४ कार्तिक २०७८, बिहीबार

Oct 21, 2021

काठमाडौँ । भारतमा खोपको अभाव सकिएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयले भारतमा अहिले ८ करोडभन्दा बढी खोपको स्टक रहेको जानकारी गराएको हो । २०२१ को जनवरी १६ बाट खोप अभ्यान शुरु गरेको भारतमा पहिलो पटक खोपको स्टक धेरै भएको बताइएको छ । 

Advertisement

यस बिचमा भारतमा प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको जन्मदिनको दिन सेप्टेम्बर १७ मा एकै दिन साढे २ करोड डोज खोप लगाएर नयाँ किर्तिमान बनाइएको थियो । 

अहिलेसम्म भारतमा ९४ करोड ७० लाख १० हजारले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएका छन् । यसैबीच भारतले ४० लाख डोज स्पुतनिक लाइट र १० लाख डोज कोभ्याक्सिन खोप निर्यातका लागि अनुमति दिएको छ । ४० लाख डोज स्पुतनिक खोप रुस पठाइएको छ भने १० लाख डोज कोभ्याक्सिन इरानलाई दिइएको छ । यस अघि दोस्रो लहरको प्रभाव भारतमा बढेपछि खोप निर्यातमा प्रतिबन्ध लगाइएको थियो । 

खोप प्रशस्त हुदा पनि दैनिक खोप लगाउनेको संख्या बढ्न नसकेको भन्दै सरकारको आलोचना भने भइरहेको छ ।         

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अवरुद्ध सिद्धार्थ राजमार्ग चालु नाम्खाको तुम्लिङमा फसे चार विदेशीसहित १२ जना बुटवलमा काटेर राखिएका ३० हेक्टर क्षेत्रफलको धान बाली क्षेति पप्पु कन्स्ट्रक्सनले निर्माण गरेको कमला नदी पुलको अर्को स्पान पनि भासियो ‘सन् २०२२ सम्म कोभिड महामारी’ पुरानै लयमा फर्किदै छ बेनी बजार विश्वकै सबैभन्दा लामो लकडाउन आजदेखि खुल्दै हात्ती आक्रमणबाट मृत्यु भएका परिवारलाई दश लाख धान डुब्यो, गहुँ लाउने आश मर्‍यो बुद्धको महापरिनिर्वाण भएको कुशिनगरमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल भारतमा नौ महिनामा एक अर्बले लगाए खोप नेपाली फिल्म ‘एक्सन नाइन’मा सुनिल शेट्टीको इन्ट्री महिला मेयर कप आजबाट, उद्घाटन खेलमा महालक्ष्मी र बागमती भिड्दै प्रधानमन्त्री देउवा आज कर्णाली र सुदूरपश्चिमको निरीक्षणमा जाँदै अलपत्र पर्यटकको उद्धार गर्न गृहमन्त्रीको निर्देशन चितवनको ३० प्रतिशत धानबालीमा क्षति बागलुङमा ड्रागन फ्रुटको व्यावसायिक खेती सिद्धार्थ राजमार्ग अवरुद्ध बालुवा बाेकेकाे ट्रक दुर्घटना, चालकको मृत्यु बाढी-पहिराेमा परी हालसम्म ९५ जनाको मृत्यु, ३६ बढी बेपत्ता [कुन जिल्लामा कति ?]