१२ असार २०७९, आईतवार

Jun 26, 2022

Advertisement

जापानका सर्वश्रेष्ठ जीवित पुरूष केन तनका आफ्नो दीर्घ जीवनको राज शरीरिक शक्रियतालाई मान्नु हुन्छ । आफूलाई शरीरिक रूपले सक्रिय राख्नका लागि तनका दैनिक पैदल हिँड्ने गर्दछन् ।शारीरिक सक्रियताको सबै भन्दा सरल र सहज प्रकारको विधि भएकाले होला पैदल हिँड्ने विधिलाई संसारका धेरै व्यक्तिहरूले अपनाएका छन् । वास्तावमा पैदल हिँड्दा हामीलाई धेरै प्रकारका स्वास्थ्य लाभहरू हुने गर्दछ । शारीरिक तन्दुरूस्तिका साथै धेरै प्रकारका रोग नियन्त्रणमा समेत फाईदा हुने भएकाले आज संसारका धेरै ठाउँहरूमा हिँड्नकै लागि धेरै पार्कहरू बनाईएका छन् ।

यो व्यायाम गर्नका लागि धेरै सामग्री पनि नचाहिने र सजिलै सरलै गर्न सकिने भएकाले यस विधिलाई धेरैले मन पराएका छन् । गर्न सहज यस व्यायाम विधिको निम्नलिखित लाभहरू छन्।

१. तौल कम गर्दछ ।
२. फोक्सोको कार्यक्षमतालाई बढाउदँछ ।
३.प्रतिरक्षा प्रणालीलाई सशक्त बनाउदँछ ।
४. चाडै बुढो हुनबाट बचाउँदछ।
५. क्यान्सर रोकथाममा मद्दत गर्दछ ।
६.मधुमेहलाई नियन्त्रण गर्दछ ।
७. मुटुलाई स्वस्थ राख्न मद्दत गर्दछ।
८. खाना पचाउनमा सहयोग पुर्‍याउँदछ ।
९. रक्तचाप नियन्त्रण गर्न मद्दत गर्दछ ।
१०. मानसिक ताजगी महसुस गराउँदछ ।
११. दीर्घ रोगहरूलाई जित्न मद्दत गर्दछ।
१२. मस्तिष्क घातको जोखिमलाई कम गराउँदछ।
१३. तनाव कम गर्दछ।
१४. शरीरिक असक्षमताहरूमा राम्रो फाईदा पुर्‍याउँदछ।
१५.भेरीकोज भेन हुन दिँदैन ।
१६. विस्मृतिको समस्या चाडै आउँन दिँदैन ।
१७. खराव, एलडीएल कोलेस्टेरोल कम गर्न मद्दत गर्दछ ।
१८. राम्रो, एचडीएल कोलेस्टेरोल बढाउन सहयोग गर्दछ ।
१९. जोर्नीहरूलाई जाम हुन दिँदैन।
२०. उर्जावान बनाउँदछ ।
२१. दीर्घजीवी बनाउँदछ।
२२.रचनात्मक बनाउँदछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

शान्ति समाजद्वारा लागुऔषध दुर्व्यसनविरुद्ध सचेतना लुम्बिनीमा ४३ प्रतिशत भूमिमा खेती, ५० प्रतिशतमा मात्रै सिंचाई सुविधा विद्यालय गएका छात्र खोलामा मृत फेला धान दिवसको अवसरमा बुधबार सार्वजनिक बिदा दिने २७ किलो गाँजासहित दुई युवक पक्राउ सैनामैनामा ३ दिने अगरबत्ती बनाउने तालिम, आत्मनिर्भरका लागि टेवा पुर्याउने कटुवा पेस्तोलसहित भरतपुरबाट एक युवा पक्राउ प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन, यी हुन् थपिएका मन्त्री शिक्षाको बिकासका लागि सञ्चार सवलीकरणमा सरोकारवालाको जोड विदेशी कम्पनीलाई सुम्पिएको सम्झौता च्यातिनुपर्छः पूर्वसञ्चारमन्त्री बाँस्कोटा वामपन्थी दलहरुबीचको एकताका लागि चीनको सक्रियता, ओली र प्रचण्डसँग कुराकानी पश्चिमाञ्चल यातयात समितिका लोकराज महासंघको वरिष्ठ उपाध्यक्ष र लुम्बिनी संयोजकमा पाण्डे समृद्धिका लागि स्थानीय तहका जिम्मेवारी व्यापार संघद्वारा बुटवल मण्डपको नाम परिर्वतन गर्ने प्रस्ताव फिर्ता गर्न आग्रह कांग्रेस रुपन्देहीले जनप्रतिनिधिलाई प्रशिक्षण तथा बधाई दिने तिलोत्तमामा डुवान हुन नदिन पूर्व तयारी निजगढ विमानस्थल निर्माणमा विशेष प्रस्ताव पास गर्न रौतहटका स्थानीय तहका प्रमुखहरूसँगआग्रह रुपन्देहीको पूँजीगत खर्च २६‍.०५ प्रतिशत मात्र गणकपुरक संख्या नपुगेपछि संसद बैठक स्थगित विभिन्न स्थानमा तीन जना मृत अवस्थामा फेला