्ञान विश्वविद्यालय नै खोलिनुपर्छ : नेता महर प्रधानमन्त्री प्रचण्डविरूद्धको ‘युद्ध अपराध’सम्बन्धी रिट दर्ता गर्न बाटो खुल्यो एमाले नेतामाथिको आक्रमणमा सत्ताधारीको संलग्नता देखियो : योगेश भट्टराई गुल्मीका रामु बिक ५ दिनदेखि बेपत्ता जलहरी बहस संसदको रेकर्डवाट हटाएकोमा रामहरी खतिवडाको आपत्ति विद्यालय कर्मचारी माथि राज्यबाटै चरम श्रमशोषण नेपाल धितोपत्र बोर्डले मनकामना दरौंदी हाइड्रोपावरको सेयरमा आवेदन नदिन आग्रह पहिचानको नाममा अराजकता मच्चाउनेलाई कारबाही गरिनेछः गृहमन्त्री  सुनचाँदीको भाउमा उतारचढाव कुमारी बैंकको १ लाख ४६ हजार कित्ता संस्थापक सेयर लिलामी खुल्यो आइएमई लाइफको आइपीओ खुला हुने २९ जिल्ला न्यायाधीशका लागि दरखास्त आव्हान [सूचनासहित] अत्याधिक गर्मी बढेपछि तिलोत्तमामा निः शुल्क सर्वत पानी वितरण ४७ बर्षकी भइन टाइटनिककी रोज  नेपालका असरफसँग डिल गरे पछि सञ्जीव जीवाकाे लखनउ अदालतमा हत्या लुम्बिनी प्रदेश सरकारले आज नीति तथा सार्वजनिक गर्ने भाषण गर्न नपाउँदा सभामुख घर्तीको आक्रोस : लुम्बिनी केवलकारलाई ‘पूँजीवादी दलाल’का पनि ‘दलाल’को संज्ञा क्यानडाको डढेलोले अमेरिकाकाे न्युयाेर्कलगायतका सहर धुवाँले ढाकियो बजेटमाथिको छलफल जारी : प्रतिनिधिसभा बैठक विहान ११ बजेदेखि राप्रपा नेपालले आज बिरोध प्रदर्शन गर्दै