११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

Advertisement

जापानका सर्वश्रेष्ठ जीवित पुरूष केन तनका आफ्नो दीर्घ जीवनको राज शरीरिक शक्रियतालाई मान्नु हुन्छ । आफूलाई शरीरिक रूपले सक्रिय राख्नका लागि तनका दैनिक पैदल हिँड्ने गर्दछन् ।शारीरिक सक्रियताको सबै भन्दा सरल र सहज प्रकारको विधि भएकाले होला पैदल हिँड्ने विधिलाई संसारका धेरै व्यक्तिहरूले अपनाएका छन् । वास्तावमा पैदल हिँड्दा हामीलाई धेरै प्रकारका स्वास्थ्य लाभहरू हुने गर्दछ । शारीरिक तन्दुरूस्तिका साथै धेरै प्रकारका रोग नियन्त्रणमा समेत फाईदा हुने भएकाले आज संसारका धेरै ठाउँहरूमा हिँड्नकै लागि धेरै पार्कहरू बनाईएका छन् ।

यो व्यायाम गर्नका लागि धेरै सामग्री पनि नचाहिने र सजिलै सरलै गर्न सकिने भएकाले यस विधिलाई धेरैले मन पराएका छन् । गर्न सहज यस व्यायाम विधिको निम्नलिखित लाभहरू छन्।

१. तौल कम गर्दछ ।
२. फोक्सोको कार्यक्षमतालाई बढाउदँछ ।
३.प्रतिरक्षा प्रणालीलाई सशक्त बनाउदँछ ।
४. चाडै बुढो हुनबाट बचाउँदछ।
५. क्यान्सर रोकथाममा मद्दत गर्दछ ।
६.मधुमेहलाई नियन्त्रण गर्दछ ।
७. मुटुलाई स्वस्थ राख्न मद्दत गर्दछ।
८. खाना पचाउनमा सहयोग पुर्‍याउँदछ ।
९. रक्तचाप नियन्त्रण गर्न मद्दत गर्दछ ।
१०. मानसिक ताजगी महसुस गराउँदछ ।
११. दीर्घ रोगहरूलाई जित्न मद्दत गर्दछ।
१२. मस्तिष्क घातको जोखिमलाई कम गराउँदछ।
१३. तनाव कम गर्दछ।
१४. शरीरिक असक्षमताहरूमा राम्रो फाईदा पुर्‍याउँदछ।
१५.भेरीकोज भेन हुन दिँदैन ।
१६. विस्मृतिको समस्या चाडै आउँन दिँदैन ।
१७. खराव, एलडीएल कोलेस्टेरोल कम गर्न मद्दत गर्दछ ।
१८. राम्रो, एचडीएल कोलेस्टेरोल बढाउन सहयोग गर्दछ ।
१९. जोर्नीहरूलाई जाम हुन दिँदैन।
२०. उर्जावान बनाउँदछ ।
२१. दीर्घजीवी बनाउँदछ।
२२.रचनात्मक बनाउँदछ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी फेरी आन्दोलनमा, माग पुरा नभएको गुनासो २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी नेपालमा थपिए १ हजार २८२ कोरोना संक्रमित, ७ जनाको मृत्यु बुटवलमा दशैं सस्तो बजार मध्य भोटेकोशीको आइपीओ बाँडफाँट दक्षिण कोरियामा कोरोना भाइरसले पुनः महामारीको रुप लियो सुरु भएन विद्युतीकरण सुस्ताएको पर्यटन व्यवसाय जुरमुराउँदै टिपरको ठक्करबाट बोलेरो चालकको मृत्यु लुम्बिनीको नेपालगन्ज उपमहानगर बैठकमा लफडा, एक घाइते