९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

काठमाण्डाैं । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा १२ हजार जनाभन्दा बढी व्यक्तिमा कोभिड पुष्टि भएको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले जनाएको छ। केही दिनयता दैनिक १२ हजारभन्दा बढी सङ्क्रमित फेला परेको यो दोस्रो पटक हो। पछिल्लो वृद्धिसँगै देशभरि रहेका सक्रिय सङ्क्रमितको सङ्ख्या ८८,९०० नाघेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा कोभिड-१९ का कारण ज्यान गुमाउनेको सङ्ख्या आठ छ।

Advertisement

मङ्गलवार अपराह्न प्रकाशित विवरणअनुसार विगत २४ घण्टामा १८,१०३ वटा परीक्षण पीसीआर विधिबाट र ७,८०६ वटा एन्टिजन विधिबाट कुल २५,९०९ परीक्षण गरिएको थियो। पीसीआर विधिबाट गरिएका परीक्षणमध्ये ५२ प्रतिशतभन्दा बढीमा र एन्टिजन परीक्षणमा ३३ प्रतिशतमा सङ्क्रमण पुष्टि भएको हो। हाल देशभरि सङ्क्रमितको सङ्ख्या ८८,९३४ रहेको तथ्याङ्कले देखाउँछ। तीमध्ये ५६,८८२ काठमाण्डू उपत्यकामा रहेको तथ्याङ्कले देखाउँछ।

अहिले आईसीयूमा २४५ जना र भेन्टिलेटरमा ४४ जना बिरामी भएको मन्त्रालयले जनाएको छ। विगत २४ घण्टामा निको हुने सङ्क्रमितको सङ्ख्या ३,०४० रहेको छ। अहिले सङ्क्रमित भइरहेकामध्ये अधिकांश २१ देखि ४० वर्ष उमेर समूहका मानिसहरू रहेका छन्। विगत दुई सातादेखि नेपालमा कोभिड-१९ सङ्क्रमण वृद्धि भइरहेको हो। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अधिकारीहरूले ओमिक्रोन भेरिअन्टका कारण सङ्क्रमण दर वृद्धि भइरहेको बताउँदै आएका छन्।

बाँके ‘रेडजोन’ घोषित

बाँकेमा सक्रिय सङ्क्रमितको सङ्ख्या पाँच सय नाघेपछि जिल्लालाई ‘रेडजोन’ घोषणा गरिएको छ। जिल्ला कोभिड सङ्कट व्यवस्थापन केन्द्र बाँकेका अनुसार बाँकेमा ६५० जनाभन्दा बढी सक्रिय सङ्क्रमित छन्। जिल्लालाई कोभिड ‘रेडजोन’ घोषणासँगै जिल्ला प्रशासन कार्यालय बाँकेका अत्यावश्यक बाहेकका सेवाहरू मङ्गलवारदेखि बन्द गरिएको छ।

कार्यालयकै कर्मचारीमा कोभिड सङ्क्रमण देखिएपछि अत्यावश्यक बाहेकका सेवा बन्द गरिएको जिल्ला प्रशाशन कार्यालय बाँकेले सूचनामार्फत् जनाएको छ। कार्यालयका अनुसार नियमित कार्य सम्पादनका क्रममा केही कर्मचारीलाई कोभिड सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ भने केही कर्मचारीमा मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएकाले उनीहरू आइसोलेशनमा रहेका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्वतन्त्र उम्मेदवारलाई जनताको हितमा काम गर्न सघाउनुपर्छ: महामन्त्री शर्मा अन्ततः अनुहार ढाकेरै समाचार पढ्न बाध्य भए अफगानी प्रस्तोता मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा बाबुराम भट्टराईको गृह प्रदेशको स्थानीय तह नेतृत्वमा जसपा शून्य रुपन्देहीमा पालिका प्रमुख हार्दा उपप्रमुखमा भने एमालेको बर्चश्व