७ चैत्र २०७९, मंगलवार

Mar 21, 2023


केसीका मागदेखि प्रदेश सभाका गाडी खरिद प्रकरणको भण्डाखोरको तयारीमाघ १५,
बुटवल । नेपाली काँग्रेस रुपन्देहीले माघ २१ गते भैरहवामा विशाल विरोध सभाको तयारी गरेको छ । केन्द्रीय कार्यसमितिको निर्देशन अनुसार देशभरका ७७ वटा जिल्ला हुने विरोध सभामा केन्द्रले तोकेका ५ वटा मुद्धा र स्थानीय ४ वटा मुद्दा गरी ९ वटा मुद्धालाई लिएर भैरहवामा बिरोध सभा गर्ने तयारी नेपाली काँग्रेस रुपन्देहीले गरेको छ ।

Advertisement

पार्टी जिल्ला कार्यसमितिको बैठकले बिरोध सभालाई भव्य बनाउनको लागि क्षेत्रीय समिति,नगर, बार्ड तह सम्म र भातृ सघ ,संस्था सवैलाई परिचालन गर्ने निर्णय गरेको हो ।
हिजो सोमबार भैरहवामा बसेको जिल्ला कार्य समितिको बैठकले केन्द्र पठाएका ५ वटा मुद्धा र स्थानीय ४ वटा मुद्धाहरु लिएर बिरोध सभा गर्ने निर्णय गरेको जिल्ला सचिव रामकृण्ण खाँणले जानकारी दिनुभयो । डा.गोविन्द के सी मागहरु जवरर्जस्त रुपमा संसदमा पास गराएको, संवैधानिक आयोगमा प्रतिपक्षको उपस्थीति विना एकलौटी रुपमा बिभिन्न आयोगहरु नियुक्ति गरेको, सरकारले नेपाली काँग्रेस नेताहरु गिरिजा प्रसाद र शुसील कोईरालको नाममा रहेका अस्पताल खारेज गरेको, निर्मला पन्तको दोषीलाई प्रकाउ गर्न नसकेको, भ्रष्टाचार र मगही रोक्न सरकार असफल रहेकाले बिरोधमा सभा गर्न लागिएको सचिव खाँणले बताउनुभयो ।


यस्तै रुपन्देही जिल्लामा किसानहरुलाई मलखाद व्यावस्थापन गर्न सरकारले नसकेको, गौतमबुद्ध विमानस्थलमा जग्गा अधिग्रहण गर्दा अझै केही किसानहरुले मुआव्जा नपाएको,पाँच नम्बर प्रदेशको नामकरण र स्थाई राजधानी तोक्न ढिलाई गरेको, प्रदेशसभामा गाडी खरिद गर्दा अनियताको आषका देखीएको तत्काल गम्भिर रुपमा छानविन गरी राज्यको एक रुपँया पनि दुरुपयोग गर्न नहुने,यस्तै रुपन्देहीमा नदिजन्य पदार्थको चोरी निकासी बृद्धि भएकोले त्यसलाई व्यावस्थीत गरि उपभोत्तालाई सहज रुपमा पाउने व्यावस्थाको माग आगाडी सार्दे बिरोध सभा गर्ने निर्णय पार्टिले गरेको हो ।


जिल्ला सभापती अब्दुल रज्जाकको सभापत्विमा वसेको बैठले भैरहवाको बर्मोली टोलबाट विरोध याली शुरु गर्ने र मिलनचोक पुगरे बिरोध सभा गर्ने छ । सभालाई केन्द्रीय नेताहरु सम्वोधन गर्ने छन् । सभा सम्पुर्ण जिल्लाबासीहरु उपस्थीतीको लागि पार्टीले आग्रह गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गुल्मीको चन्द्रकोट गाउँपालिकाले सोमपाल कामीलाई ५० हजार पुरस्कार दिने प्रधानमन्त्री प्रचण्डविरुद्ध नारावाजी सालकको खपेटासहित गोंगबुबाट एक पक्राउ उँखुजन्य उत्पादनलाई व्यवस्थित गर्न सहकारी गठन दलित समुदायको हकअधिकारका लागि सिङ्गो राज्य जिम्मेवार छ : प्रधानमन्त्री प्रचण्ड जातीय छुवाछूत अन्त्यका लागि सबै लाग्नुपर्छ : अध्यक्ष ओली बर्दिवास मेडिकल कलेज नबन्दै झमेलामा संकिणता र जडता नै नेपालको ओरालो यात्रा ! प्रधानमन्त्री प्रचण्डले गरे सडकको शिलान्यास गरिब र निमुखा जनताको हितमा काम गर्नुपर्छ :राष्ट्रपति पौडेल सरकारमा जान एकीकृत समाजवादीद्वारा कार्यदल गठन दोल्ती पावरको आइपीओमा आवेदन दिने अन्तिम दिन सात करोडभन्दा बढी बालबालिका पानीजन्य संक्रमणको खतरामा सिटी होटलले आइपीओ निष्कासन गर्न पायो अनुमति सोमबार रातिदेखि वर्षा जारी ‘बौद्धदर्शन र सञ्चार’ अनुसन्धानात्मक कृतिको परिचर्चा कार्यक्रम सुनको मूल्य बढ्यो, आज कतिमा हुँदैछ खरिद–बिक्री ? अमेरिकी डलरसँगै युरोको भाउ पनि बढ्यो, आज कुन मुद्रा कतिमा हुँदैछ किनबेच ? बुटवलमा यामाहाको एक्स्चेन्ज सुरु राहादानी बिभागले घोडेजात्रामा पनि सेवा दिने